מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

שאלות ותשובות


שלח לחבר
הדפסה

תאומות בנות שנה וחצי וחלון ערות

מאת: עדי ולטר

"יש לי תאומות בנות שנה וחצי ואחת מהן מתעוררת כל ערב באותה שעה. בקבוק מרדים אותה ישר אבל הייתי שמחה להפסיק עם זה. היום רכנתי שעה מעל מיטתה וליטפתי אותה כדי לא לתת לה בקבוק היא מדי פעם בכתה ובשום אופן לא נרדמה במשך שעה - האם עלי להמשיך או פשוט לתת לה בקבוק ותוך דקה היא חוזרת לישון? יש לציין שאני לא רוצה לתת לה לבכות רק מהסיבה שלא תעיר את אחותה"

 

 

ניתן לדחות את שעת הבקבוק בהדרגה. פעלת נכון שבחרת ללטף אותה במיטתה עד הרדמות. בהתחלה זה לוקח יותר זמן  (גם שעה ויותר) אך לאט לאט ההתנגדות תרד וכך גם החזרה לשינה. 
 
הייתי ממליצה לך להתחיל לדחות את הבקבוק כל כמה ימים בשעה, עד שמגיעים לשעת הבוקר. חשוב להקפיד שבמידה ובתך מתעוררת לפני הזמן שהגדרת לעצמך כזמן ארוחה, את מחזירה אותה לישון גם אם זה לוקח זמן. חשוב מאוד לא לתת לבתך לבכות ולהתנגד וכעבור זמן שלא נרדמת לתת לה בקבוק, כדי שלא תלמד שבשביל אוכל צריך לבכות, או לחילופין שאם תבכה מספיק, תקבל בקבוק.
 
הבקבוק מהווה היום גורם תלות לבתך כדי ללכת לישון, אינני יודעת מה קורה בהרדמות הראשונית (אם נרדמת עם הבקבוק / מקבלת אותו במיטתה), אך זה נשמע שבתך מקשרת בין אוכל ושינה. הייתי ממליצה לך לנתק לה את הקשר ע"י כך שלא תאפשרי לה הרדמות עם הבקבוק, לא בערב ולא בלילה. כמו כן תני לה את הבקבוק מחוץ למיטה לפני שהולכת לישון, וגם ביקיצה בלילה.
 
מאוד חשוב שגם ביקיצות בהן בחרת לא לתת לה בקבוק, אל תנסי דברים רבים רק כדי שתחזור לישון, כגון מים / הרדמות על הידיים וכו', אלא תהיי איתה, תלטפי אותה, תני לה מוצץ אם היא לוקחת, ותשאירי אותה באזור המיטה. כמובן שאת יכולה להרגיע אותה על הידיים, אך לא להרדימה על הידיים. כמו כן, ביקיצה בה החלטת שהיא מקבלת בקבוק, כנסי עם הבקבוק מוכן לחדר ישר שמתעוררת, שהמסר יהיה ברור וחד משמעי.
 
בנוגע לאחותה התאומה, במידה והרגלי השינה שלה טובים ובריאים, אין לך מה לחשוש מזה שתתעורר מהבכי. במידה וגם הרגלי השינה שלה לא טובים, נסי אולי להפריד ביניהן בלילות הקרובים עד שעניין הבקבוק ייפתר.


שאלות נוספות בנושא תאומים

הריון מרובה עוברים

הריון מרובה עוברים

מיקום עוברים בזמן הריון תאומים

מיקום עוברים בזמן הריון תאומים

בעיות התנהגות ורגרסיה בגיל ארבע

בעיות התנהגות ורגרסיה בגיל ארבע

סדר יום תאומים בגיל שנה ושלושה חודשים

סדר יום תאומים בגיל שנה ושלושה חודשים

שק הריון עם יותר מעובר אחד

שק הריון עם יותר מעובר אחד

הנקת תאומים בני חודשיים

הנקת תאומים בני חודשיים

הריון תאומים כדורי פרנטל

הריון תאומים כדורי פרנטל

שק הריון ריק

שק הריון ריק

הנקת תאומים בני חודש - כמויות

הנקת תאומים בני חודש - כמויות

בן שנה עדיין לא יושב

בן שנה עדיין לא יושב

הנקת תאומים בלילה

הנקת תאומים בלילה

הרגלי שינה של תאומים בני שנתיים וחצי

הרגלי שינה של תאומים בני שנתיים וחצי

הרגלי שינה של תאומים בני חודש וחצי

הרגלי שינה של תאומים בני חודש וחצי

בן 9 וחצי חודשים לא זוחל ולא מנסה לעמוד

בן 9 וחצי חודשים לא זוחל ולא מנסה לעמוד

תאום נעלם

תאום נעלם

נושאים נוספים:

BERA CF GBS MMR MMRV אבעבועות רוח אדמת אוזניים אוכל אוננות אחוזון אחוזונים אחסון אכילה אלכוהול אלרגיה אמהות אמצעי מניעה אנטיביוטיקה אנמיה אפגר אפידורל אקמול ארוחת לילה בגדים בדיקות בדיקות גנטיות בדיקת הריון בדיקת שמיעה בטיחות בטן בטרם ביוץ ביצים בית ספר בכי בעיות הנקה בעיות שינה בקבוק בקבוקים בקיעת שיניים ברה ברזל בריאות בריכה גבולות גובה גודש גזים גלולות גמילה גמילה מחיתולים גן גן ילדים גרון דגים דופק דיבור דייסה דייסות דיכאון לאחר לידה דימום האכלה הגיינה היגיינה הלבשה הליכה הליכון הנקה הסתגלות הערכת משקל הפלה הפרשות הפשרה הצבת גבולות הקאה הקאות הרגלי שינה הרטבות הריון התהפכות התנהגות התעוררויות התפתחות ויטמין C ויטמינים וירוס זוגיות זחילה זכויות נשים חבל אם חבל הטבור חו´´ל חום חופשה חופשת לידה חורף חזה חיוך חינוך חיסון חיסון מחומש חיסונים חיתולים חלב חלב אם חלב עזים חלב פרה חלומות חנק חרדות חרדת נטישה טבור טונוס שרירים טיסה טיפה ברוח טיפולי פוריות טיפת חלב טלוויזיה טעימות טקס שינה ידיים יובש יחסי מין ילדים יציאות ירקות ישיבה כאב כאב ראש כאבי בטן כאבי גב כאבים כינים כיס מרה כליות כתמים לבוש לידה לידה שקטה לילה לימודים לקטוז לשכת בריאות מוות בעריסה מוטוריקה מוצץ מוצק מוצקים מוצרי חלב מושב בטיחות מזון מחומש מחזור מחלה מחלות מטפלת מטרנה מי שפיר מיטה מיטת מעבר מיטת תינוק מים מין העובר מכשיר אדים מסגרת מעון מעקב מעקב הריון מציצת אצבע משפחה משפחתון משקל נוזלים נזלת ניתוח קיסרי נרות נשים סבתא סדר יום סופר פארם סושי סיוטים ספורט ספרים עבודה עגלה עובר עור עיטוף תינוקות עיניים עמידה עצירות פגים פה פוריות פורמולה פות פחדים פטמה פטמת סיליקון פטריה פיטורים פיטורין פינת רוקח פיסורה פיצויים פיצול חיסונים פירות פליטה פליטות פעוטות פצעים פרבנר פרוביוטיקה פרידה פריחה צהבת צהבת A צואה צינון צליאק צעצועים קטניות קיסרי קיץ קרם הגנה קשר עין ראש רגישות רגרסיה רוטה וירוס רוטטק רוק ריח רייקי ריפלוקס רפלקס מורו רצפת אגן שאיבה שאיבת חלב שדיים שחיית תינוקות שינה שיניים שיעול שלשול שמיעה שמן נר הלילה שמש שנת צהריים שפה שפעת שפעת חזירים שק הריון שתייה תאומים תבלינים תה תולעים תוסף תזונה תוספי תזונה תופעות לוואי תזונה תחליף חלב תחליף חלב אם תחליפי חלב תינוק תינוקות תינוקת תלות תמ´´ל תפרים תרופות