מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פנאי והפעלות > קיץ וחופש עם ילדים

טיפים לשמירה על סדר יום בעת חופשה

מאת: מיכל דותן | פורסם: 9/3/2017
טיפים לשמירה על סדר יום בעת חופשה

חופשה היא שבירה מהנה של השגרה, השאלה היא מה עושים כאשר נוסעים עם קטנטנים וחייבים לשמור על בסיס מסוים של הרגלים קבועים? הכל בכתבה שלפניכם

סדר יום הוא אחד הדברים החשובים ביותר לתינוקות בשנות חייהם הראשונות, ובינינו הוא מומלץ גם לגדולים יותר. כחלק מסדר יום תקין על הילד לאכול, להתקלח, לשחק ולישון בשעות קבועות (פחות או יותר), להן הוא מורגל מחודשי חייו הראשונים. אך מה עושים כאשר יוצאים לשגרה וקיים סיכוי שהכל ישתבש? רכזנו עבורכם כמה עצות של מומחים, שיעזרו לכם מצד אחד לצאת מהשגרה וליהנות מהטיול, אך מצד שני יעזרו לכם לשמור עבור הילד (ועבורכם) על סדר יום מאורגן שישמור עליו רגוע ומאושר גם מחוץ לסביבתו הטבעית.
 

שעות שינה
שינה היא אחד הדברים החשובים ביותר עבור תינוקות, פעוטות וילדים, חסך בשעות שינה או שיבוש של שעות השינה להן הם רגילים, עלולות להפוך את הטיול שלכם לסיוט ארוך ומתמשך. אם הילדים שלכם רגילים לתפוס תנומה ומנוחה בשעת הצהריים, כחלק משגרת היום הרגילה בבית - אין שום סיבה שהם לא יעשו זאת גם בעת חופשה, נהפוך הוא - בעת חופשה, בה הקטנים פעילים וחשופים לאינספור גירויים, חשיבותה של המנוחה גדל. כך לדוגמה, לאחר טיול רגלי ארוך, השתעשעות ארוכה בפארק בשמש, בילוי בבריכה או אכילת ארוחה גדולה - אין שום ילד בעולם שלא יזדקק לשעה קלה של מנוחה (ואל תשכחו, בעת חופשה כאשר הם ישנים זה בדיוק הזמן שלכם "למלא מצברים" ולתפוס תנומה עם הקטנים).

במידה ושעת השינה של התינוק שלכם היא בערך 19, השתדלו שלא לאחר אותה בצורה משמעותית. במידה ואתם מחוץ למקום בו אתם שוהים, אתם יכולים אפילו לנסות ולהשכיב אותם לישון בעגלה, בבית של חברים או בכל דרך אחרת שזה מתאפשר לכם.  

 
אמבטיה
שעת האמבטיה לרוב מסמלת עבור הקטנים את סוף היום, הם רגילים לטקס המרגיע של השהות במים, צחצוח השיניים, לבישת הפיג'מה ולעיתים גם מתפנקים עם עיסוי קטן. גם בעת חופשה מומלץ למקם את שעת האמבטיה כמה שיותר קרוב לשעת השינה ולנסות לשמור על כל אותם הרגלים קבועים שהקטנים מכירים ואוהבים.

 

ארוחות 
ילד רעב הוא ילד עצבני ולא משנה בן כמה הוא ואיפה הוא נמצא. הקפידו לאכול עם הילדים את ארוחות היום בשעות בהן הם רגילים לאכול גם בבית. זה נכון מהבקבוק הראשון של הבוקר ועד לאחרון של לפני השינה. השתדלו גם לא לעשות יותר מדי מבחינת מאכלים חשיפה למאכלים חדשים, חבל שתגלו בעת חופשה שהילד אלרגי למאכל כזה או אחר. במידה והם כבר אוכלים מזון מוצק כמו שצריך, השתדלו להזמין עבורם מאכלים מוכרים כמו פירה, שניצלים, פסטה, ביצים או כל דבר אחר שהם אוהבים.

 
במלון
כמו בבית גם במלון הילד צריך להרגיש שיש לו פינה משלו ושהוא לא נמצא במקום זר. בכניסתכם לחדר במלון, לאחר שהבנתם היכן ממוקמת מיטת הילד, ניחו בקרבתה את את המשחקים, הספרים ויתר הדברים האהובים שהבאתם עבורו מהבית. חשוב מאוד שתפנו לכך את תשומת לבו, דבר שיגרום לו לתחושה ביתית ונעימה.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן