מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


פנאי והפעלות > קיץ וחופש עם ילדים

איך מוציאים דרכון לתינוק? כל הפרטים

מאת: מיכל דותן | פורסם: 9/3/2017
איך מוציאים דרכון לתינוק? כל הפרטים

החלטתם לטוס עם התינוק לחו``ל וכל שנותר לכם זה להוציא דרכון: מהו סכום האגרה שעליכם לשלם? לאן עליכם להגיע? מה עושים במקרה של הורים גרושים? ותשובות לשאלות נוספות

בשעה טובה הצלחתם למצוא זמן לחופשה בחו"ל ואפילו החלטתם לפנק את התינוק או התינוקת בהכירות עם הדיוטי פרי ועם שפה זרה. אך לפני שאתם אורזים ויוצאים לדרך, אל תשכחו שלמרות שהוא ממש קטנטן, ומשתנה וגדל בכל יום, גם התינוק שלכם זקוק לדרכון משלו (בניגוד לעבר, אז היה נהוג לרשום את התינוק בדרכון של הוריו).
 

אז איפה מתחילים?

1. בראש ובראשונה צריך לוודא שהתינוק רשום בתעודת הזהות של שני הוריו.
 

2. כדי לא לבזבז שעות עם התינוק בלשכת מנהל האוכלוסין, קיימת כיום האופציה להסדיר חלק גדול מן התהליך בפורטל השירותים והמידע הממשלתי. אתם נכנסים לאתר, ממלאים את הטפסים הרלוונטיים ומשלמים אגרה  בסך 125 שקלים.
 

3. לאחר סיימתם לבצע את התהליך הזה תצטרכו לגשת פיזית, עם התינוק, למשרד הפנים, כשברשותכם שתי תמונות פספורט של התינוק בגודל 3.5X4.5, על התמונות להיות עדכניות, באיכות גבוהה ועל רקע בהיר (חנויות הצילום בארץ ערוכות ומזומנות לצילום תינוקות, אז אל תבהלו אם נראה לכם שמדובר בפרוצדורה בלתי אפשרית)..בנוסף תצטרכו להביא עמכם את טופס הבקשה לדרכון שמלאתם באתר משרד הפנים וכמובן שמומלץ להגיע גם עם אישור על תשלום האגרה (במידה וביצעתם).

4. במקרה שהוריו של התינוק אינם נשואים, או גרושים, על שניהם לגשת ללשכת מינהל האוכלוסין לצורך מתן הסכמתם להוצאת הדרכון עבור הקטין. ההורים אינם מחויבים להגיע ביחד, כל הורה יכול להגיע בנפרד במועד אחר ואפילו ללשכה אחרת.  במידה ואין הסכמה של שני ההורים, ההורה המבקש להוציא את הדרכון  לתינוק יהיה מחויב להציג צו בית משפט, בו יהיה כתוב  כי הוא בעל חזקה בלעדית על הקטין.

 

5. הדרכון הראשון של התינוק יהיה בתוקף למשך 5 שנים בלבד ולא יהיה ניתן להאריכו. לאחר 5 שנים יש צורך להוציא דרכון חדש.
 

6. הדרכון יגיע אל ביתכם לאחר כ-5 ימי עבודה.

 

מלאו את הטופס המקוון בקשה לדרכון / תעודת מעבר והדפיסו אותו, או הדפיסו את הטופס בגרסת PDF ומלאו אותו ידנית. 
 

לפורטל השירותים והמידע הממשלתי - לחצו כאן

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן