מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פנאי והפעלות > ספרי ילדים והורות

המלצה: ספר מקסים ללימוד אנגלית לילדים

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 20/12/2015
המלצה: ספר מקסים ללימוד אנגלית לילדים

(צילום: גל ברף)

הספר ``קסם האיי בי סי``, של סטפני קרמן, מסייע לילדים ללמוד את אותיות השפה האנגלית באמצעות שימוש בשיטה מהנה ומקורית, המבוססת על זיכרון צילומי ושמיעתי. למידע נוסף אודות הספר - היכנסו לכתבה

כשביתה של סטפני קרמן התקשתה ללמוד את האותיות האנגליות, סטפני החליטה לצאת מהמקובעות של שיטת הלימוד הרגילה בבית הספר והחלה לחשוב מחוץ לקופסא, במטרה ליצור הגיון ועניין שיעזורו לביתה לזכור את האותיות באנגלית. 

 
לאט לאט, מצאה סטפני חפצים ודמויות שעזרו לה ליצור הקבלה בין שמם וצורתם לבין האותיות עצמן. כך למשל היא הדביקה מדבקות של האות "וי" על הוילון בחדר השינה של ביתה, לבשה חולצת טי-שירט והדגימה לקטנה את צורתה של האות "טי" תוך כדי שהיא פורשת את ידייה לצדדים, יצרה מסלול מכוניות משחק בצורת זיגזג כדי להמחיש לה את האות "זי" וכן הלאה. 
 
סטפני אף הגדילה לעשות והחלה לצייר עבור ביתה את השיטה והוסיפה צמד משפטים משעשע בחרוזים לכל אות, על מנת להגביר עוד יותר את אפקט הזיכרון. אחרי שהבינה שהיא יצרה עבור ביתה שיטה שעובדת ושיכולה לעזור לעוד הרבה ילדים, היא החליטה להוציא אותה לאור בספר הביכורים שלה "קסם האיי-בי-סי". 
 
סטפני חברה לאיל אילת המאייר המוכשר, אליו היא העבירה את האיורים שלה על מנת שיאייר אותם מחדש בידיו המקצועיות, ולעדי גפני, בעלת מרכז לימודי אנגלית ללקויי למידה ומרצה לאנגלית בסמינר הקיבוצים. עדי מאוד מאמינה בשיטת הלימוד הזו, ומברכת על הספר שלדבריה מביא איתו בשורה חדשה לילדי ישראל. עדי אף מלמדת בעצמה בשיטה דומה ולכן החיבור עם סטפני, היה לשתיהן מאוד טבעי והניב עבודת צוות מופלאה.
 

מימין האיור של איל איילת, משמאל האיור המקורי של סטפני

 
 
עדי ליוותה את סטפני בתהליך הכתיבה ובחירת המילים והנחתה אותה לשים דגש על אותיות הפוכות כמו b ו-d או M ו-W שמאוד מבלבלות את הילדים. כך סטפני הוסיפה לאיורים רמזים ויזואלים וטקסטואלים שיעזרו לילד לזכור את כיוון האותיות. לדוגמה, האות d מיוצגת בספר ע"י המילה "דינוזאור" והמשפט: "דינוזאור גדול צועד על השביל, נקווה שלא ירמוס את השתיל". באיור הדינוזאור נראה צועד לצד שמאל על שביל לכיוון שתיל מבוהל שחושש לחייו. ידיו של הדינוזאור מושטות אף הן שמאלה ויש שלט עם חץ שמאלה בתחילת השביל. כל אלו רומזים לילד ש-d היא האות שפונה שמאלה.
 


האיור בו האותיות תמיד צבועות באדום בולט, יחד עם הרמזים החבויים באיור ובטקסט הנלווה, נתפסים בזיכרון הצילומי והשמיעתי של הילד ומשם הדרך לזכירת האות ולכתיבתה קלה ובטוחה. הספר שיצא לחנויות לפני חודש, מקבל תגובות נלהבות ממאות הרוכשים עד כה ועמוד הפיסבוק שלו מתמלא בתודות, ובכתבות והמלצות בעיתונות ובאינטרנט. 
 
 
הוצאת סטימצקי. 32 עמודים. 59 ש"ח. ניתן לרכוש את הספר גם ישירות מסטפני בטלפון 0525092662 או דרך עמוד הפיסבוק של הספר - למעבר לעמוד לחצו כאן

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן