מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פנאי והפעלות > הפעלות ויצירה לילדים

5 משחקי התפתחות מומלצים וזולים

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 20/11/2016
5 משחקי התפתחות מומלצים וזולים

(צילום: פאזל צורות של דורון לילד)

המלצות למשחקים שיעזרו לתינוק שלכם לפתח כישורים המוטוריים והקוגניטיביים ולמרבה הפלא גם יעלו לכם די בזול

מהרגע שהתינוק מגיע לעולם הוא מוצף בשלל משחקים צבעוניים, מרעישים וברובם לא ממש נחוצים. שוחחנו עם גננות ומומחי התפתחות שקבעו מה הם אותם משחקים שבאמת יעזרו לילדיכם לפתח את כישוריהם המוטוריים והקוגניטיביים, ולמרבה הפלא - סביר להניח שרובם גם יעלו לכם די בזול.

*הצעצועים והמשחקים מיועדים ברובם לתינוקות עד גיל שנתיים.
 

פאזלים מעץ
 

באמצעות הכנסת חתיכות עץ שלמות לשקעים המתאימים, משחק הפאזל מפתח אצל הפעוט את השליטה בידיים ובו זמנית את התיאום בין העין ליד. כמו כן, מפתח את יכולת הריכוז והאבחנה החזותית כשעל הדרך הוא לומד להבחין בין ולומר בהמשך את שמן של חיות שונות, פירות, כלי תחבורה ועוד.
 

מחירים: המחירים נעים בין 10 שקלים לפאזל בחנויות בדרום תל אביב ובשווקים שונים ועד ל-90 שקלים ברשתות הצעצועים השונות (תלוי בגודל הפאזל, ברמת גימור העץ ובמספר החלקים).
 

המלצה: בפאזלים מעץ לא כדאי לחסוך, נכון שניתן למצוא גם פאזלים שיעלו לכם שקלים בודדים, אבל סביר להניח שרמת הליטוש של העץ תהיה נמוכה ותהיה קיימת סכנה שהפעוט יפגע מסיבי עץ שיתפוררו מן החלקים ועולים לפצוע אותו או חס וחלילה להיכנס אל פיו.

המלצת המערכת: במקום לקנות פאזל אחד גדול ויקר קנו שני פאזלים בינוניים במחיר 40 שקלים לאחד.


פאזל צורות של דורון לילד במחיר 36.90 שקלים

 

משחקי השחלות
 

בשוק קיימים סוגים שונים של משחקים הבנויים סביב פעולת השחלת הטבעות על מוט - החל מהחישוקים העבים והצבעוניים שכולנו מכירים ועד לחישוקים קטנים ודקים אותם זוכה הילד להכיר בעיקר בגן. בשלבי המשחק הראשונים הפעוט בעיקר מסיר את הטבעות מן המוט, מתפעל מהצבעים וזורק אותם לכל הכיוונים, אך בסביבות גיל שנה, לאחר שחלה התפתחות בשליטה המוטורית שלו, הוא מצליח בעזרת הכוונת ההורים והגננת יצליח להשחיל את הטבעות על המוט ומתחיל ללמוד ולהבחין עד גיל שנתיים גם בצבעים ובגדלים השונים של הטבעות.

מחיר: בדרום תל אביב ובשווקים השונים תוכלו למצוא ערכות טבעות פשוטות במחיר 20-10 שקלים. ברשתות הצעצועים השונות תמצאו את אותו המשחק במחירים שמגיעים אפילו ל-150 שקלים, בעיקר מכיוון שהטבעות עשויות או עטופות בחומרים שונים, חלקן אפילו מנגנות או מפיקות קולות שונים ומלוות באטרקציות רבות.

 

המלצת המערכת: בניגוד לפאזלים מעץ, במקרה של הטבעות אין שום בעיה לקנות את האופציה הזולה. השורה התחתונה כאשר עושים השוואה בין הזולה והיקרה היא אותה האחת וזה לא באמת משנה אם הטבעות מסתובבות על בטריות, מפיצה אורות או אם בראש המוט תמצאו ראש של אפרוח, פיל או פשוט מוט חלק ללא עיטורים מיוחדים.


טבעות השחלה של פישר פרייס במחיר 69.99 שקלים

קוביות
 
 

מי לא מכיר את הקוביות, אחד הצעצועים הבסיסיים, המוכרים והאהובים ביותר על תינוקות ופעוטות. היום תוכלו למצוא קוביות מכל סוג: מעץ, מבד, פלסטיק, ויניל, פשוטות וחלקות, מורכבות עם שלל אטרקציות על גביהן (חרוזים, בובות קופצות, עיגולים מסתובבים ועוד). הקוביות, גם הפשוטות וגם המורכבות, מטרתן היא אחת -  פיתוח מוטוריקה עדינה, תיאום בין שתי ידיים ותיאום עין-יד. אחת הפעולות החשובות שעל הילדים לבצע באמצעות הקוביות מבחינת התפתחותית היא היכולת לבנות מגדלים מאותן קוביות, למרבה המזל זו גם אחת הפעולות האהובות עליהם.

מעבר לקוביות הבודדות תמצאו ערכות משחק גדולות יותר ובהן כמות גדולה של קוביות (בצורות שונות של משולשים, מרובעים, עיגולים ועוד) בעזרתן ניתן לבנות מגדלים גבוהים, מבנים, חומות וצורות שונות ומורכבות שיוסיפו אתגר ועניין למשחק.

 

מחיר: קוביות גדולות בודדות (כ-3-5) ניתן למצוא בשווקים ובחנויות זולות במחיר נמוך של כ-20-30 שקלים לסט, וברשתות הגדולות למצוא אותן במחיר התחלתי של כ-90 שקלים, מכיוון שכולן עשויות מבדים וחומרים שונים ומיוחדים ועליהן שלל אטרקציות כמו מראות, בובות לחיצות ועוד.
 

סט קוביות גדול להרכבה (ובו כ-80 יחידות) יעלה לכם בין 150-200 שקלים ברשתות הגדולות וכחצי מחיר בחנויות צעצועים זולות בדרום תל אביב.  
 

המלצת המערכת: קנו ישר סט קוביות גדול שישמש אתכם עד לגיל 3 לפחות. בתחילה הם יהנו לפזר את החלקים ולהשתעשע בהם ובשלב מאוחר יותר תוכלו ליהנות ולבנות ביחד מגדלים ולא פחות חשוב - תוכלו גם כמובן להרוס אותם בשניות ולבנות חדשים.

מצד ימין סט של 60 קוביות של פלאן טויס במגוון צבעים, גדלים וצורות במחיר 89.99 שקלים.
מצד שמאל 3 קוביות של פישר פרייס במחיר 109.99 שקלים.צביעה ויצירה      
 

משחקי יצירה שונים ובראשם צבעים, פלסטלינה, הדבקות ועוד, עוזרים לפעוט לפתח מיומנות בשרירי כף היד ובאצבעות, מפתחות אצלו את תחום המוטוריקה העדינה ומפתחים את חוש המישוש והראיה (באמצעות יצירת עבודות עם חומרים שונים, במימדים שונים ועוד).
 

מחיר: מחירי צבעים נעים בין 50 שקלים ל-100 שקלים תלוי בגודל האריזה, בסוג הצבעים, באיכות ובמספר הצבעים.
 

המלצת המערכת: שווה להשקיע כסף בצבעים וחומרי עבודה טובים ואיכותיים בכדי למנוע מצב של שימוש בחומרים רעילים ובכך לסכן את בריאות התינוק.צבעים מומלצים במיוחד הם הצבעים המשולשים של מליסה ודאג, שניתן למצוא אותם באריזות שונות, בגדלים שונים, נוחים לאחיזה, לא מתגלגלים על הרצפה, בשלל צבעים במחירים סבירים בהחלט (10 צבעים ב-40 שקלים).
 


סט 12 צבעים של מליסה ודאג 24.99 שקלים

לוטו ראשון שלי
 

המשחק הישן והאהוב עוזר לפתח תפיסה חזותית, שפה, אוצר מילים ומושגים. במשחק הלוטו הבסיסי והקלאסי תמצאו 6 לוחות, כאשר כל אחד מהם עוסק בנושא אחר: כלי נגינה, חיות, ירקות, פירות, חפצים שונים וכלי תחבורה. בנוסף ללוחות תמצאו גם 36 כרטיסים אשר על כל אחד מהם תמונה המופיעה על אחד הלוחות. המטרה הסופית של המשחק היא למלא את הלוחות בכרטיסים ולהתאים בין כל התמונות ללוחות השונים.
 

למרות שהמשחק מיועד לגילאי שנתיים ומעלה תוכלו להעזר בו כבר בגיל שנה+ בכדי לעזור לתינוק לזהות חפצים שונים, פירות, חיות ועוד באמצעות התמונות השונות. תוכלו ללמדו את שם וכמובן כיצד לזהות אותם מבחינת מראה חיצוני.בגיל מאוחר יותר תוכלו לשלב את הפן התחרותי למשחק.
 

 מחיר: כ-50 שקלים ברשתות הצעצועים השונות.
 

המלצת המערכת: מומלץ בחום.
 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן