מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > שינה תינוקות

יועצת שינה לתינוקות: כמה זה יעלה לכם?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 23/5/2019
יועצת שינה לתינוקות: כמה זה יעלה לכם?

מתי כדאי לפנות ליועצת שינה? כמה יעלה ליווי אישי וכמה יעלה מפגש ייעוץ אחד? יועצת השינה שירי אוסטרובסקי עם המידע והתשובות לשאלות הנפוצות בנושא

בשעה טובה נולד לכם עולל קטן, התגשמות משאלת לבכם לטובה הוגשמה ואתם מבורכים ומאושרים חוזרים עם תינוקכם הביתה. 
 
ההכנות האחרונות בעיצומן ההזמנות שקיימתם מבעוד מועד מגיעות ואווירת ההורות מתרחשת בכול פינה בבית. ואז, אחרי מספר לילות ללא שינה אתם מתחילים לחוש אי שקט, מרגישים מעין עייפות שלא מרפה מכם - העייפות הופכת לחוסר ריכוז - וחוסר הריכוז הופך לחוסר סובלנות וכל אלה יחד מתאגדים לתחושת כעס, תסכול ומרירות.
 
אל דאגה, אתם לא לבד - תחושה זו פוגשת הרבה מאוד הורים חדשים וותיקים כאחד.
 
שלום, שמי שירי אוסטרובסקי ואני יועצת שינה מוסמכת לתינוקות, הגישה בה אני מלווה את תהליכי יעוץ השינה היא גישת האינטליגנציה הרגשית כאשר העיקרון המנחה הוא שהילד וההורים במרכז. אני מתאימה תכנית ייעוץ ייחודית ואישית על פי נתוני הבית, הרגלי המשפחה והלך הרוח המשתנה מבית לבית.
 
מתי נכון לפנות ליועצת שינה?
 
יועצת שינה יכולה לסייע לכם כבר מיום לידת תינוקכם, לאחר הדרכה והכוונה  נכונה תבינו כיצד יש לנהוג בארבעת החודשים הראשונים לחייו של העולל, הורים יכולים להגשים חלום ולישון לילה שלם עוד בטרם ימלאו לתינוקם חמישה חודשים. רוב ההורים לא מקבלים הדרכה ולכן התינוק לא ישן לילה שלם. במקרה כזה ניתן להתחיל בתהליך ייעוץ שנה כאשר העולל בגיל חמישה חודשים  - כשהסיבה העיקרית היא ביסוס הורמון השינה בגוף. הורמון השינה המלטונין מפורש באופן מאוזן מגיל 5 חודשים ולכן רק אז ניתן לעשות שינויים ולהקנות הרגלי שינה בריאים אצל תינוקות.
 
אז כמה זה עולה ייעוץ שינה לתינוקות?
 
קיימות מספר שיטות וגישות בנושא ייעוץ השינה לתינוקות. בכל שיטה או גישה בה תבחרו השלב הראשון יהיה שיחה טלפונית עם יועצת השינה, היא תקשיב ותשאל שאלות מנחות החשובות ללמידת הצורך והנחייה. לרוב שיחת הטלפון הראשונית לא תהיה כרוכה בתשלום. אם לאחר שיחת הטלפון החלטתם להתחיל בתהליך ייעוץ שינה תגבה מכם היועצת דמי רצינות ואת יתרת התשלום תגבה מכם בפגישה הבאה.
 
קיימים שני סוגים עיקריים של ייעוץ שינה לתינוקות - ייעוץ במפגש אחד וייעוץ בליווי אישי. בשני המקרים צריכים ההורים למלא שאלון בכדי שיועצת השינה תכיר את התינוק, את הרגלו, ואת סדר היום שלו ושלכם ההורים. 
 
ייעוץ במפגש אחד -  כשמו כן הוא, בדרך כלל אורך שעה עד שעתיים, כאשר המחיר נע בין 300 – 500 ₪. בייעוץ מסוג זה ההורים מקבלים מיועצת השינה את ההנחיות בגין תהליך השינה ויוסבר להם מה יש  לבצע בתקופת הזמן שהוגדרה מראש,  ההורים יוכלו לפנות ליועצת השינה טלפונית ולהיעזר בה במידת הצורך. 
 
ייעוץ בליווי אישי - אורך מפגש הייעוץ הינו כשעה כאשר המחיר נע בין 650 – 1700 ₪ - לרוב המחיר יקבע ע"פ מוניטין והוותק של יועצת השינה. בליווי מסוג זה יועצת השינה נפגשת עם ההורים פגישה אחת בה היא מסבירה על תחילת התהליך ולאחר מכן מלווה את ההורים במיילים יומיים ובשיחות טלפון רצופות. ההורים מעבירים ליועצת השינה דיווח על היממה האחרונה והיועצת מנחה כיצד להתקדם. לעיתים רחוקות יכולה להתקיים פגישה נוספת בין ההורים ליועצת אך זה נתון לשיקול דעתה של היועצת. היועצת בשירות זה מלווה את ההורים יד ביד עד שמגיעים לתוצאה הרצויה.
 
החלטתם לפנות ליועצת שינה לתינוקות, שימו לב כי יועצת השינה שעתידה ללוות אתכם הינה קשובה, אמפאתית וסובלנית. זכרו כי אתם עתידים לעבור תהליך לא פשוט עם ילדיכם, תהליך שלרוב אורך כחודש וחצי. ייעוץ שינה לתינוקות אינו מעשה קסמים. אתם מקבלים כלים אפקטיביים במטרה להקנות לילדכם הרגלי שינה טובים ובריאים אך יחד עם זאת הנכם נדרשים לקיים מאמץ מקביל.
 
הכתבה מאת: שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות 
טלפון: 050-7919871 
כתובת מייל:  shiri@shiri-sleep.co.il
כתובת אתר: http://www.shiri-sleep.co.il

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן