מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


פעוטות > חינוך והצבת גבולות פעוטות

איך תהפכו קניות בסופר עם ילדים לחוויה מהנה?

מאת: איתמר קורן - 'המורה להורה' | פורסם: 8/10/2017
איך תהפכו קניות בסופר עם ילדים לחוויה מהנה?

קניות בסופר עם ילדים לא חייבות להפוך לחוויה קשה לכל המשפחה, עם קצת תכנון ותשומת לב תוכלו כולכם ליהנות ואפילו ללמד דבר או שניים את הילדים

רבים לא אוהבים לצאת לקניות בסופרמרקט, ואם צריך גם לקחת את הילדים...אמא'לה, יש אנשים שיעדיפו ללכת למוסך ולסידורים בביטוח לאומי... (טוב, אולי קצת נסחפתי עם ביטוח לאומי).

קניות עם ילדים יכולות להיות דבר מאוד מרתיע, אבל כמו הרבה דברים אחרים, עם קצת מתן תשומת לב למספר דגשים קטנים, אפשר להפוך את הקניות לחוויה מלמדת, מצמיחה ואפילו, רחמנא ליצלן – לחוויה מהנה! כן, מ ה נ ה !

 

אז כך תשרדו קניות בסופר עם הילדים:

- הגיעו עם רשימה מהבית - רצוי לשתף את הילדים בהכנת רשימת הקניות. לעבור איתם ביחד על המקרר והמזווה, לשלוח אותם לבדוק אם נשאר נייר טואלט בחדרי השירותים וכו' - ולרשום ביחד מה חסר ומה צריך לקנות.

 

- מלאו את הקיבה - בטרם תצאו מהבית, כדאי לתת לילדים לאכול משהו קטן, ילד רעב יכול להיות עצבני וגם יתקשה לעמוד בשלל הפיתויים שיעמדו בפניו בסופר.

- תקציב לבזבוזים - אם אתם חוששים שיבקשו שתקנו להם כל הזמן דברים, עדיף לתת לכל ילד תקציב אישי, לדוגמה: יש לך 10-20 ₪ לבזבוזים, ואתה תחליט מה אתה רוכש לעצמך בסכום זה (כך על הדרך, הם מרוויחים גם שיעור בסדרי עדיפויות ומתחילים ללמוד שעור קצר על ערכו של הכסף).

 

- והכי חשוב - להיעזר בהם! תנו להם תפקיד בהתאם לגיל שלהם – לסדר את הדברים בעגלה, למחוק פריטים מהרשימה, להכניס ירקות לשקית, להשוות מחירים בין שני מוצרים תחליפיים, לאתר פריטים מהרשימה בין המדפים.
 

- טיפ להורה המשקיען - אנחנו רכשנו באינטרנט ווקי-טוקי איכותי וכך אנחנו מתקשרים בין המדפים השונים, אני שולח את נגה למשימות מיוחדות – תביאי קטשופ/קמח לבן/פסטה וכו'... והיא יוצאת לדרך חמושה בווקי טוקי, מעדכנת אותי מה מצאה ואיפה היא נמצאת.

 


"אבא, אני ליד הפירות, רות, עבור...". צילום: איתמר קורן


- זמן איכות - לא חייבים לקחת את כל הילדים לסופר, אם יש לכם סידור ואופציה להפרדת כוחות, תוכלו לקחת איתכם לסופר גם ילד אחד ולהעניק לו על הדרך קצת זמן איכות. נצלו את שעת הקניות כדי לשוחח עמו על היום שעבר עליו, לשמוע סיפורים על חבריו, ספרו לו אתם על היום שלכם, תנו לו לבחור משהו קטן וטעים ובמידה ויש לו אחים או אחיות בקשו ממנו גם לבחור משהו מתוק גם עבורם, כך שיוכל לחלק להם את המתנה הקטנה כאשר תחזרו הביתה.
 

- משחקי צורות, צבעים ומספרים - הסופר הוא מקום מעולה לילדים קטנים ליהנות ממשחקי התפתחות מיוחדים ומוחשיים במיוחד. שאלו אותם איפה אפשר למצוא פרי אדום ועגול? מי יכול להכניס לשקית שלושה מלפפונים? מי יכול לדחוף את עגלת הסופר בקו ישר? וכן הלאה.
 

זכרו, כמו הרבה דברים בחיים, הכל בראש, אם תשנו את זווית ההסתכלות, אם תעשו סוויץ' ותבחרו להתייחס לעניין כחוויה כייפית עם הילדים, יש סיכוי גדול שכך יהיה. בסך הכל זאת הזדמנות לעבודה משותפת, חלוקת תפקידים, למידה של מיומנויות חיים, הזדמנות לתת לילדים תחושה שהם תורמים ועוזרים.

 

המאמר מאת: איתמר קורן - מנחה קבוצות הורים ומדריך הורים פרטני.  054-8168865  itamar.koren@gmail.comלעמוד הפייסבוק של "המורה להורה" - לחצו כאן

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן