מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > בריאות התינוק

הבהרה בנוגע לחיסון השפעת: חורף 2017

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 1/2/2017
הבהרה בנוגע לחיסון השפעת: חורף 2017

השבוע פורסם כי חיסוני השפעת השנה נמצאו כלא יעילים, דבר שחולל מהומה רבה ועורר כעס בקרב הציבור הרחב. משרד הבריאות פרסם כעת הודעת הבהרה, שמטרתה לעשות סדר בדברים ולספק מענה לפניות הציבור הרבות

הודעה מטעם אייל בסון, דובר משרד הבריאות
 
בעקבות הפניות הרבות חשוב לנו במשרד הבריאות להדגיש כי אין בידינו נתונים מספקים כדי לקבוע את יעילות חיסון השפעת השנה לעומת שנים קודמות. חיסון השפעת מקנה חסינות רחבה כנגד מכלול של זנים. גם אם יש שינוי מסוים וחלקי בזן (כפי שנצפה השנה) עדיין הנוגדנים והחסינות שנוצרת יכולה למנוע תחלואה קשה. כך שאדם שלא חוסן יכול לפתח סיבוכים קשים ואף למות ואילו אדם שחוסן יפתח מחלה קלה יותר גם אם קיבל זן אחר.
 
נתוני משרד הבריאות מצביעים על ירידה משמעותית השנה בסיבוכים ובתמותה בהשוואה לשנים קודמות (מצורפת טבלה-הנתונים מדברים בעד עצמם). נתון זה תומך ביעילות טובה של החיסון.
 
הרכב חיסוני השפעת נקבע עבור חצי הכדור הצפוני על ידי ארגון הבריאות העולמי בפברואר, תשעה חודשים לפני הופעת תחלואת השפעת בישראל. הזן הפעיל A/H3N2 נמצא בהרכב החיסון, אך עבר שינויים גנטיים מסוימים שעלולים להשפיע על יעילות החיסון.
 
העומס על חדרי המיון גבוה אך אינו חריג. מספר הביקורים בחדרי המיון בחורף זה דומה לזה של השנים האחרונות.
 
חיסוני השפעת הינם הדרך הטובה ביותר להתגונן מפני השפעת העונתית. משרד הבריאות ממליץ לציבור לקבל חיסון נגד שפעת כל שנה בסמוך לתחילת עונת השפעת.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן