מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

בלוג הורים > לכל הכתבות

הילדים חולים בחורף? אז בטח החיים שלכם תותים...

מאת: רועי לייזר | פורסם: 26/2/2019
הילדים חולים בחורף? אז בטח החיים שלכם תותים...

רועי לייזר על יום חורפי שגרתי בחייו של הורה ישראלי, שמלא בתרופות ילדים בטעם תות, מטריות מתפרקות ומאבק מתמיד לשרוד מחוץ לבית עם הילדים ולהישאר יבשים

למה לא עושים בדיקת חורף למטריות? מסתבר שהמטריה שלי יותר עלובה ממטריה שקונים בקופיקס. הבוקר, כשהייתי צריך אותה בזמן אמת, היא עשתה שביתה איטלקית, והיא בכלל סינית. גם לא נפתחה וגם כמעט הפכה אותי למשה דיין. והזאטוט כל כך אוהב את מיקי מאוס, שבטח היה מקשט לי את הרטייה עם מדבקה של מיקי. ומהיום, גיבור העל (גם) שלי - הוא מיקי מאוס.
 
תמיד ראיתי במטריה של מיקי מאוס סוג של מטרד שמעכב אותנו שלא לצורך, אבל היום הבנתי עד כמה טעיתי. הזאטוט מתעקש לקחת איתו את המטריה של מיקי מאוס בכל בוקר לגן. גם כשהשמיים כחולים והשמש לא שקרנית. הבוקר היה גשום אז על אחת כמה וכמה. 
 
מי שהציל אותנו משבר ענן שפתח עלינו את כל הממטרים שלו הבוקר בדרכנו לגן, היה מיקי מאוס והמטריה שלו. אבל מסתבר שהוא לא הציל אותנו מדלקת האוזנים של הזאטוט. 
 
אחרי הצהרים התייצבנו אצל רופאת הילדים. פינת המשחקים בחדר ההמתנה הפכה לפינת מריבה. גם בין הילדים וגם בין ההורים. אני התנהגתי כמו "סופר נני", אמרתי לכולם "תתנהגו כאילו אני לא פה". לאחר 10 דקות הגיע התור שלנו. הרופאה בדקה את הזאטוט ומצאה שיש לו דלקת אוזנים. היא רשמה לו טיפות אוזנים וסירופ בטעם תות. אפילו הזאטוט לא קנה את הטריק של "בטעם תות". הוא לא סובל את הטעם ובצדק. לפני שהלכנו הרופאה נתנה לו מדבקה שכתוב עליה "התנהגתי למופת". הוא ענד אותה על דש הבגד. הפוך. 
 
מתי יגיע היום שאשתי תיתן לי גם מדבקה כזאת שאלתי את עצמי. אני יכול לחשוב על עוד מדבקות: "כל הכבוד לי", "אני אבא מושלם", "אני בעל מושלם". בדרכנו לבית מרקחת אשתי סימסה לי רשימה "בקטנה": טישו, מגבונים, מקלוני אזנים ונובימול בטעם תות לילדה. מה נסגר? התות השתלט על עולם הרפואה? אין עוד טעמים מגעילים בעולם שאפשר להציע לילדים?
 
בדרך חזרה הביתה שוב התחיל גשם. היינו מוגנים היטב ברכב. הזאטוט הביט מהחלון ונהנה לראות את הטיפות נוקשות על חלונו. אני נהנתי מהעובדה שהרכב שלנו מקבל שטיפה חיצונית חינם. המגבים שקיבלתי מתנה כשעשיתי בדיקת חורף לרכב, עשו עבודה יסודית ונקיה. רק את הפקק שהיינו תקועים בו הם לא הצליחו לנקות. 1 ק"מ פקק לכל 1 מ"מ גשם זו הנוסחה הקבועה של החורף בארץ. 
אני משתדל לא להפעיל חימום ברכב כי זה מרדים וחימום עם מזגן זה כמו בישול באידוי, וגם ככה עוד מעט מגיעים הביתה. ברדיו החזאי דיווח שגם מחר ירדו גשמים מקומיים. רציתי לשאול אותו מה זה אומר "גשמים מקומיים", הם בני המקום? ואם כן, למה הם לא משלמים ארנונה כמו כולם?. העיקר שלא יהפכו את תל אביב לונציה אמרתי לעצמי. עד כמה שידוע לי, הרכב שלנו לא אמפיבי. כל מה שרציתי זה שנגיע הביתה בשלום ואם אפשר יבשים. 
 
יצאנו מהרכב. פתאום עבר אוטו שנכנס לתוך שלולית ודאג שלא יהיה סיום יבש ליום שלנו. אדיוט.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן