מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > גידול תאומים ושלישיות

איך מלמדים תאומים לישון ביחד מבלי להעיר אחד את השני?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 14/6/2017
איך מלמדים תאומים לישון ביחד מבלי להעיר אחד את השני?

מירב נבון בן עמי (צילום: דפנה בן נון)

כן כן, אפשר ללמד תאומים ואחים צמודים לישון עצמאית ולא להעיר אחד את השני שירה 31, אמא לתאומים בני שנה ולבת 3.5, משתפת את טיפת חלב ברשת איך היום התאומים כבר יודעים להירדם בעצמם, ולא מתעוררים אפילו לא משעת הסיפור של אחותם הגדולה באותו החדר והיא ישנה!

שירה גלר (עורכת וידאו): "אפילו השנתיים הרצופות בהן לא ישנתי לילה שלם אחד, כשביתי הבכורה (היום בת 3.5) נולדה, לא הביאו אותי לפנות לייעוץ שינה. בחרתי להאמין לסיפורים שזה חולף לבד.
 

מרגע שנכנסתי שוב להריון והפעם עם תאומים- ידעתי שאת הסיוט הזה של לילות ללא שינה אני לא מוכנה לעבור שוב.
 

השקעתי חודש מאמץ של ימים ולילות וקיבלתי חיים מסודרים

אנחנו מושבניקים, הבתים תמיד פתוחים וכולם יודעים מה קורה אצל כולם. היום כשהבית שלי רגוע - כל המושב בהלם מהתוצאות! אחרי שעברתי את ייעוץ השינה, אני מבינה שהשקעתי חודש קשה מהחיים ובתמורה קיבלתי את כל החיים במתנה.
 

לפני הייעוץ בחרתי להאמין לסיפורים שזה ישתפר לבד, ולא האמנתי שייעוץ שינה באמת עובד

את הבת הבכורה שלי תמיד היו לנו בעיות להרדים. לא ידענו מה הסיבה, וניסינו כל פעם משהו אחר. שעות אחרות, מוזיקה אחרת, תזונה אחרת, החלפנו מוצצים, החלפנו מיטות, ישנו איתה, כלום לא עזר. למרות הסיוט לא העליתי בדעתי ללכת לייעוץ שינה כי היא היתה ילדה יחידה, בחרתי להאמין לסיפורים שזה ישתפר לבד, ולא האמנתי שייעוץ שינה באמת עובד.
 

עם התאומים "סרט ההרדמות" חזר על עצמו- והפעם פי שתיים.

אחד מהם היה נרדם רק בעגלה כשאני מנדנדת אותה, ואחד מהם הסכים להירדם רק עלי כשאני יושבת על הכורסה ומתנדנדת. כך במשך חצי שנה הייתי מנדנדת את שניהם במקביל, כל אחד במקום אחר. בו ברגע שהייתי מניחה אותם, הם היו מתעוררים ובוכים. גם לילות שלמים של צווחות היו לנו.
 

נורה אדומה- באמצע הלילה הדלקתי להם טלויזיה- למרות שהייתי זקוקה נואשות לשינה

אני זוכרת לילה אחד שכבר הגעתי לשיאים של חוסר שינה שלהם ושלי וחוסר סבלנות- ובאמצע הלילה הדלקתי להם טלויזיה. כבר לא הייתי מסוגלת יותר להתחשב בבני הבית האחרים שישנו כמו בעלי והבת הגדולה- כל מה שהייתי זקוקה לו זה לישון.
 

זו היתה בשבילי נורה אדומה ואחרי הלילה הזה מיד התקשרתי וקבעתי ייעוץ שינה.
 

בפגישה הראשונה היועצת אמרה הבעיה איננה בתאומים, בתהליך נסדר את ההרגלים השגויים שהנחלתם להם

הפגישה הראשונה שלנו עם מירב היא הקשיבה לנו, שמעה את סדר היום שלנו, ואמרה את האמת שחור על גבי לבן- התאומים זקוקים לשינה איכותית, והם יכולים להגיע ל 15 שעות שינה ביממה בכיף. הבעיה איננה בתאומים אלא בהרגלים השגויים שאנחנו הרגלנו אותם. היא הסבירה לנו שזה תהליך, מנתה את השלבים אותם נעבור יחד, כמה זמן יארך כל שלב ומהן הפעולות שמעתה נעשה.
 

מאותה הפגישה, אנחנו פועלים מול התאומים ומול הבת הבכורה לפי ההוראות של מירב, עד היום כשמשהו משתבש או חורג מהזמנים הצפויים אנחנו מתקשרים אליה, (בכל שעה ביממה), והיא מנחה אותנו און ליין מה לעשות בבית.
 

גמילה מהנקת לילה - בשלב המתאים תנאי הכרחי 

מירב המחישה לנו את המחקרים שמראים כי אכילה בלילה איננה נחוצה, וכי היא מפריעה למנוחה הכללית של הגוף ולהפרשת הורמוני הגדילה. כך גמלתי אותם לאט לאט ובהדרגה מההנקה בלילה. זה עזר לילדים לפתוח לבד את הפערים בין מחזורי השינה, והביא אותם לישון מ 18:30 עד 7:00!  
 

"אמא נעלמה לי" – הייתי פה בבית כל הזמן אבל עם תאומים צורחים מעייפות על הידיים

כשהתאומים נולדו ביתנו ה"גדולה" היתה בת 2.8. במשך חצי שנה רצופה, כל הימים והלילות הייתי עסוקה בלהרדים את התאומים. לא זכיתי אפילו לשעת שינה אחת רצופה. הייתי טרוטת עיניים, עצבנית ורעבה. מכיוון ששניהם היו על הידיים שלי נון סטופ, בעלי היה צמוד לבת ה"גדולה" שלנו, ורק איתו היא היתה מסכימה ללכת לישון. היא אמרה לו שאמא נעלמה לה. הייתי פה בבית כל הזמן, אבל מבחינתה נעלמתי לה. אני מבינה אותה לגמרי, היא בעצמה פעוטה שזקוקה מאד לאמא שלה.
 

בעצם רק אחרי שסיימנו את תהליך ייעוץ השינה- הצלחתי להחזיר את האמון שלה בי. צריך לחשוב על הגדולים בראש סדר העדיפות כשנולדים אחים קטנים- הם צריכים לקבל את האחים החדשים באהבה ולא להרגיש שאמא נלקחת מהם.
 

בתמונה משפחת גלר, צילום נועה גלר.
 

התאומים והבת הגדולה גרים בחדר משותף

שלושת הילדים באותו החדר. התאומים הולכים לישון בשעה 18:30, אך הבת הגדולה הולכת לישון ב-20:00. כשאני מקריאה לה סיפור לפני השינה, התאומים כבר ממשיכים לישון. ממש פלא. לא מתעוררים מהסיפור שלה, ושקועים בשינה עמוקה.
 

היום כל אחד אחר יכול להחליף אותי בהשכבות
 

היום, כשהבית רגוע, ומתנהל בשגרה, אני יכולה לצאת ואני יודעת שאין מלחמה להרדים את הילדים. הילדים הולכים לישון בשמחה, גם עם אבא, סבתא, סבא... 
 

אם התאומים כבר יודעים להירדם לבד- מדוע את עוד צריכה את יועצת השינה?

מאד חשוב לי לקבל תשובות און ליין. עכשיו יש לי את הבעיה ועכשיו אני צריכה את הפתרון. זה מעניין לראות שבכל פעם שאני חוזרת משיחה עם היועצת, אני בטוחה במעשיי והתינוקות מיד מיישרים קו. אם זה כשהם עדיין לא הרגישו רגועים במיטתם, בשלב גמילת ההנקה בלילה, כשהם העירו אחד את השני, שיניים בוקעות, מחלות, עולה החום באמצע הלילה וכו'...
 

עולה עולה לנו, כמה זה עולה לנו?

זה אמנם סכום משמעותי 2,700 ₪ לתאומים, והכסף אכן היה יכול להיות מחסום. למרות שידעתי שזה יגשים לי חלום, עדיין לקח לי כל כך הרבה זמן להתקשר ולבקש את העזרה. רק אחרי הלילה הנורא ההוא שכבר נשברתי והדלקתי להם טלויזיה, למרות שהערתי את בעלי ואת הבת הגדולה- רק אחרי הרגעים הקשים האלו שמאד מאד רציתי לישון ולא יכולתי- אז הסכמתי להוציא את הכסף. זה משתלם לי, אני עדיין נעזרת במירב, עד גיל חמש יש לי זכות.. בדיעבד הייתי משלמת גם כפול.
 

ייעוץ השינה שינה לנו את החיים. היום שהתאומים כבר בני שנה אני מרגישה שאני מסוגלת ללדת ולטפל עכשיו גם בשלישיה. 

משפחת גלר עברו ייעוץ שינה ב"מירב השינה"

 

מירב נבון בן עמי, יועצת שינה 24/7 מומחית לתאומים, לאחים צמודים ושלישיות מ"מירב השינה" עם הטיפים:

"תאומים ואחים צמודים, אכן יכולים להעיר אחד את השני. בייעוץ השינה אני מדריכה את ההורים כיצד  ללמד את הילדים להירדם באופן עצמאי, גם לנוכח רעשי הבית שממשיך לתפקד באופן רגיל כולל טלויזיה, אחים גדולים, אורחים, אור וכו'. ילד שישן טוב, ובמיוחד שנת לילה רצופה של 11 שעות יוכל להתפתח התפתחות תקינה לפי כל השלבים, יהיה במצב רוח טוב ילך לישון בשמחה וגם יתעורר עם חיוך. ייעוץ שינה לתאומים ואחים צמודים הוא תהליך לכל דבר כשעוברים בו את כל השלבים, מגיעים לתוצאות מהירות.
 

כמה טיפים שיעזרו לכם בדרך:

תענו לבכי של התינוק ולא לפחד שהבכי יעיר את התאום. תבינו כי התאומים הם תינוקות נפרדים, ולכל אחד מהם יש צורך אחר. נכון, לפעמים זה אומר שהם לא תמיד מסונכרנים בשעות השינה ובשעות האוכל.עדיף לתת לסנכרון לקרות בצורה טבעית. דעו שאפשר ללמד תאומים לישון, כשרק הורה אחד מנהל את ההרדמה. ייצרו בכל יום טקס שינה- קבוע ומסודר מגיל  שלושה חודשים. חיבוק מרגיע, ואז סיפור או שיר. מומלץ שלא להרדים תאומים בתנאי שקט מוחלט. הם צריכים להתרגל מגיל 0 להירדם עם רעשי רקע טבעיים של הבית כמו: אח תאום, אחים נוספים, טלפון, טלויזיה, כלב, דלת וכו'. זו הדרך ללמד אותם שלא להתעורר מכל רעש כזה. מומלץ שלא להרגיל תאומים לישון בחושך מוחלט. זה יוצר אצלם הרגל ואח"כ כל טיפת אור מעירה אותם. שינה משותפת- אני ממליצה שתאומים ואחים נוספים ישנו באותו החדר, ובמיטות נפרדות. על פי המלצות משרד הבריאות שינה במיטה משותפת היא מסוכנת.
 

לטיפים נוספים ומענה לשאלות פורום יעוץ שינה חינם לתאומים ואחים צמודים

https://www.facebook.com/groups/283914052001637/

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן