מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פנאי והפעלות > קיץ וחופש עם ילדים

כרטיס לשניים: החוקים לטיסות בזמן הריון

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 26/6/2017
כרטיס לשניים: החוקים לטיסות בזמן הריון

(צילום: shutterstock)

טיסה היא היא לא חוויה גופנית משמחת, אז לעבור אותה בהריון זה בכלל לא פיקניק. אך בניגוד ליין – מסתבר שזה לא משהו שיש להוציא מרשימת הדברים שמותר ליהנות מהם. מותר לחלום על חופים לבנים בהם תוכלי לעשות גב-גב כי יש לך בטן-בטן; יש רק לשנן את המדריך להריונית

מאת: שולי מילשטיין
 
טיסה בתקופת ההיריון היא אפשרית לחלוטין, במידה ותבדקי את כלל הפרמטרים השונים, שלרובם נגיע ממש תכף, תוכלי להמשיך לראות עולם, גם כשתהיי כבר נוסעת וחצי. אבל רגע לפני שאנחנו אורזות מזוודה לטובת החופשה הקרובה, יש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון, גם אם אתן כבר יודעות מה היעד, אילו חברות טסות לשם ובין אילו מלונות או דירות תתלבטו מהרגע שיש לכן כרטיס ביד. 
 
ארגון הבריאות העולמי
 
זה לא משנה אם אתן נוסעות לניו יורק, לונדון או אחת ממדינות העולם השלישי, בדקו האם ישנם חיסונים קבועים או עונתיים ליעד שבחרתן. גם באזורים מפותחים מתפרצות לעיתים מחלות – החל משפעת ועד צהבת, וגם בלי קשר לעובדה שאת בהריון, את לא רוצה לבזבז את זמנך וכספך על טיפול רפואי שניתן למנוע אותו מראש. לאחר שתעברי את השלבים הבאים, אל תשכחי לברר ולרשום לעצמך שמות, טלפונים וכתובות של רופאים / בתי חולים באזור בו תשהי. 
 
מוֹעדים מוּעדים לפורענות 
 
עד איזה שבוע אסור לטוס? תלוי את מי אתן שואלות, הנוהל משתנה בין החברות. את התשובה המדויקת תוכלו לקבל בחברת התעופה עצמה, ולשיחות או התכתבויות הבירור כדאי שתגיעו מוכנות עם כלל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים המעידים על כך שההיריון תקין ואין שום מניעה רפואית לעלות על טיסה. צאו מתוך נקודת הנחה שהחל משבוע 36 סביר שהתשובה לגבי טיסה תהיה שלילית. במקרים מסוימים מחתימות חברות התעופה נוסעות הריוניות על טופס ויתור, לפיו מוותרת הנוסעת על תביעה במידה ויקרה משהו לה, או לעובר, בזמן השהות במטוס. 
 
טסות על ביטוח
 
בדיוק כפי שלא כל חברות התעופה טסות לפריז או לאיים הקנרים, כך גם לא כל חברות הביטוח מציעות פוליסה נוחה לנוסעת ההריונית לחו״ל. כמו שאת החיפוש אחר טיסות לחו״ל אנחנו כבר עושות בעיקר באינטרנט, גם את המידע בנוגע לפוליסת ביטוח שתכסה אותנו בעת החופשה-האחרונה-לפני-הלידה אנחנו יכולות למצוא ברשת ולחסוך לעצמנו כמה טלפונים מיותרים. מי מכן שמקור הריונה בטיפולי פוריות תצטרך לחפש קצת יותר, שכן לא כל החברות מציעות ביטוח מיוחד כזה.
 
החל מהשבוע ה-24 יציעו לכם בחברות גם ׳ביטוח לידת פג׳, כיוון שהחל מהשבוע ה-22 פחות או יותר אנחנו נכנסות לתקופת האפשרות ללידה מוקדמת, שמסתיימת ברוב המקרים בלידת פג ואם כל זה קורה בעת השהות מחוץ לארץ העלות עלולה להיות גבוהה מאוד.
 
אחרי שהכנתן רשימה ולפני שאתן פונות לקבל הצעת מחיר, ודאו שיש ברשותכן את כל המסמכים הרפואיים הקשורים להריון ורשמו את טווח התאריכים ובאיזה שבוע/ות אתן צפויות להיות בחו״ל. לפני שאתן מסמנות איקס על המשימה הזו קראו היטב את תנאי הפוליסה ואל תשכחו לשמור עותק דיגיטלי גם אצל מישהו שאתן סומכות עליו ובקשו מנציג החברה לשלוח לכן, אם יש בידיו, רשימה של רופאים או בתי חולים מומלצים. 
 
המקום הכי טוב
 
גם אם הצלחת למצוא חברת תעופה שמסכימה לשאת אותך ליעד המבוקש, אין הדבר אומר בהכרח שהטיסה צפויה לעבור בנעימים. את יכולה לשפר את מצבך בכמה דרכים, בראש ובראשונה בבחירת מקום מושבך. מרבית החברות מציעות כיום בחירת מושב בתוספת תשלום במעמד הזמנת הכרטיס וזו לך הזדמנות פז להזמין מושב במעבר ואם אפשר בשורה שלפני דלת החירום – אם כי זה גם תלוי בנהלים של חברת התעופה. 
 
אכלי ושתי כי מחר נטוס
 
ביציאה מישראל את יכולה להסתובב עם בקבוק ליטר וחצי מלא במים בלי בעיה, אך בדרך חזרה לנוזלים יש חוקים אחרים ולכן מומלץ לקנות את הבקבוק הכי גדול שיש אחרי שמסיימים לשקף לך את כבודת היד. במהלך הטיסה עצמה הקפידי לשתות הרבה מאוד ואם אין בך געגועים לבחילות השליש הראשון אולי עדיף שתביאי לך משהו לאכול מהבית, במקום לשלם על אוכל מטוסים אם הבטן שלך קצת רגישה למזונות בהריון. 
 
אחרי שהשארתן את הטיסה הלוך מאחוריכן, נותר רק להגיע מהשדה ליעד הסופי ולהתחיל בפרק הכיפי של המסע. בדקו מראש מה אמצעי התחבורה העומדים לרשותכן, מה טווחי המחירים ועד כמה הם אמינים ונעימים, מרבית המידע מתעדכן בערכים השונים של wikitravel ובאתרי שדות התעופה הבינלאומיים. בוויקיטרוול גם תקבלו תשובה לגבי רמת האנגלית המדוברת במקום, וליתר ביטחון כדאי להכין פתק שכולל את רשימת הדברים שאסור לכן לאכול ומדוע בשפה המקומית. חוץ מזה? לא צריך עוד הרבה מלבד ליהנות.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן