מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פעוטות > בחירת מטפלות וגן ילדים

בחירת מטפלת או בייביסיטר - איך מוצאים?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 25/11/2018
בחירת מטפלת או בייביסיטר - איך מוצאים?

למצוא מטפלת או בייביסיטר זה עסק לא פשוט, הרי זה כמעט בלתי אפשרי למצוא מישהי שנוכל לסמוך עליה בעיניים עצומות ולהפקיד בידיה את היקר לנו מכל - הילדים שלנו. בכתבה זו תמצאו טיפים שיעזרו לכם למצוא את האחת, זו שתוכלו לבטוח בה ולהשאיר עמה את הילדים בלב שקט

יש משהו משותף לכל ההורים אשר נמצאים בתהליך חיפוש אחר מטפלת או בייביסיטר עבור תינוק בן כמה שבועות, כזה שרק לומד להכיר את העולם והסביבה, תינוק בן כמה חודשים שכבר מאמץ לעצמו הרגלים ומפתח אישיות או עבור ילד ממש, ילד עם אופי, עם דעה ועם רצונות משל עצמו. 
 
כולנו מחפשים אחר נערה או אישה אחראית, בעלת ניסיון ורקע הכולל טיפול בילדים, מישהי סבלנית עם גישה אכפתית וקשובה, מישהי זמינה, שאפשר לסמוך עליה בעיניים עצומות. 
 
אז נכון, פחות או יותר כולנו יודעים מה אנחנו מחפשים, הרי בכל זאת מדובר בילדים שלנו, האוצרות הקטנים שחשובים לנו יותר מכל דבר אחר בעולם הזה ואין מישהו שיודע למה הם זקוקים יותר טוב מאיתנו. 
 
אנחנו מכירים אותם, מבינים אותם, יודעים למה הם זקוקים ולכן השאלה שבכל זאת צצה בתהליך החיפוש הזה היא - איך ומה בדיוק לחפש בייביסיטר או מטפלת? 
 
במאמר הבא נזכיר מספר טיפים שיעזרו לכם למצוא את זו שאתם וילדכם תוכלו להתחבר אליה, זו שאתם סומכים עליה, זו שאתם בוטחים בה כי בכל זאת, כל אחד ואחת מאיתנו שונה מהאחר ומחפש תכונות ואישיות מעט שונה.
 
1. ״מפה לאוזן״ 
 
יש אולי משהו מאוד נוח בשיטה הזו, זו שזכתה לשם ״מפה לאוזן״. הרי מישהו או מישהי שאנחנו מכירים - זו יכולה להיות השכנה שלנו, אחת האימהות שהכרנו דרך הגינה מתחת לבית, זוג הורים מהגן, אחות או חברה נתנו לנו את המילה שלהם. יש יותר בטוח מזה?, ובכן שאלה מצוינת. 
 
אותו אדם כבר התנסה בחוויה מול מטפלת או בייביסיטר ספציפית וזה נותן לנו ביטחון. עם זאת, כאמור לכל אחד ואחת מאיתנו טעם שונה, כל אחד ואחת מאיתנו רואה את הדברים קצת אחרת, לכן למרות ההמלצה ״היא מדהימה עם ילדים״, ״היא נגישה וזמינה״, ״אינסוף סבלנות, רגישות ואכפתיות״ - עדיין כדאי ומומלץ לבחון את אותה המלצה גם בעצמכם. 
 
פעמים רבות אותה תחושת נוחות וביטחון שאנו מקבלים דרך ההמלצה, מייצרת לנו סוג של אשליה ומקטינה את מעגל ההיצע, שכן אנו נוטים לסגור את עצמנו לאפשרויות נוספות. לכן, מצד אחד זה טוב ונכון לקבל המלצה ממישהו שאנחנו סומכים עליו, מצד שני, לא כדאי שהבחירה תהיה לחלוטין עיוורת. 
 

האינטרנט מציע כלים המסייעים לנו לבצע סינון מהיר, כגון אתר helpbook 
 

2. פתקים בלוחות מודעות, מודעות דרושים באתרי אינטרנט
 
אם תקדישו זמן לסיבוב אמיתי בשכונה, תעברו בין לוחות המודעות, ליד גני הילדים, המכולת, תיבות הדואר, כנראה שתתקלו במודעות של נשים צעירות או מבוגרות שמחפשות עבודה הקשורה בטיפול והשגחה על ילדים. 
 
יצירת שיחה טלפונית ראשונית ראשוני תאפשר לכם לשאול כמה שאלות בסיסיות כמו הגיל, הניסיון, העלות, הזמינות ולהתרשם באופן כללי מטון הדיבור של אותה בחורה, לטוב ולרע.
 
כמובן שמומלץ מאוד לבקש ממליצים ומעבר לכך - להזמין אותה לריאיון אישי ולהעמיק את ההיכרות, אולי אפילו לאפשר לה קשר ראשוני עם הילדים, לבחון מהצד איך זה עובד, איך היא נפתחת כלפיהם וכיצד הם מגיבים אליה. 
 
זה המקום לספר לה על הצרכים שלכם, לתאר בפניה את הציפיות שלכם, בין אם הן כוללות מקלחות, הכנת שיעורי בית, משחק, איסוף מחוגים, זמן איכות, כלומר מה חשוב לכם בזמנים שהיא במגע וקשר עם הילדים שלכם. פעמים רבות מדובר בשידוך משמיים, אך יש מצבים שזה פשוט לא עובד, אפילו מסיבות לוגיסטיות כאלה ואחרות. 
 
3. טכנולוגיה, פייסבוק, אתרי אינטרנט
 
רשת האינטרנט מציעה קשת רחבה של אפשרויות שיסייעו לכם למצוא את האחת. כמו כמעט כל תחום בחיינו – גם כאן האינטרנט חולל מהפכה בשנים האחרונות, כזו שמחליפה את השיטות ה"ישנות". קבוצות של אימהות ברשת החברתית פייסבוק, אפליקציות למציאת עבודה ואתרי אינטרנט ביניהם אתר הלפבוק.
 
לאינטרנט יש לא מעט יתרונות המסייעים לנו לבצע סינון מהיר, להבין די בקלות אם מדובר במישהי עם פוטנציאל שלא לדבר על ההיצע הנרחב שיש ברשת. אחד הכלים המומלצים לביצוע עבודת מחקר כזו שתסייע לכם למצוא מטפלת או בייביסיטר הוא אתר הנקרא Helpbook שהינו הגדול והאפקטיבי ביותר לחיפוש מטפלות, אופר ובייביסיטריות.
 
בין היתרונות של helpbook בא לידי ביטוי בכך שהוא משלב שני יתרונות של תהליכי החיפוש הקודמים - היצע נרחב והמלצות (פה לאוזן). בשיטה זו אתם לא מפספסים הזדמנויות עם פוטנציאל ומצד שני יכולים להיעזר בידע מהורים שהתנסו בחוויה עם אותה בחורה. בנוסף, האתר מכיל מאגר גדול של מטפלות ובייביסיטר בו מפורט המידע הנחוץ על כל אחת ואחת. סוג של קורות חיים מקוצרים.  
 
יתרון משמעותי של האתר הוא באקטואליות המאגר. כלומר מישהי שאיננה פנויה, תוריד את עצמה מהמאגר בעצמה, או שמערכות האתר יגלו זאת ואו בעזרת מידע שיגיע בעזרת "חוכמת ההורים": הורה ששוחח איתה בקלות מודיע על כך ומערכת האתר מבררת ומעדכנת. 
 
מצאנו שאחד הדברים החשובים שהטכנולוגיה מאפשרת ומאד משמעותיים בחוויית התהליך בהלפבוק הינם יעילות וענייניות בתהליך החיפוש: המערכת שמאפשרת לכם פנייה ראשונית אל המטפלת בקליק דרך האתר, המועמדת מקבלת תיאור משרה מפורט, ומשיבה בקליק אם המשרה המוצעת רלוונטית או לא. כל זאת עם אופציה מצד ההורה לא לחשוף את מספר הטלפון שלו או כל פרט קשר. בשיטה זו שיחות טלפון וראיונות מתקיימים רק לאחר תיאום ציפיות ראשוני, והרבה זמן נחסך לכולם.
 
לסיכום, יש לא מעט דרכים שיסייעו לכם למצוא מטפלת או בייביסיטר שתהווה התאמה אופטימלית לצרכים ולציפיות שלכם. הטיפ החשוב ביותר שאתם יכולים לאמץ הוא לחפש בסבלנות, להקדיש לתהליך זמן ואנרגיה, בכל זאת מדובר בלא מעט שעות אותן ילדכם יעביר עם אותה דמות שלרוב תהווה עבורו סוג של מודל לחיקוי. בחרו את הדרך הטובה ביותר לאתר אותה, שאלו את השאלות הנכונות, בצעו ניסיון של פעם או פעמיים לראות איך זה עובד ורק אז קבלו החלטה. 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן