מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

הריון ולידה > בדיקות ומעקב הריון

בדיקה חדשה תגלה לכם את מין העובר בשבוע 7

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 2/11/2010
בדיקה חדשה תגלה לכם את מין העובר בשבוע 7

לא צריך יותר להמתין לסקירה בשבוע 15, בדיקה שפותחה ומבוצעת בבית-החולים שיבא בתל-השומר תגלה לכם את מין העובר בשבוע 7 באמצעות בדיקת דם פשוטה

בבית החולים שיבא שבתל השומר פותחה לאחרונה בדיקת דם חדשה ופשוטה שתזהה כבר בשבוע 7 את מין העובר, יעילות הבדיקה הוכחה בכ-99 אחוז. עד היום ניתן היה לגלות את מין העובר רק בעת סקירת המערכות המוקדמת שנערכת בין השבועות 14-16. 
 

הבדיקה החדשה יכולה לזהות את כרומוזום ה Y -  הזכרי ולאתר מאפיינים שנתרמו לעובר מהאב. במקור פותחה הבדיקה בכדי לסייע באבחון מוקדם של מחלות גנטיות כמו המופיליה, שהתפתחותה קשורה במין העובר. הבדיקה יכולה לגלות גם מהו סוג הדם של העובר, אך אינה יכולה לאבחן פיגור שכלי, אוטיזם, מומים או מחלות אחרות שזיהוי מוקדם שלהן יכול להקל על זוגות שעלולים להגיע למצב שיצטרכו לשקול את הפסקת ההריון.

 

עד לאחרונה נעשה שימוש בבדיקה לצורך מחקר בלבד, אך בשל יעילותה הוחלט לאפשר לכל אשה המעוניינת לעבור אותה לבצע אותה באופן פרטי בבית החולים שיבא, בעלות של 1,631 שקלים. בשיבא מדווחים על ביקוש רב לביצוע הבדיקה וטוענים כי למרות הביקורת האתית הקיימת, בשל זוגות שיבחרו להפסיק את ההריון רק בשל מין עובר לא מועדף, עדיין זכותה של כל אשה לגלות את מין העובר שהיא נושאת. בבית החולים טוענים שבאותה מידה זה לא אתי לא לאפשר ביצועה של בדיקה יעילה שקיימת, רק מתוך חשש לדרך הפעולה והבחירה של ההורים.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן