מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > בריאות התינוק

השפעת כבר כאן וצפויה להגיעה לשיאה בתחילת דצמבר

מאת: אבי יבלונסקי | פורסם: 1/11/2010
השפעת כבר כאן וצפויה להגיעה לשיאה בתחילת דצמבר

מרשת המחקר של איגוד רופאי הילדים עולה כי השפעת, שפעילה בדרך כלל מנובמבר, הקדימה להגיע השנה. נהלת איגוד רופאי הילדים קראה אתמול להורים לחסן נגד המחלה ילדים מגיל חצי שנה

לפי דיווחי רופאי הילדים בארץ, בימים האחרונים נצפו במרפאות ברחבי הארץ ילדים ובני נוער שמתלוננים על כאבי גרון ושרירים, נזלת ושיעול - תסמינים האופייניים למחלת השפעת. 

מרשת המחקר של איגוד רופאי הילדים עולה כי השפעת, שפעילה בדרך כלל מנובמבר, הקדימה להגיע השנה. "מדובר בהתפרצות רב-מוקדית המתפשטת במהירות" כך הסביר ד"ר אמנון קירו, ראש תחום שפעת ומחלות חורף באיגוד רופאי הילדים. ההתפרצויות הינן באזורים כמו באר-שבע, ירושלים וחיפה. "הרושם שלנו הוא שהמחלה התפרצה השנה ללא הרבה סיבוכים, אבל מדביקה משפחות שלמות"  אמר דר' קירו. 
 
דו"ח משרד הבריאות מהשבוע שעבר מאשר שחלה עלייה במספר מקרי השפעת בקהילה ועלייה בחולים בדלקת ריאות, ושכבר התגלה מקרה ראשון של שפעת החזירים. 
 
כבר מורגש עומס בחלק ממחלקות הפנימיות ובמחלקות הילדים. במחלקת הילדים של בית-החולים איכילוב בתל-אביב עמדה בשבוע שעבר התפוסה על 148%, בשניידר בפתח תקווה על 144% ובשיבא בתל-השומר על 133%.
 
העומסים הקשים יגיעו לשיאם לקראת סוף נובמבר. בתחילת דצמבר צפויה המחלה להגיע לשיאה - מוקדם בחודש עד חודשיים מהרגיל. הנהלת איגוד רופאי הילדים קראה בשבוע שעבר להורים לחסן נגד המחלה ילדים מגיל חצי שנה, בהתאם להמלצת משרד הבריאות. החיסון נגד השפעת מכיל השנה, בין השאר, גם את נגיף שפעת החזירים. 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן