מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


נשים > זכויות נשים - ייעוץ משפטי

הצעת החוק אושרה: חופשת הלידה תוארך בשבוע

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 1/3/2017
הצעת החוק אושרה: חופשת הלידה תוארך בשבוע

ועדת השרים לחקיקה אישרה את הצעת החוק, שקודמה על ידי שר האוצר כחלון, הקובעת כי חופשת הלידה תוארך ל-15 שבועות לצד הקלות נוספות ליולדות. לפי ההצעה, בעוד כשישה חודשים תיבחן האפשרות להאריך את חופשת הלידה בשבוע נוסף בתשלום

חופשת הלידה תוארך ל-15 שבועות, כך קבעה הבוקר (רביעי) ועדת השרים לחקיקה. את החוק להארכת חופשת הלידה (ביחד עם הקלות נוספות ליולדת) קידם שר האוצר משה כחלון ביחד עם חברי מפלגת "כולנו". מליאת הכנסת אישרה את ההצעה בקריאה טרומית עם 54 תומכים וללא מתנגדים.
 

לפי הצעת החוק החדשה חופשת הלידה תוארך ל-15 שבועות עוד בשנת 2017 ובעוד כחצי שנה תיבחן האפשרות להאריך אותה בשבוע נוסף (ל-16 שבועות) בתשלום. ההצעה תחול גם על נשים שכבר החלו את חופשת הלידה שלהן. 
 

השר משה כחלון התייחס השבוע להצעת החוק ואמר כי מדובר בהקלה על ההורים העובדים "אנחנו ממשיכים במאבק על שיפור רמת החיים של ההורים והאזרח העובד בישראל. רק בשנה האחרונה הפחתנו את מס ההכנסה, הוספנו שני ימי חופשה לכל עובד, הגדלנו את קצבאות הילדים ופתחנו תכנית חיסכון לאומית לכל ילד. הארכת החופשה היא צעד מבורך ובשורה עבור כל האמהות והאבות. נמשיך במאבק ביוקר המחייה, בצמצום הפערים החברתיים ובפעולות שיגדילו את רווחתם של כלל העובדים בישראל".
 

עד היום נמשכה חופשת הלידה בישראל 14 שבועות, במהלכן זכאית האם לדמי לידה בהתאם להכנסות שהיו לה בשלושת החודשים שקדמו ללידה. לאחר פרק זמן זה רשאית היולדת להאריך את חופשת הלידה בשישה חודשים נוספים ללא תשלום. הפעם האחרונה בה הוארכה חופשת הלידה בשנת 2007, עד לשנה זו נמשכה חופשת הלידה בתשלום 12 שבועות. 
 

הצעת החוק החדשה כוללת הקלות נוספות ליולדת, כגון הנחות במעונות יום עבור ילדים לאם שמאריכה את חופשת הלידה לחצי שנה, הקלות לסטודנטיות, השתתפות אבות בתקופת חופשת הלידה (כיום רק 0.4% מהם מנצלים את זכותם לנצל את חופשת הלידה). 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן