מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פנאי והפעלות > מומלצים ברשת

אתר מומלץ: 100 ספרי ילדים מתורגמים - בחינם

מאת: מיכל דותן | פורסם: 5/10/2017
אתר מומלץ: 100 ספרי ילדים מתורגמים - בחינם

ב``ספר-לי`` תמצאו סיפורים רבים שתורגמו משפות שונות, אותם תוכלו לקרוא דרך האתר או פשוט להדפיס, להדק ולהקריא לפעוט. מומלץ מאוד

בין אינספור האתרים המציעים לנו הרבה שטויות ודברים לא ממש שימושיים לילדים, קם לו אתר המוקדש כולו לספרות, ספרים וסיפורים. באתר "ספר-לי" תוכלו למצוא כ-100 סיפורים ואגדות עמים ואתם חייבים להודות שבהחלט מדובר ברעיון מבורך.
 

מאחורי המיזם המקסים הזה, שככל הנראה הוקם ללא מטרות רווח רק על מנת לשמח ילדים, עומד יוחנן דביר. דביר, יליד 1923 ומניצולי גטו וארשה, עלה לארץ בשנת 1946 ומאז עבד כחקלאי, מהנדס וכמי שפרסם למעלה מ-20 ספרים, מילונים ולקסיקונים טכניים. את האתר הקים דביר לזכרו של בנו, אסא, שנולד בקיבוץ להבות הבשן בשנת 1954ונפל ברמת הגולן בשת 1975. אסא היה מדריך בקני השה"צ ברחובות ובאשקלון באותו הזמן, ביחד עם חברים אחרים, יזם הקמת גרעין להתישבות של בני קיבוצים, ויחד עם חברי הגרעין .התחיל בהקמת קיבוץ "סמר" בערבה. במסגרת הגרעין התגייס לנח"ל, ובגמר הטירונות יצא לקורס מכ"ים.
 

יוחנן דביר, המכונה באתר "סבא יוחנן", הוא זה שתרגם, ערך והעלה לרשת את הסיפורים שתמצאו באתר, ביניהם תמצאו את: "טום וג'רי", "אמא אווזה החכמה", "חמישה חזירונים", "המלך והדייג", "הבלש עכברוני ויום ההולדת", "הבובה של גינגין","מרוץ הצב והארנב", "הנקוודות של רותי","ג'ק וגבעול השעועית" ועוד עשרות סיפורים מקסימים, שניתנים להורדה או לקריאה דרך האתר, לאחר שנסרקו על ידי דביר כקובץ PDF וכמעט כולם מגיעים בלווי איורים נהדרים.

אתם מוזמנים גם להירשם באתר לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים בכל פעם שהאתר מתעדכן עם סיפורים חדשים.

למעבר לאתר "ספר-לי" - לחצו כאן

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן