מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

נשים > טיפוח ויופי

כל האמהות מרימות גבה...

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 11/10/2015
כל האמהות מרימות גבה...

(צילום: יחסי ציבור טוויזרמן)

חידה: לכולנו יש מהן, ואפילו שתיים. הן נמצאות באמצע הפנים, לעיתים הן דקות ולפעמים עבות, כהות או בהירות, מחומצנות או "מחוקות" אך הן תמיד שם. מי הן? הגבות, כמובן! מדריך: הכול על גבות

אחריות כה רבה יש לגבות על כתפייהן: הן הרי משקפות בצורה האמיתית ביותר את ההבעות שלנו (כעס וזעם, פליאה, קריצה הומוריסטית ועוד), הן נעות ומשתנות מרגע לרגע, הן מבטאות את רגשותינו ללא מילים ומדגישות העדפה עיצובית  אישית של כל אחד ואחת. מקובל יותר כי הנשים הן המשקיעות בסידור הגבות, אך כיודע לא רק הן עושות כן – בעידן המודרני ועם פריצתו של המטרוסקסואל למחוזותינו לכדה סוגיית עיצוב הגבה גם גברים.
 
האבולוציה של סידור הגבות
 
"מאז ומתמיד הייתה לגבות חשיבות אופנתית גבוהה", אומרת עדי פרג'י מנהלת הדרכה במייבלין ניו יורק.  עיצוב, טיפוח ושמירה על הגבות באופן קבוע הפכו למנהג יופי הכרחי וחשיבותן עלתה לשיאים חדשים מבחינת הצהרה אופנתית והמסר ברור: לא עוד איבר בפנים שניתן להתעלם ממנו, עם מקום של כבוד בתיק האיפור!".
 
עיצוב הגבות במהלך השנים הכתיב מגמות וטרנדים שהשתנו כמובן מעת לעת, התפתחו והשתנו במהלך ההיסטוריה. כבר בימי קדם העסיקו הגבות רבות את תושבי מסופוטמיה. בפסלים השומריים, למשל, אפשר לראות את הגבות מתחברות מעל שורש האף, ואולי זהו רמז לכך שהיתה להם תפיסה שונה משלנו בנוגע לשיער בחלק זה של הפנים. גם ביוון העתיקה, גבה אחת נחשבה לסמל יופי, ונשים נהגו לחבר בין הגבות שלהן בקטורת שחורה או למרוח אותן באבקה, במטרה לעורר חשק אצל הגברים הרווקים. נשות האצולה המצרית מצידן נהגו להאריך את גבותיהן באופן מופרז כדי לחלוק כבוד לאלים, וגילחו אותן כליל כאות אבל. עם זאת, בתקופות אחרות בהיסטוריה – גילוח הגבות לא נבע מסיבות מצערות וכואבות. כך להיה בתקופה האפלה (ימי הבניים) בה שלט המראה הנקי כצו אופנתי והנשים מרטו אותן ואף את הריסים כדי ליצור הדגשה של תווי הפנים. גם הגיישות ביפן נהגו למרוט את הגבות לחלוטין ולצייר במקומן גבות מפחם. הפחם חזר לאופנה גם בתקופה הקולוניאליסטית (מאה ה-18)  אז כיודע היו התסרוקות המוגבהות והעור החיוור סממן ליופי - ונשים רבות נהגו לצבוע את גבותיהן בפחם ולמרוח סומק על הלחיים, על מנת להבליט את הלובן הצחור של פניהן כמה שהעיד על היותן אריסטוקרטיות (בניגוד לבנות הפרולטריון שעבדו קשה תחת קרניי השמש הקופחת שהכהתה את צבע עורן).
 
בתקופה הוויקטוריאנית שגרת טיפוח הייתה בבחינת עול ומטרד עבור הנשים ולכן המראה הנטורלי  של הגבות רווח. בשנות ה-20 של המאה שחלפה הגיחה לעולם לראשונה הגבה הישרה ומייד לאחריה הצטרפה גם הדקיקה. עשור מאוחר יותר הגיעו הגבה המעוגלת והגבה הגבוהה ובפיפטיז היתה זאת מרילין מונרו שהכתיבה את האופנה - גבות חזקות עם קשת חדה במרכז. הן היו כהות יחסית לשערה המחומצן. אחריה, החלו נשים רבות להשתמש בעיפרון גבות וכולן ציירו בהשראתה. באייטיז היתה זו שעתה היפה של הגבה העבה, הפראית וחזקה סטייל ברוק שילדס. . אלו עוצבו בקו ישר מקצה האף עד קצה העין, ובסופן נוספה לה התרוממות קלה. בעידן המילניום, כל אחת (ואחד) כבר עושה, פחות או יותר, מה שמתחשק ומתאים והכל כמעט הולך.
 
"עושות גבות"
 
"גבות שאינן מעוצבות נכון ייצרו הבעת פנים משונה וחסרת פרופורציה ויְשַׁוּוּ  לפנים מראה לא טבעי, ואילו גבות המעוצבות נכון בכוחן "לתקן" את מבנה העיניים והפנים, להבליט את האיברים היפים, ומנגד להסתיר ולטשטש פגמים", אומרת אמי טוואס נציגת מותג הפינצטות הבינלאומי 'טוויזרמן'. "כפי שאתן בוחרות בקפידה את מעצב השיער שלכן, כך חשוב ביותר לטעמי להקפיד גם בבחירת מעצב הגבות ובעיקר בעזרים לעיצוב וסידור הגבות שיעשו עבורכן את המלאכה על הצד הטוב ביותר", היא מוסיפה.  
 
ענת בקר, קוסמטיקאית ובעלת 'הברבור' המרכז לקוסמטיקה מדעית בדיזנגוף סנטר, ת"א: "אם אתן מעצבות את הגבות לבדכן, הדרך הנכונה ביותר לסידורן היא פשוט לשרטט בעיפרון לבן את מבנה הגבה לפי הצורה המבוקשת (אפשר להיעזר בשבלונה) ולמרוט את השיער המיותר בפינצטה. פעולה זו כידוע דורשת מיומנות גבוהה הן בהתאמת מבנה הגבה לפנים והן ביכולת התלישה המדויקת שתכליתה למנוע דלילות שיער עתידית ועיצוב לוקה העשוי לגרור אחריו מריטות מיותרות נוספות שישנו מהותית את קווי המתאר של הגבה הטבעית ואף יחבלו בקצב הצמיחה של השיער".
 
"לקוחה שמורטת לעצמה שערה סוררת אחת עלולה לעשות נזק שייקח זמן רב עד שניתן לתקנו", מציינת מעצבת הגבות נטע חן  שגדלה בבית שנשם ודיבר יופי, קוסמטיקה ונשיות. אמה אורנה הייתה מראשוני מעצבות הגבות בשרון. "אני מחנכת את הלקוחות להיות קשובות להמלצות שלי  ולהגיע בממוצע כל 3 שבועות לטיפול, ולא למרוט בעצמן".
 
לנטע גישה טבעית לאיור ורישום, וחיבה אמיתית לאסתטיקה. אלו לדבריה מסייעים לה להתחדש, להשתדרג ולשפר את המקצועיות בתחום. היא פיתחה ביחד עם אמה שיטת עיצוב גבות ייחודית להן והן מפתחות ומיטיבות את השיטה כל הזמן. נטע צברה שנים של ניסיון במהלכן עברו תחת ידיה אלפי נשים ואלפי גבות והיא מודעת לחשיבות של יצירת מראה נכון ומדויק לגבה. "גבה יכולה לשנות לחלוטין הבעת פנים, וכל שיטה (פינצטה, שעווה או חוט)  עשויה לתת לגבה מראה אחר" היא מסבירה. לאחרונה נבחרה נטע על ידי קברניטי מותג האיפור בובי בראון שהשיק שירות חדש וחדשני בסניף המותג בקניון רמת אביב  במסגרתו היא מעצבת פעם בשבוע גבות בסניף המותג.
 

צילום: אלון גנון. מספריים של הברבור 90 ש"ח

 
"כמובן שחשוב להשתמש תמיד בכלי עבודה טובים ומקצועיים שיעזרו להגיע לתוצאות מושלמות. במכוני הטיפוח המקצועיים למשל שכיחות תבניות ייעודיות שנועדו לסייע בעיצוב מבנה הגבה כך שהסבירות לטעות בעיצוב הגבות – נמוך.  בנוסף, מוצעים היום במכוני הטיפוח טיפולי גבה מתקדמים המספקים כבוד רב לאיבר. עיצוב וגזירה, סידור וסירוק, צביעה ומילוי אשר יחד יוצרים מראה מטופח ומושלם לגבה", מוסיפה בקר. 
 
בועז שטיין – גורו המייק אפ מוסיף: "את מסדרת גבות באופן קבוע?  במידה והתשובה חיובית דעי כי את חייבת בשידת התמרוקים שלך למעט הפינצטה והמספריים,  ארבעה תמרוקים נוספים: עיפרון גבות, פיגמנט למילוי הגבות, מברשת גבות וג'ל גבות. המברשת (אפשר גם לרכוש מסרק ייעודי לגבות) תסייע בעיצוב הגבות,  שכן הברשתן של אלה הכרחית לפחות כמו הברשת שיער הראש - כדי להסיר לכלוך, תאים מתים (קשקשים) ושיער שסרר, נשר או כזה שבדרך לשם. העיפרון יעזור למלא בפיגמנט את ה"חורים" הבלתי רצויים בגבות, וגם יאפשר להאריכן או לעבותן להכהות את צבען וכמובן לספק את ה"פיניש" הנדרש למראה גבה מלוטש. לצלליות תפקיד די דומה אולם בניגוד לעיפרון הן מוצעות בגימור מאט המעניק לגבה נופך טבעי יותר. הג'ל תפקידו להבטיח כי הגבות תישארנה מקובעות ותיראנה מסודרות למשך שעות רבות".
 
צורה לך!
 
בסידור הגבות קיימים 4 סגנונות עיקריים: עגולות וקעורות  "משולשות", "כנף" או שטוחות וישרות.
 
"את הגבה יש להתאים למבנה הפנים כמו גם הפרופורציות שבתווי הפנים עצמם. הרעיון הוא יצירת קו שישלים את המראה הטבעי של הפנים ויחמיא להן. בשלב עיצוב הגבה, מומלץ להיצמד לקו הצמיחה הטבעי ולא ליצור שינויים דרסטיים. לבעלות מבנה פנים עגולות ומלאות- יחמיאו גבות בצורה קשתית גבוהה, אשר יצרו אשליה של פנים מוארכות.  לבעלות פנים מוארכות- מומלץ ליצור גבה מוארכת ופתוחה שתיצור מראה פנים רחבות יותר ולבעלות תווי פנים בולטות וחדות- כדאי ליצור קו טבעי ועבה ככל שניתן. גבה דקה לא תיצור דומיננטיות "ותעלם" במראה הכללי", מציין אמן הגבות טייגר.
 
בחרת במראה גבה עבה? שטיין מסביר כי מראה שכזה מהווה בעצם מסגרת ותיחום למבנה העין הטבעי הנתון ובשל כך, הוא ממליץ להתייחס לעובי ורוחב הגבה על מנת לא להעצים נתון שלא רוצים להדגיש. לדבריו, מבנה עין שקועה עם עצם גבה בולט יוצר מעין הצללה על העין עצמה - והגבה העבה רק מדגישה ומוסיפה על ההצללה. בנוסף,  גבה עבה על פנים  צנומות וצרות עשויות להשתלט  בגסות. גם במבנה עיניים קטנות הוא מציע להימנע מעיצוב גבות עבות ורחבות אשר ידגישו ויעצימו את קטנותן של העיניים. אז למי כן?  "נשים בעלות עיניים עם מבנה בולט ייהנו מטעות אופטית של עין שקועה ואילו עיניים רחוקות  יזכו בחלק הרחב של הגבה, בזווית העין הפנימית וייצרו אשליה של קרבה בינהן.  קיימות מספר טכניקות ליצירת מראה גבות עבה. חלקן לוקחות זמן ממושך וחלקן נוצרות בעבודה מיידית. אלה מבינכן שהתברכו ביכולת להצמיח גבות באופן טבעי ולקבל מראה עבה וסמיך צריכות רק להתאזר בסבלנות עד שהגבה תגיע לעובי הרצוי ולאחר מכן לעצבה בהתאם".


צללית למילוי גבה של בועז שטיין. 181 ש"ח

 
עוד מציין שטיין ואומר כי הקו השעיר מעל העין משמש לא אחת קו מתאר 'המתקן' את מבנה העיניים. "בעיניים קרובות - הגבות יעוצבו כך שמרכז שורש האף יהיה נקי והמרחק בין תחילתה של גבה אחת לשנייה יהיה מרוחק מעט על מנת לשוות מראה מרוחק בין העיניים.  במקרה של עיניים קרובות עיצוב הגבות יהיה בדיוק הפוך. המרחק בין תחילתה של גבה אחת לשניה באזור שורש האף יהיה קרוב יותר על מנת לייצר אשלייה אופטית כי העיניים קרובות בינהן".
 
החידושים הלוהטים:
 
בשוק שפע מוצרים המבקשים להפוך אותנו לברוק שילדס של 2015. נתחיל במסקרה לגבות מבית מייבילין ניו יורק. למראית עין היא נראית כמו עוד מסקרה שמיועדת לריסים, רק שהפעם מטרתה היא לטפל בשערות צפונה משם. המסקרה Brown Drama מגיעה בשלושה גוונים טבעיים (חום בהיר, חום מדיום וחום כהה) ולדברי היצרן היא בעלת פורמולת ג'ל ייחודית שמטרתה להדגיש את הצבע הטבעי של הגבות. כל מה שצריך הוא לגולל את המברשת על הגבות. תכשיר ייחודי נוסף הוא הג'ל גבות של מותג האיפור הגרמני Malu wilz  - מדובר בג'ל שנראה כמו אייליינר ומברשת ולדברי היצרן, התכשיר מאפשר לעצב ולתקן את מראה הגבות: להשלים חללים, להסתיר שיער לבן ולעצב את קווי המתאר של הגבות. המוצר מגיע בשלושה גוונים: שקוף, חום כהה וחום.
 
מוצר גבות מובהק הוא כמובן הפינצטה. ידידתה הטובה של כל אישה. כמה קטנה, ככה גדולה. מה שכן – איש אינו מעלה בדעתו את  הקושי הקיים במציאת פינצטה איכותית, כזו הטומנת בחובה את הפוטנציאל להפוך לידידת אמת. מסיבה זאת חשוב לשריין אחת איכותית. אגב, אם הפינצטה שלכן חותכת את השערה באמצע במקום לשלוף אותה מהשורש – הוציאו אותה לפנסיה וקנו חדשה. הפינצטות של המותג הבינלאומי טוויזרמן נחשבות ל"הרולס רויס" של הפינצטות ובאתר המותג מוצעות מגוון פינצטות -  פינצטה לעיצוב גבות, פינצטה מקצועית לשערה חודרנית, פינצטה מקצועית לשערה שבורה, לשערה כלואה פינצטות למקצועיות, לשימוש ביתי ומה לא בעצם: שטוחה, אלכסונית, מחודדת, קצרה, ארוכה ועוד ועוד. מותג נוסף המציע חידוש הוא סופט טאץ'  המציעה אחת המתהדרת בנורת אולטרה LED הממקדת את אלומת האור לשטח המטופל ומאפשרת לראות כל שערה ושערה בכל סוג של תאורה. הנורה מאירה למשך 7 דקות שלמות עד שהיא נכבית באופן אוטומטי ועובדת על בטרייה שניתנת להחלפה.
 
ערכת גבות של המותג היפני שיסיידו מיועדת ליצירת מושלמות. ערכת הקומפקט  מוצעת ב-3 גרסאות (חום עמוק, חום בינוני וחום בהיר) לפי עוצמת הגוון המתאים, בעלת פורמולה רכה ונוחה לשימוש בצורה חלקה. האפליקטור (מברשת) המצורף בעל שני הצדדים מאפשר לשרטט קווים חדים למראה נועז, או לערבב בין הגוונים למראה עדין. שיק תמרוקים הישראלית מציעה 5 עפרונות ייעודיים לעיצוב ושרטוט הגבה, אלה מוצעים בגוונים שונים למנעד רחב של צבעי גבות ותכליתם לסייע למתאפרות ליצור קו גבה מדוייק, מלא ומעוצב. יצויין כי עפרונות אלה מוצעים במנעד רחב של גוונים (בניגוד למקובל בשוק, שני צבעים לרוב) ובשל היותה יצרנית מקומית נבחרו הצבעים הרלוונטים ביותר עבור הנשים הישראליות: חאקי, באז' מעושן, שחור, חום וחום אדמדם שיהלום מאד את אדמוניות השיער. עיפרון נוסף הראוי לאיזכור הוא Perfectly Defined Long-Wear Brow Pencil, מבית בובי בראון הניחן בעמידות רבת עוצמה למשך 16 שעות ומתפאר בעיצוב נוח עם שני קצוות. למעשה מדובר בכלי המושלם להשגת הפרשנות הטבעית ונטולת המאמץ למראה גבות נחשקות.
 

מספרי טוויזרמן בפעולה

 
"תחום האיפור הקבוע הפך אף הוא שחקן מהותי בתחום עיצוב הגבות. אלא שאותו תהליך של החדרת הפיגמנטים בהליך זעיר פולשני אל מתחת לעור התפתח מאד והיום מוצעות  שיטות עבודה שבתום תהליך העבודה התוצאה המתקבלת היא פיגמנט המוטבע על העור כדמוי שיער. "אם בעבר איפור שכזה התאפיין במלוי פיגמנט שיצר כתמי צבע על העור שהרי השיטה החדישה מבקשת למלא את הגבה באופן ייחודי, במחט זעיר פולשנית בעלת מבנה אשר במקום הכתם המקובל יוצרת מילוי ממוקד המדמה שיער טבעי וכך נמנע אותו מראה עשוי מדי" מסכמת ענת בקר- קוסמטיקאית ובעלת ה"ברבור" – המרכז לקוסמטיקה מקצועית, דיזנגוף סנטר, ת"א.
 
שזירת גבות היא טכניקה ייחודית של הדבקת שיער אמיתי לפי גוון הגבה באורכים שונים עם דבק ביולוגי (דבק ביולוגי = דבק שנמס לבד שימוש בסגירת חתכים בעור). הטיפול מתאים ללקוחות בעלות גבות דקות, קטועות, לקוחות בעלות צלקת בגבה, גבה שלא עוצבה נכון ולקוחות התולשות שיער מהגבות. אלדד אביגד - קוסמטיקאי ומאפר מציין כי הטיפול האמור עמיד עד 3 שבועות ועמידותו תלויה בסוג העור(שומני/יבש, מדובר בתוספת לעיצוב גבות המשתלבת בתחזוקה החודשית כתוספת משלימה ללקוחה. כמו כן היות ומדובר בשיער פלומה טבעי לחלוטין המראה שמתקבל הוא מראה של גבה אמיתית ולכן הטיפול יכול להתאים לנשים וגברים כאחד.
 
צביעת הגבות – "על מנת להגיע לצבע ומראה מושלם של הגבה לאורך כל היום, מומלץ להשתמש בג'ל מפסל בגוון מתאים לסירוק וקיבוע שיער הגבה בצורה הרצויה. מסקרה לעיצוב הגבה בעלת פיגמנט צבע בגוון הנכון תתאים גם לבחורות בהירות בגווני הבלונד המעוניינות להדגיש את הגבה ליצירת מראה מסודר בעל נוכחות, כמו גם נשים בעלות שיער לבן בגבה המעוניינות לטשטש את הלובן ולהשלים את הגבה ליצירת מראה אחיד ומסודר" מוסר טייגר.
עפרונות לגבות של chic 16 ש"ח. צילום: אלון גנון

 
טיפים. לגזור ולשמור
 
לבעלות מבנה פנים מוארך מומלץ לאמץ סגנון של גבות ישרות, או מעוגל עם קשת נמוכה, אלה יטשטשו את אורך הפנים ויקנו מעט רוחב.
 
לבעלות מבנה פנים אובאלי, התברכתן. זהו מבנה פנים הקלאסי ביותר, ללא מגבלות עיצוב ולכן כל סגנון מתאים.
 
לבעלות מבנה פנים עגול: מכיוון שמדובר במבנה רחב יחסית, מומלץ לעצב את הגבות לגובה ולא לרוחב. סגנון העיצוב יהיה זוויתי או מעוגל בעל קשת גבוהה.
 
לבעלות מבנה פנים לב: מומלץ לבחור בעיצוב של גבות מעוגלות בעלות קשת בינונית עד גבוהה, שמעדנות את מבנה הסנטר המחודד.
 
למבנה פנים יהלום: עיצוב גבות בסגנון גלי ומעוגל מטשטש את מבנה הפנים הרחב ומעדן את הסנטר הזוויתי.
 
למבנה מבנה פנים מרובע: גבות עם זוויות גבוהות עוזרות לטשטש קווי לסת חזקים.
 
ולסיום אם מתחשק לכן לצבוע את הגבות, זכרו לעשות זאת בהתאם לגוון העור וצבע השיער שלכן. "גבות בהירות מדי ייצרו מראה דהוי, וכהות מראה לא טבעי. הגוון הרצוי לגבות לבעלות שיער כהה הוא גבות הבהירות בשתי דרגות מגוון השיער. הגוון הרצוי לבעלות שיער בהיר, הוא גבות הכהות בשתי דרגות מגוון השיער", מסכמת בקר.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן