מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פנאי והפעלות > קיץ וחופש עם ילדים

כל מה שמומלץ לארוז לחופשה עם הקטנים

מאת: מיכל דותן | פורסם: 5/8/2019
כל מה שמומלץ לארוז לחופשה עם הקטנים

מי אמר שכדי לצאת לחופשה עם ילדים חייבים לקחת את כל הבית? הכנו עבורכם רשימה של כל מה שתצטרכו לקחת לחופשה עם תינוקות ופעוטות, ועדיין ישאר מקום למזוודה קטנה גם בשבילכם

הרבה אנשים יעידו - חופשה עם ילדים היא לא ממש חופשה, מה שכן, ללא ספק מדובר בשבירת שגרה נעימה. כמה ימים ללא כביסה, ללא שטיפת כלים, ללא קניות וניקיונות בלתי פוסקים אותם מבלים בהעסקת הקטנים בתנאי שמש, בריכה ואוכל (שלא אתם מבשלים) - הם ללא ספק מצב מבורך.

יחד עם ההתרגשות והציפייה, הורים רבים נלחצים מהיציאה מהסביבה הביתית והמוכרת, בה הכל מוכר, זמין ונמצא בהישג יד. זה הרי ברור לכולם, זה בלתי אפשרי, ולא ממש מומלץ, לארוז את כל הבית כשיוצאים לחופשה, אך מה בכל זאת כדאי לקחת עבור הקטנים? מה הם הדברים הכי חשובים? מה הם הדברים ש"יכבו שריפות" ויגרמו לכם להיות בלי אך להרגיש עם? יצרנו עבורכם רשימה של כל אותם דברים שיעזרו לכם להעביר עם תינוקות ופעוטות חופשה נעימה, מבלי שתצטרכו לדחוף את כל הבית לתוך המזוודה.

 

כל מה שכדאי לארוז לתינוקות ופעוטות כשיוצאים לחופשה:
 

עגלה
גם אם אתם כבר לא באמת חייבים אותה, תמיד נוח שתהיה איתכם עגלה. גם אם הילד שלכם כבר בן למעלה משנה וחצי, הולך, רץ ומקפץ - תמיד ישנו סיכוי שלא יהיה לו כוח להליכות ארוכות ואולי תרצו למשוך עוד קצת זמן ערות בחוץ ואז תוכלו להניח אותו לישון בעגלה.
לכל מבצעי ההעגלות ולהשוואת מחירים - לחצו כאן


סלקל/כיסא לרכב
הרבה פעמים כשאנו טסים אנו שוכחים שברגע שננחת סביר להניח שנצטרך להכנס גם לרכב בכדי להגיע ליעדנו. הורים רבים מגלים כי שכחו לקחת עמם סלקל או כיסא לרכב, ממש לאחר שנחתו בארץ זרה ולעיתים מצב זה מקשה עליהם מאוד מבחינת התניידות בעיר. לכן הפרט הזה אפילו יותר חשוב לפעמים מלזכור לקחת עגלה. אם אתם לא לוחקים סלקל או מושב בטיחות עמכם בדקו שאכן תוכלו להשיג פריט זה עם הגעתכם לשדה התעופה.
לכל מבצעי הסלקלים ולהשוואת מחירים - לחצו כאן

 

שמיכות
מומלץ לקחת עמכם לפחות שמיכה אחת (זאת במידה ותקבלו נוספת במקום בו תלונו). השמיכה תשמש אתכם בעת טיסה או נסיעה במכונית, כאשר תטיילו בחוץ בשעות הערב או אם סתם יהיה שינוי פתאומי במזג האוויר.
לכל מבצעי השמיכות ולהשוואת מחירים - לחצו כאן


משחקים

כאשר אתם נמצאים בחופשה, הנופים, הטבע והסביבה החדשה הם האטרקציה האמיתית עבור הקטנים, לכן ממש אין צורך לקחת ערימות של משחקים שבסופו של דבר תגלו שסתם תפסו מקום בתיק ולא היה כמעט בכלל בשימוש. אך מכיוון שבכל זאת חייבים לקחת כמה דברים, קבלו את ההמלצותיהם של ההורים המנוסים:

בחרו בצעצועים שהילדים ממש מכירים ואוהבים, מעין צעצועים מרגיעים ומנחמים ברגעים בהם יחפשו את הפינה המוכרת הביתית ולא ימצאו אותה (דוגמה טובה לצעצוע כזה היא בובה אהובה שתעזור לישון במיטה זרה או סתם תזכיר את הבית וחיי השגרה).

אופציה נוספת היא צעצועים המתאימים לחופשה: טיול לאזור בו תבלו שעות בים או בבריכה הוא מקום נהדר להביא אליו את ערכת הדלי המוכרת הכוללת כפות שונות, מסננת ונמכרת בחנויות במחיר של כ-10 שקלים בממוצע. זכרו שערכות מסוג זה תוכלו גם למצוא בגרושים במקום אליו אתם נוסעים, אז לפעמים חלב לסחוב מהבית וסתם לתפוס מקום במזוודה.

ספרים הם תמיד אופציה טובה, לא תופסים הרבה מקום, ניתן לעיין בהם בנסיעה או להקריא אותם לפני השינה או בעת רביצה בבריכה.

השתדלו לא לקחת יותר מדי צעצועים וגם לא לקחת משחקים וצעצועים גדולים מדי שיתפסו מקום רב בתיק ויסרבלו את ההתניידות שלכם.

לא מומלץ ישר לפרוס בפניהם את כל הצעצועים, אלה מומלץ לשמור אותם לעיתות מצוקה ובכי ולהוציא כל צעצוע בזמנו המתאים.
לכל מבצעי הספרים והצעצועים ולהשוואת מחירים - לחצו כאן

 

תחליפי חלב ואוכל בכלל
קחו עמכם לפחות שתי קופסאות של תחליפי חלב, במידה ואתם טסים לתקופה ארוכה לחו"ל קחו אפילו כמות גדולה יותר, אין לדעת אם תצליחו להשיג תחליף חלב זהה לשלכם במדינה אליה אתם טסים. במידה והילד שלכם ניזון אך ורק מתחליפי חלב או חלב אם, חופשה היא לא הזמן להפוך אותו לאנין טעם ולכן השתדלו, מלבד טעימות פה ושם, לשמור על ארוחות רגילות. במידה והילד כבר אוכל הכל זו בהחלט יכולה להיות הזדמנות לתת לו להכיר דברים חדשים אך יחד עם זאת הקפידו להביא מהבית כמה דברים מוכרים ומרגיעים כמו דגני הבוקר האהובים, במבה או כל דבר אחר שאתם יודעים שיזכיר להם את הבית וגם יעזרו לכם להעביר זמן בשדה התעופה, בנסיעה או בכל מקום אחר.
לכל מבצעי תחליפי החלב ולהשוואת מחירים - לחצו כאן.
כ
ל מה שרציתם לדעת על כל תחליפי החלב - לכתבה המלאה לחצו כאן

 

בגדים
יש להקפיד לקחת לפחות שני סטים של בגדים להחלפה של יום. במידה ואתם נוסעים לבלות באזור חם אסור לשכוח גם סט או שניים של בגדים חמים יותר לערבים קרירים. במידה ואתם נוסעים לאזור קריר אל תשכחו לקחת גם בגדים קלילים יותר. מזג האוויר בחודשי הקיץ ידוע בכך שהוא לא תמיד יציב.
 

חיתולים חד פעמיים
יש לקחת כמות שתספיק לכם ליומיים-שלושה אך אין צורך לארוז חיתולים לשנה, גם בארצות זרות מגדלים תינוקות ואפילו מחתלים ולכן גם שם תוכלו לקנות חיתולים בכל סופר או בית מרקחת. חבל שתסחבו עמכם סתם משקל עודף (תשמרו את המקום לקניות). טיפ קטן: הנוסעים לאילת יכולו למצוא בעיר מבצעים שווים במיוחד לחיתולים.

לכל מבצעי החיתולים השונים ולהשוואת מחירים - לחצו כאן.
בואו לגלות מה חושבים ההורים על כל סוגי החיתולים -לכתבה המלאה לחצו כאן

 

חיתולי פלנאל
למי שמשתמש בסוג זה של חיתולים מומלץ לקחת לפחות שני חיתולים בכדי להניח את התינוק במקומות שעתידים להיות לא מספיק נקיים. באותה נשימה פריט זה ממש איננו חובה.

חיתולי טטרא

לקחת וכמה שיותר. קחו בחשבון שסביר להניח שלא תהיה מכונת כביסה בהישג יד ועוד יותר סביר להניח שהחיתולים יתלכלכו בתדירות הרבה יותר קבועה ממה שקורה בשגרה. לכן מומלץ גם לארוז כמות קצת יותר גדולה.
לכל מבצעי חיתולי הטטרא ולהשוואת מחירים - לחצו כאן

 

משחה לתפרחת חיתולים
מומלץ לקחת משחה אחת רגילה, לשימוש יום-יומי ומשחה אחת חזקה יותר למקרה של תפרחת חיתולים חמורה יותר (דיזיטין, אינוטיול ועוד).
לכל מבצעי המשחות הכי טובים ולהשוואת מחירים - לחצו כאן 
 
מגבונים
מומלץ לקחת לפחות 2-3 חבילות. המגבונים משמשים בשטח, בארוחות וכמובן להחלפת חיתולים. אל תשכחו אבל שתמיד תוכלו לרכוש מגבונים נוספים בחופשה.

 לכל מבצעי המגבונים ולהשוואת מחירים - לחצו כאן
 

בקבוקים
הבחירה בידיים שלכם. במידה והתינוק אך ורק יונק אין צורך ביותר מבקבוק אחד, בכדי שתוכלו לתת לאבא להאכיל מעת לעת ארוחה ולהתפנק במיטה. במידה והילד וכבר ניזון ממזון מוצק, שותה מים וגם אוכל תחליף חלב, מומלץ לקחת לפחות שני בקבוקים כדי שתמנעו כמה שיותר משטיפת כלים. 
לכל מבצעי הבקבוקים (והמוצרים הנלווים) ולהשוואת מחירים - לחצו כאן 

מברשת לניקוי בקבוקים
גם אם הצלחתם לחמוק בחופשה מרוב עבודות הבית, סביר להניח שבקבוקים עדיין תצטרכו לשטוף, לכן מומלץ לקחת את מברשת הניקוי וגם קצת סבון כלים, לכל צרה שלא תבוא.
לכל מבצעי מברשות ניקוי הבקבוקים ולהשוואת מחירים - לחצו כאן
 

מוצצים
בדיוק כמו שהם נאבדים בארץ גם בחו"ל הם ייעלמו לכם בפתאומיות ובתדירות גבוהה יותר רק שבחו"ל יהיה לכם יותר קשה לחזור אחורה  ולחפש את ה"צצי" האהוב,  לכן - הצטיידו מראש בכמות מכובדת של מוצצים.

 לכל מבצעי סוגי המוצצים ולהשוואת מחירים - לחצו כאן
 

סבון גוף לתינוק
אתם יכולים לקחת את הסבון הביתי, אך בשל גודלו כדאי לקנות סבון המגיע בבקבוק קטן יותר כדי לא להכביד סתם על התיק.לחלופים ניתן להעביר כמות קטנה של סבון לבקבוק קטן יותר. אין סיבה לסחוב עמכם בקבוק של ליטר סבון לתינוק, זה כבד ומיותר.

לכל מבצעי הסבונים ולהשוואת מחירים - לחצו כאן

תחליב גוף לאחר רחצה
לכל מבצעי תחליבי הגוף ולהשוואת מחירים - לחצו כאן
 

קרם הגנה
מומלץ למצוא את קרם ההגנה המתאים לגיל ילדכם בכדי שיגן עליהם מפני אור השמש, בייחוד אם מדובר בחופשה בקלאב או במקום כלשהו בו אתם עתידים לבלות את רוב שעות היום בחוץ תחת השמש החמה. מומלץ להתייעץ עם רופא הילדים.
לכל מבצעי מקדמי ההגנה השונים ולהשוואת מחירים - לחצו כאן 
 

חומר דוחה יתושים
מומלץ לקחת משחה דוחה יתושים, בייחוד למי מכם שעתיד לבלות את ימי החופשה באזור חם ולח. ניתן גם לקחת מכשיר חשמלי דוחה יתושים אך יש לשים לב שהחדר בו ישן התינוק מאוורר כמו שצריך.
לכל מבצעי החומרים דוחי היתושים ולהשוואת מחירים - לחצו כאן
 

תרופות ועזרה ראשונה
מכיוון שגם בחופשה ל תמיד אפשר להצטנן ולא משנה כמה חם תלבישו אותם, היציאה מכו-לבו מחומם לרחוב הקר, השעות הארוכות בחוץ והחיכוך עם אנשים רבים ומזון לא מוכר תמיד יכולים להוביל למחלה קטנה, כמו כן כאשר הילדים שלנו נהנים הם נוהגים להתרוצץ, להשתולל ולקפץ ומבלי שנשים לב, הם נופלים ונחבלים. לכן - הכינו לכם תיק עזרה ראשונה וקטן ובו משככי כאבים ותרופות להורדת חום, תרופות לטיפול בבעיות גזים, מד-חום, אלכוהול 70% לחיטוי, מספריים לציפורני תינוק, מקלוני אוזניים, פלסטרים, יוד, תמיסת מי מלח לאף, וכל תרופה נוספת שאתם יודעים שהילד נוטל בקביעות או בתדירות גבוהה.

לכל מבצעי האקמולי ולהשוואת מחירים - לחצו כאן
לכל מבצעי הנורופן ולהשוואת מחירים - לחצו כאן  

למבצעי תמיסות מלח ולהשוואת מחירים - לחצו כאן 
לכל מבצעי המספריים ולהשוואת מחירים - לחצו כאן 
לכל מבצעי מדי החום ולהשוואת מחירים - לחצו כאן
לכל מבצעי אלכוהול החיטוי, וג'לים לחיטוי שונים, ולהשוואת מחירים - לחצו כאן

לכל מבצעי תרופות הגזים, להשוואת מחירים ולמוצרים נלווים לטיפול בבעיה -לחצו כאן 

כובע
מי מכם שעתיד לבלות את חופשתו באזור חם בו השמש עובדת שעות נוספות, מומלץ לקחת כובע בכדי להגן על ראשם של הקטנים מחום השמש, בייחוד אם מדובר בחופשה בה אתם עתידים לבלות שעות רבות באזור הים והבריכה.
 

מברשת שיניים ומשחה
במידה והקטנים שלכם רגילים כבר לשגרת צחצוח השיניים, חופשה היא לא תירוץ בכדי לזנוח את המנהג שדאגתם כל כך להשריש. קחו את משחת השיניים והמברשת, ואל תתעצלו להקדיש זמן לצחצוח השיניים גם בחופשה.
לכל מבצעי מברשות השיניים ולהשוואת מחירים - לחצו כאן

לכל מבצעי משחות השיניים ולהשוואת מחירים - לחצו כאן


מברשת לשיער סיכות וגומיות
מי מכם שבורך בילדות קטנות, בוודאי יודע כמה שעות ביום נדרשות בכדי להתשלט על שערן. בייחוד אם אתם נוסעים לאזור שטוף שמש וחם, הצטיידו בכמות מספיק גדולה של סיכות וגומיות בכדי שתוכלו לאסוף בכל יום את שיערן.

לכל מבצעי מברשות השיער והמסרקים ולהשוואת מחירים - לחצו כאן

 

גלגלי ים
במידה ואתם מתכוונים לבלות את חופשתכם במקום בו הים והבריכה מהווים אטרקציה עקרית, מומלץ להצטייד מראש בגלגל ים, עדיף אחד בעל גגון לתינוקות הממש קטנים, בכדי שתוכלו לבלות איתם בתוך המים, מבלי לדאוג מהשמש או מבטיחות בבריכה של הקטנים.
למבצעי גלגלי הים - לחצו כאן


בגדי ים וחיתולי שחיה

במידה והחלטתם להכניס את התינוק אל מי הבריכה או הים, יש צורך להלביש אותו בחיתול חד פעמי מיוחד. הוא דומה מאוד לחיתול הרגיל, אך הספיגה שלו שונה ומתאימה לשהות במים לפרק זמן ארוך. בכדי להגן על עורם של הקטנים מאור השמש, מומלץ להלביש אותם בבגד ים. בשוק נפוצים במיוחד בגדי ים לתינוקות הנראים ממש כמו חליפות גלישה, ומכסים חלק נכבד מעורו של התינוק.
למבצעי חיתולי השחיה ובגדי הים - לחצו כאן

 
סבון לכביסה ביד
מכיוון שאין לדעת כמה בגדים וחיתולים בד יתלכלכו במהלך החופשה וגם אין לדעת אם תהיה לכם גישה למכונת כביסה, מומלץ מאוד לקחת סבון איתו תוכלו לכבס את הפריטים בחדרכם.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן