מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > תזונה תינוקות

נזלת: דרכים טבעיות לטיפול בבעיה

מאת: אבי יבלונסקי | פורסם: 12/8/2017
נזלת: דרכים טבעיות לטיפול בבעיה

ילדים והורים רבים סובלים מהצטננות קשה בשל המעברים המהירים מהחום ששורר בחוץ לקור שמצנן את הבית הקיץ ובחודשי החורף מהמעבר מהבתים המחוממים לרחובות הקרים. קבלו מספר שיטות טבעיות שיעזרו לכם לעצור את הצטננות במהרה

הגורמים של נזלת כרונית יכולים להיות תגובה אלרגית של הגוף לחומר מסוים כגון אוכל או בעלי חיים, זיהום חיידקי או זיהום וירלי, סטייה של מחיצות האף, חדירה של גופים זרים לאף או שימוש יתר בטיפות אף . הנזלת יכולה להיות שקופה במקרה של זיהום וירלי או אלרגיה, או בצבע צהוב ירוק במקרה של זיהום חיידקי. מחלות מסוימות הפוגעות במערכת החיסון או במערכת ההגנה של דרכי הנשימה העליונות יכולות אף הן לגרום לנזלת. נזלת היא דלקת שכיחה מבין הדלקות האקוטיות של דרכי הנשימה העליונות, המאופיינת על ידי בצקות בריריות האף, הרחבת כלי הדם של רירית האף, הפרשות אף וחסימות. 


בגלל הרחבת כלי הדם כמויות מוגברות של נוזל נכנסות לקרום הרירי, הריריות מתנפחות ומייצרות ריר - הנזלת. לעיתים הנזלת היא סימפטום במכלול סימפטומים של הצטננות. נזלת יכולה להיגרם על ידי וירוסים שונים וכן מזיהומים חיידקיים שונים כגון סטרפטוקוקוס, נזלת היא סימפטום שכיח ופשוט אך היא יכולה להציק מאוד.


כמה דרכים פשוטות וטבעיות לעצירתה של הנזלת

בצל ירוק ונענע
2 כוסות עלי נענע שטופים היטב.
2 בצלים ירוקים (רק החלק הלבן) מרוסקים בבלנדר או בפומפייה.
מוסיפים 2 כוסות מים רותחים ומכסים.
משרים 20 דקות ושותים.


חזרת
מיד כשמופיעה הנזלת, אוכלים פרוסת לחם שחור מרוח בחמאה בתוספת מעט חזרת לבנה.
הנזלת עוברת תוך 10 דקות.


מלח
לערבב חצי כף מלח בחצי כוס מי ברז, לטבול קיסם עטוף בצמר גפן ולמרוח את פנים הנחיריים סביב. לכל נחיר יש להשתמש בקיסם אחר.


כפית מלח שטוחה בכוס מים רותחים, לצקת לכלי סטרילי. בעזרת טפטפת מטפטפים מספר טיפות לכל נחיר, עד שמרגישים את המליחות בגרון. שוטפים את הגרון כדי להרחיק את המליחות.

מערבבים חצי כפית זנגביל, ציפורן וקינמון, מוסיפים מעט מים רותחים, מערבבים מסננים ומוסיפים דבש.

מגרדים שורש של זנגביל בפומפייה, סוחטים ממנו כפית של זנגביל עם כפית דבש* מערבבים טוב ושותים רצוי לחזור על הפעולה לפחות פעמיים ביום.
לעסו חתיכה קטנה של קליפת קינמון מספר פעמים ביום.

מים חמים
לפתיחת האף מהנזלת יש למלא קערה במים חמים, לרכון מעל הקערה כאשר את ראשכם מכסה מגבת כדי ליצור מעין אוהל ולנשום את האדים מהמים החמים. הפתרון הזה יעיל ביותר כדי לפתוח סינוסים סתומים ולתת הקלה מיידית.
 
מקלחת חמה או אמבטיה חמה עוזרת גם לפתוח את האף וגם גורמת להרגשה טובה באופן כללי. ניתן להוסיף שמנים ארומאטיים לאמבטיה כדי לייצר אווירה נעימה וגם לעזור בפתיחת הסתימה באף.
 
תה
כוס תה עוזרת בצינון ואף מנוזל, יש לשתות תה צמחים למשל תה ירוק, תה קמומיל, תה נענע, בזמן ששותים את התה יש לנשום את האדים.
 
מרק עוף
מרק עוף אמיתי של סבתא או מרק רגיל תמיד עושים את ההבדל. יש להכין מרק עם הרבה ירקות שיוסיף בריאות ולאכול חם.
 
* דבש מותר לתת אך ורק לילדים שמלאו להם שנה!

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן