מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

נשים > אבהות וגירושין

בקרוב: חופשת לידה גם לאבות

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 31/1/2016
בקרוב: חופשת לידה גם לאבות

ועדת שרים אישרה לקריאה טרומית הצעת חוק המבקשת להעניק חופשת לידה של שמונה ימים לאבות, מיד לאחר הלידה, שתתקיים במקביל לחופשת הלידה של האם

ועדת שרים לחקיקה אישרה היום (ראשון) הצעת חוק הקובעת כי לאבות תינתן חופשת לידה של שמונה ימים, מיד לאחר לידת התינוק, והיא תתקיים במקביל לחופשת הלידה של האם. רק בשבוע שעבר ניסה משרד הכלכלה להכשיל הצעת חוק זו, בטענה כי הדבר יכול לפגוע בעסקים קטנים, בהם יש רק עובדים בודדים ויתקשו למצוא בהם מחליף למשך שמונה ימים. אבל לבסוף, הצעת החוק הוגשה וגם זכתה לתמיכתם של השרים.
 

ההצעה אושרה בשלב זה לקריאה טרומית בלבד והיא תתקדם, בתקווה, בהמשך בהתאם להסכמות המשרד לשוויון חברתי ולמשרדי האוצר. "החוק יאפשר לאבות לקחת חלק בימים הראשונים לאחר הלידה, הימים הקשים והשמחים ביותר בחייה של משפחה", אמרה זנדברג. 
 

מטרתה של הצעת חוק זו, לשנות את המצב הקיים כיום, בו שני בני זוג לא יכולים לקחת חופשת לידה יחדיו בו זמנית. ההצעה החדשה מבקשת ליצור מצב חדש, בו חופשת האהבות תתרחש מיד לאחר הלידה ותהיה מורכבת משלושה ימים של ימי חופשה בתשלום אליהם יתווספו חמישה ימי מחלה על חשבון המעסיק.
 

הצעת החוק הוגשה על ידי ח"כ תמר זנדברג (מרץ) בשיתוף עם חברי הכנסת דוד ביטון (ליכוד), רועי פולקמן (כולנו) ושולי מועלם (הבית היהודי).
 

כיום רשאים אבות לקחת חופשת לידה בתנאים מיוחדים, ביניהם הגשת הצהרה בכתב של בת הזוג כי היא מסכימה לוותר על חלק מחופשת הלידה שלה והיא חוזרת לעבודה. בנוסף כיום רשאי האב לקחת חופשת לידה רק לאחר שישה שבועות מיום לידת התינוק ולמשך 21 ימים רצופים.
 

הצעת החוק הנוכחית הועלתה לראשונה לפני מספר שנים על ידי שר החקלאות כיום אורי אריאל, כאשר היה ח"כ באופוזיציה. בזמנו הצעת החוק עברה ועדת שרים לענייני חקיקה בכנסת הקודמת, אבל למרבה הצער הצעת החוק לא קודמה בשל הקדמת הבחירות.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן