מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פנאי והפעלות > קיץ וחופש עם ילדים

כל מה שרציתם לדעת על תינוקות ובריכה

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 25/11/2018
כל מה שרציתם לדעת על תינוקות ובריכה

מאיזה גיל מותר להכניס תינוק לבריכה? מה כדאי לקחת לבילוי בבריכה? האם שהות במים תורמת להתפתחות התינוק? מהן דרישות משרד הבריאות ממפעילי הבריכות בארץ? ועוד

בחודשי הקיץ רבים מאתנו מחפשים דרך להעביר עם הילדים בילוי רטוב ונעים. עכתבה זו מיועדת עבור אלו מכם שיש להם תינוק קטן בבית והם לא בטוחים אם וכיצד מומלץ להכניס אותם אל תוך מי הבריכה. ריכזנו עבורכם מספר שאלות נפוצות בנושא ולא פחות חשוב - גם את התשובות.

 

האם שהות במים תורמת להתפתחות התינוק?

מחקרים שנערכו בעשורים האחרונים הוכיחו כי מעבר לכך שהזמן שמבלה הורה עם ילד במים נחשב לזמן איכות נהדר, מסתבר שהשהות בהם משפרת גם את המוטוריקה ואת יכולת הגירוי החושי של התינוק. פעילות  בתוך המים מומלצת גם במיוחד לתינוקות ולילדים הסובלים מפגיעות או נכויות.

 

מאיזה גיל רפלקס הצלילה של התינוק בשל ובמה זה מתבטא?

תינוק הנולד אל העולם נולד עם רפלקסים, ובין השאר גם עם רפלקס הצלילה. ברפלקס זה, הריאות מפסיקות את פעולת הנשימה, זרימת הדם מואטת וכמוה גם קצב פעולת הלב, זאת בכדי לשמור על החמצן בגוף עד סיום הצלילה. רפלקס זה נעלם לאיטו עד גיל 4 חודשים.

 

מהן דרישות משרד הבריאות ממפעילי הבריכות בארץ?

רמת הבטיחות שנדרשת מבריכה לתינוקות רכים שונה מזו שנדרשת מבריכה שבה שוחים ילדים גדולים כיוון שלא קיים חוק בתחום שחיית הפעוטות, שקובע מי רשאי לעסוק בזה ואחרי איזו הכשרה, והתחום פרוץ לחלוטין. יש צורך בפיקוח של משרד הבריאות על איכות מי הבריכה. הרבה דברים יכולים להשתבש באיזון העדין שמי הבריכה צריכים כדי שיתאימו לקטנטנים.
 

למשרד הבריאות דרישות שונות ממפעילי הבריכות, ובין היתר נדרשת מערכת סינון שבה עוברים המים בכל שעתיים. בבריכות הנמצאות בפיקוח משרד הבריאות תוכלו לבקש לראות את בדיקות המעבדה השבועיות. בבדיקה זו נבדקת רמת הכלור, החומציות (ה-PH) והעכירות ונוסף לכך מתבצעות בדיקות כימיות, פיסיקליות ובקטריולוגיות. כל טופס של בדיקה כזאת צריך להיות חתום בידי רופא של משרד הבריאות מהאזור שבו הבריכה נמצאת. רמה גבוהה מדי של כלור במים, חיידקים וחריגות אחרות עלולות לסכן את בריאות הילדים.

ללימודי שחיית תינוקות ניתן לרשום תינוק מגיל 3 חודשים, למקום המחזיק ברישיון המתאים.

כאשר נכנסים עם תינוקות לבריכה רגילה, שלא במסגרת שיעורי שחיית וצלילת תינוקות, חשוב שלא להכניס את ראשו של התינוק למים.

 

מה כדאי לקחת עבור תינוק לבילוי בבריכה?

- במידה והבריכה ממוקמת באוויר הפתוח (ולא בטוח מבנה סגור) מומלץ בראש ובראשונה להביא קרם הגנה ולמרוח את התינוק טרם כניסתו למים.

- כובע לראש, הגנה מפני השמש.

- המידה והשהות לא מתקיימת במסגרת שיעור שחייה לתינוקות מומלץ להביא גלגל הצלה (מומלץ במיוחד אחד כזה עם גגון שייתן הגנה טובה מפני השמש).

- לא לשכוח לתת לתינוק לשתות מספיק, כדי למנוע התייבשות, אם זה מים ואם זו הנקה.

- חיתולים חד פעמיים להחלפה.

- חיתולי שחייה לתינוקות.

- מגבת/חלוק רחצה.

 

מתי מומלץ שלא להגיע עם תינוקות לבריכה?

- לאחר קבלת חיסונים.

- כאשר הם חולים.

- לתינוקות שנולדו טרם זמנם (פגים) מומלץ שלא להכנס לבריכה בחודשי חייהם הראשונים.
 

* בהכנת הכתבה השתתף גם אבי יבלונסקי,  אח מוסמך, בעל תואר מוסמך בבריאות הציבור ( R.N, M.P.H).


לבירור והשוואת מחירי בגדי ים, חיתולים, קרם הגנה ועוד - כנסו עכשיו לאתר פעוטות

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן