מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


תינוקות > הנקה

כך תוכלי להמשיך להניק לאחר החזרה לעבודה

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 25/11/2018
כך תוכלי להמשיך להניק לאחר החזרה לעבודה

הנקה היא לכל הדעות התזונה הטובה ביותר עבור תינוקות. אך מה תעשי כאשר תגלי שנגמרה חופשת הלידה ואת צריכה לחזור לעבודה?

השלוב בין האחריות לבית ולילדים ובין האחריות בעבודה, היא פעילות יומיומית מאזנת עבור האישה. אולם אמהות עם תינוק חדש, עומדות בפני אתגר גדול יותר. זה אופייני להרגיש עייפות, ואף מעין הרגשת אובדן כאשר עוזבים את התינוק לטיפולו של מישהו אחר, וחוזרים לעבודה. יכול להיות שתרגישי עצובה מעט. תגובות אלה הן נורמליות. את בוודאי תוהה כיצד ניתן להמשיך להניק את תינוקך. אל תדאגי. עם כמה עצות ותכנון מוקדם, זה אפשרי ובר הצלחה לעבוד וגם להמשיך להניק.
    
    
מדוע להמשיך להניק?
    
שירותי הבריאות בישראל ובארה"ב מסכימים בדעה אחת, שחלב אם מזין יותר ובעל איכות טובה יותר מכל חלב אחר. בנוסף, תינוקות יונקים סובלים פחות מבעיות של דלקות בדרכי הנשימה ודלקות אוזניים, לעומת תינוקות הניזונים מבקבוק.
    
    
צרי מודעות אצל מעבידך
    
בשנים האחרונות יותר ויותר מעסיקים, המודעים לנחיצות והמעמד של האישה בעבודה, מוכנים להקל על הנשים על מנת שיוכלו לחזור לעבודה, ולהמשיך להניק. בישראל מקובל לתת לאישה העובדת במשרה מלאה שעת הנקה ביום עד גיל שנה, וזה מתבטא בכך שהאישה עוזבת את מקום העבודה שעה מוקדם יותר בכל יום (ועדיין מתוגמלת כבמשרה מלאה). 

שוחחי עם מעסיקך לפני הולדת ילדך, הכינו אותו שאולי תאריכי את חופשתך או שאולי תרדי במשרה, או על אפשרות לעבוד מן הבית (אפשרות נפוצה בחברות מחשבים).

 


    
    
מטפלת
     
בחירת מטפלת הנה החלטה חשובה. את צריכה מישהי שתתמוך בהחלטה שלך להמשיך להניק. אל תחכי לרגע האחרון לבחור מטפלת. הכיני למטפלת הוראות מדויקות. הסבירי למטפלת לשמור על סדר יום קבוע מבחינת הארוחות לתינוק, ולהשתדל לא להאכיל את התינוק בשעתיים לפני שאת חוזרת מהעבודה, כדי שיהיה רעב, ותוכלי להניקו. אם התינוק רעב מאד אפשר לתת לו מעט מים, או כמות קטנה של חלב שאוב, כדי להרגיעו.
    
    
טיפים שיעזרו לך בהצלחת הנקה
    
     1. לאחר תקופת הנקה של 4 שבועות, התחילי להרגיל את תינוקך להזנה מבקבוק, ע"י מתן ארוחה אחת פעם ביומיים/ שלשה מבקבוק המכיל חלב שאוב.

     2. יש באפשרותך לשאוב חלב ולשמרו במקרר לזמן מאוחר יותר. בקירור עד ארבעה ימים, בתא הקפאה במקרר עד ארבעה חודשים. ובמקפיא עד ששה חודשים.

     3. נצלי את תקופת חופשת הלידה להכנת מלאי של חלב שאוב (סמני על הבקבוקים את תאריך השאיבה).

     4. תינוקות מייחסים הנקה לאם, ולכן לפעמים עדיף שמישהו אחר יציע לתינוקך בקבוק במקומך על מנת להרגילו לאנשים אחרים.

     5. הכיני לך משאבה יעילה. (כדאי להשתמש במשאבה עם סט כפול, כדי לשאוב את 2 השדיים בו זמנית וכך אפשר לשאוב תוך 10-15 דקות).

     6. בשבוע הראשון לחזרתך לעבודה - נסי לחזור לעבודה באמצע השבוע, כך שיהיו לך מעט ימים רצופים לעבוד, עד שיגיע סוף השבוע.

     7. נסי להניק פעם אחת בבוקר לפני לכתך לעבודה.

     8. הניקי מיד כשאת חוזרת הביתה, משך הערב, לפני השינה, ובמשך סוף השבוע.

     9. לגבי תינוקות בגיל 6 חודשים ומעלה, אפשר להפסיק לשאוב חלב: כאשר את בעבודה, ניתן להאכילם ארוחת פירות וארוחת ירקות במקום חלב שאוב, ואת תניקי לפני ואחרי העבודה.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן