מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


תינוקות > תזונה תינוקות

מטרנה GOLD: תמ''ל חדש ומתקדם של מטרנה, בעל רכיב ה-HM-O

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 4/6/2018
מטרנה GOLD: תמ''ל חדש ומתקדם של מטרנה, בעל רכיב ה-HM-O

נסטלה, חברת האם של מטרנה והמובילה העולמית בתזונת תינוקות השיקה לראשונה תמ``ל עם HMO רכיב ייחודי המצוי בחלב האם ומסייע רבות לחיסוניות התינוק. היתרונות המוכרים של תינוקות יונקים תודות לHMO הם: מערכת חיסון חזקה יותר, מערכת עיכול עמידה יותר ועוד

 

מטרנה משיקה בישראל את מטרנה GOLD, HM-O. HMO הינו רכיב ייחודי המצוי בחלב האם ומסייע רבות לחיסוניות התינוק. חברת נסטלה, חברת מזון התינוקות המובילה בעולם וחברת האם של מטרנה, חוקרת את הרכבו של חלב האם ואת רכיב ה-HMO למעלה מ-30 שנה. מוצרי תמ"ל מסביב לעולם המכילים את הרכיב החדש שנוסף למטרנה GOLD נמצאים בשימוש במדינות שונות מסביב לעולם ותינוקות רבים נהנים מיתרונותיו.
 

מה הוא רכיב הHM-O?
 
מדענים הצליחו לבודד את אחד המרכיבים הכל כך בריאים שיש בחלב אם, מדובר בפריצת דרך של ממש אשר תביא ליצירתה של פורמולה המכילה רכיב ייחודי זה שמסייע לשגשוג חיידקי מעי ידידותיים ולחיזוק המערכת החיסונית של תינוקות. יש הקוראים ל-HM-O רכיב הזהב של חלב האם. זהו רכיב פעיל שעד כה היה קיים רק בחלב אם, אז מהו אותו רכיב הHM-O? למעשה מדובר בסוג של פחמימות מסוג אוליגוסכרידים בעלות מבנה ייחודי אשר מהוות אתהרכיב השלישי בכמותו בחלב אם לאחר לקטוז ושומן (למעט מים). עד היום זוהו כ-200 סוגים שונים של HM-O שקיימים בחלב אם של נשים כתלות בשונות גנטית, כאשר מתוכם הHM-O השכיח ביותר נקרא 2'FL.
 
HM-O הינם קבוצה מגוונת של אוליגוסכרידים- פחמימות טבעיות בעלות תפקיד ביולוגי בחלב האם. הם עמידים לאנזימים הנמצאים במערכת העיכול והם אלו שאחראים על התפתחות תקינה של המיקרוביום (אוכלוסיית חיידקי המעי) שהינו תהליך מרכזי בהתפתחות ההגנה החיסונית של תינוקות יונקים.
 
בשורה תחתונה - בחלב אם יש שפע חומרים שנקראים אוליגוסכרידים (או בקיצור - HM-O Human Milk Oligosaccharides), והם למעשה סוכרים בריאים שחיוניים להתפתחות התינוק. למעשה, התינוק לא ניזון מהם כלל, הם לא משמשים לצורך גדילה אלא בעלי תפקיד בחיזוק מערכת החיסון והם עושים זאת באמצעות 4 מנגנונים שונים, HMO מעודדים את שגשוג החיידקים הטובים במערכת העיכול של התינוק, תהליך חיוני ומרכזי בהתפתחות מערכת החיסון של התינוק. נוכחות HM-O מעודדת באופן סלקטיבי את תפקודם של החיידקים הפרוביוטיים הידידותיים במערכת העיכול מה שמסייע לתפקוד טוב יותר של מערכת החיסון. 
 
HMO נצמדים לחיידקים פתוגניים מעוררי מחלה מה שמסייע ללכוד אותם ולפגוע ביכולתם להצמד לתאי מערכת העיכול ובכך לגרום לזיהומים.
 
HMO מחזקים את מחסום המעי ובכך משפרים את עמידות מערכת העיכול המתפתחת בפני חדירת גורמים מחוללי מחלות.
 
HMO גם משפיעים ישירות על הרכב התאים במערכת החיסון ובכך מווסתים את התגובה החיסונית. 
 
נסטלה, חברת האם של מטרנה והמובילה העולמית בתזונת תינוקות חוקרת את הנושא וחשיבותו כבר משנות ה-80 במהלכן הצליחה לזהות את מבנהו המדוייק של 2'FL, ה- HM-O השכיח ביותר בחלב אם המספק לתינוקות יונקים הגנה חיסונית טובה יותר ולאחרונה בתום מאמצי מחקר ופיתוח השיקה תמ"ל עם HMO  במדינות שונות בעולם וישראל בתוכן עם השקת מטרנה GOLD.
 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן