מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פנאי והפעלות > מומלצים ברשת

ילדה חמישית, פעם ראשונה

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 12/4/2016
ילדה חמישית, פעם ראשונה

כל תינוק הוא עולם ומלואו, ולא תמיד מה שלמדת בילד הראשון יעזור עם הילד החמישי. זהו בדיוק הזמן להצטרף אל קבוצות וואטסאפ להורים, העוזרות לקבל מענה מהיר, מקצועי ומקל ומיועדות גם להורים מנוסים

אני זוכרת את החודשים שאחרי הלידה הראשונה - כל יום היה יום לימודים ארוך, כל מפגש עם התינוקת שלי היה ראשוני, הכל היה חדש. למדתי איך להיות אמא, למדתי להכיר אותה. עבר זמן לא קצר עד שלמדתי שגם אמהות אחרות חוות דברים דומים, שתינוקות רבים מגיבים באופן דומה לתינוקת החד פעמית שלי, ושה׳גזים׳ שקראתי עליהם הם ממש לא האתגר היחיד שאתמודד איתו. 
 
כשאני מסתכלת לאחור אני נזכרת שכמעט לא נעזרתי ביועצות וקבוצות הורים בשנות ההורות הראשונות שלי. סמכתי על האינסטינקטים האימהיים שלי, ואלה הוכיחו את עצמם. אבל הפעם, דווקא משום שאני לא חושבת שהאינסטינקטים שלי נחלשו, אני מבינה שכל תינוק הוא חד פעמי, ושלא בהכרח מה שלמדתי בגידול ארבע בנותיי הראשונות יועיל עם החמישית. והיא כנראה הגיעה לכאן כדי ׳לעשות לי בית ספר׳. 
 
השבוע, לאחר קרוב לשבועיים ללא שינה, התחלתי לחשוד שזה לא שהזיכרון שלי דהה אלא שבאמת הגיע הזמן שבגיל 11 חודשים היא כבר תישן כמו שצריך בלילות, ושאולי כדאי לשאול מישהו. 
 
אם לומר את האמת, אחת הסיבות המובילות לכך שלא נעזרתי קודם ביועצות היא שנדרש תיאום, זמן, פגישה, מקום, ואז מתחיל הריטואל של ׳בדיוק נרדמה׳ והחלפת חיתול, ובדיוק שעת ההאכלה, ואז כשמגיעים לפגישה באיחור לא אלגנטי מתרחש ׳אירוע קקי׳ – עד שהרבה יותר פשוט לנסות להבין לבד או לחכות שהמצב ייפתר מעצמו, בוודאי כאשר יש יותר מילד אחד בבית. לכן כששמעתי שאפשר את לעשות כל זה בלי לצאת מהבית, לא עמדתי בפיתוי.
 
בקיצור של לילה לבן מאוד, הצטרפתי, עם קורטוב סקפטיות, לאחת מ-4 קבוצות וואטסאפ שמטרנה מפעילה לתמיכה בהורים בתחומים שונים – תזונה בהריון, השבועות הראשונים, טעימות, וקבוצת השוות שלי: ״ערות בלילה״.  כולן קבוצות בפרויקט מיוחד שנקרא גרופeat. בכל קבוצה עשרות אמהות מוזמנות להפנות אל יועצות מקצועיות את שאלותיהן בימי ובשעות העבודה ולקבל מענה מיידי ומהימן. בחיי שעבר הרבה זמן מאז שהייתי אמא טרייה... 
 
 
אחרי זמן מה שבו תפקדתי כצופה בקבוצה, ושבמהלכו כתבו אימהות את שאלותיהן ובעיותיהן וקיבלו מענה, הרשיתי לעצמי לספר את האמת ולהודות שאפילו כאמא מאוד מנוסה הקטנה שלי מצליחה לנהל אותי ושבשני הלילות האחרונים לא ישנתי רגע. 
 
דינה, יועצת השינה לתינוקות, שאלה מיד כמה שאלות רקע כדי להבין בדיוק את המצב, כיוונה לנקודות לשיפור או לשימור, כתבה כמה דברים שידעתי אבל תמיד טוב שמישהו יזכיר, וגם עשתה לי קצת סדר בבלגן, כי מי יכולה לחשוב אחרי כל כך הרבה לילות ללא שינה?! 
 
עוד באותו ערב החלטתי ליישם חלק מעצותיה. להפתעתי אלה היו שינויים קטנים שעשו הבדל גדול – התינוקת שלי ישנה הרבה יותר טוב בלילה, מה שאיפשר גם לי להרוויח שעות שינה יקרות. 
 
הנה שיעור לעצמי – בפעם הבאה שאחשוב שכבר ראיתי וניסיתי הכל, תמיד יש עוד מה ללמוד ולחדש. גם בפעם החמישית. 
 
למטרנה גרופeat - לחצו כאן

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן