מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


עזרה ראשונה > הנחיות בטיחות לילדים ותינוקות

איך תדעו אם צריך להחליף כסא בטיחות אחרי תאונה?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 16/2/2016
איך תדעו אם צריך להחליף כסא בטיחות אחרי תאונה?

כסא בטיחות לילדים יכול להציל חיים ולמנוע נזקים גופניים בלתי הפיכים גם במקרה של תאונות דרכים קשות. השאלה היא מה עושים אחרי תאונה, או כיצד יודעים האם צריך להחליף את הכסא. הנה כמה טיפים שיכולים לעזור

כסא בטיחות הוא בין המרכיבים החשובים ביותר שיש למשפחה עם רכב. הכסא משמש את התינוק מגיל צעיר, הוא מיועד להגן עליו במקרה של תאונות דרכים והוא יכול למנוע נזקים גופניים בלתי הפיכים. יש היום מגוון רחב של כסאות וגם המחירים שלהם נמוכים מכפי שנהוג לחשוב. יחד עם זאת, רכישה של הכיסא היא רק צעד ראשון בתהליך ארוך של שמירה על בטיחות הילדים והמשפחה.
 

ההנחה לפיה כסא שעבר תאונת דרכים כבר אינו בטיחותי ולכן יש להחליפו לא תמיד נכונה. אם התאונה הייתה קלה, בודקים האם ניתן היה להסיע את הרכב ממקום התאונה ללא גרר או כל עזרה אחרת. בדרך כלל כאשר התשובה היא חיובית, סביר להניח שלא נגרם נזק משמעותי לכיסא. בדיקה נוספת שיש לבצע היא מיקום הדלת הקרובה למקום בו היה מותקן המושב. כל עוד הדלת הקרובה לא ניזוקה כלל, אין צורך להחליף את כיסא הבטיחות ולשאת בהוצאות על מושב חדש.
 

מה הקשר בין כריות אוויר וכיסאות בטיחות?
 

יש עוד כמה בדיקות שחשוב לבצע על מנת לדעת האם יש צורך בהחלפת כסא הבטיחות לאחר תאונה. ראשית, מומלץ לרכוש מושב חדש אם אחד מהנוסעים ברכב נפגע בתאונה ופונה, או הלך מרצונו לבית החולים. זו אינדיקציה לחומרת התאונה וסימן לכך שמדובר על נזקים יחסית קשים וחמורים. שנית, רצוי לבדוק האם כריות האוויר התנפחו בעת התאונה או כתוצאה ממנה. גם כאן תשובה חיובית תעיד על תאונה חמורה ותחייב החלפה של המושב.
 

חשוב לדעת שישנם מקרים בהם ביטוח לרכב מכסה גם את עלויות הכסא. אפשר לבדוק מראש מה גובה הכיסוי הניתן על פי הפוליסה, לבחור נוסח שעולה בקנה אחד עם אופי השימוש הצפוי ברכב ולהפעיל את הביטוח מיד אחרי התאונה.
 

האם למושב הבטיחות יש נזקים נראים לעין?
 

כמובן שגם סקירה חיצונית של מצב המושב עצמו יכולה להעיד על הצורך בהחלפה. כאן בודקים האם על הכיסא יש נזקים נראים לעין, האם הוא נפגע בצורה משמעותית והאם הוא כבר אינו מתפקד ואינו יציב.
 

החוק מחייב הסעת ילדים עד גיל 3 על כיסא בטיחות שמתאים לגילם ולמשקלם, כאשר לאחר מכן ועד גיל 8 הם צריכים לשבת במושב בטיחות או במושב מגביה. המשמעות היא תקופה ארוכה יחסית בה ההורים חייבים להיות עירניים ולהפעיל שיקול דעת מלא. בכל מקרה, רוב התאונות לא מחייבות החלפת מושב ואין צורך להיבהל בגלל תאונה קלה שלא מלווה בנזקים.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן