מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


נשים > טיפוח ויופי

כיצד מפענחים תווית של מוצרי הטיפוח?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 21/8/2016
כיצד מפענחים תווית של מוצרי הטיפוח?

תוויות של מוצרי טיפוח עלולות להיות מאוד לא ברורות ומבלבלות. בכתבה זו ננסה ללמד אתכן כיצד לפענח אותן ולשמור על עורכן וגופכן בתקופת הטיפוח של ההריון, לאחר הלידה ובכלל

בעת הריון ולאחר הלידה, עליך לשמור על גופך כפליים: לחשוב פעמיים לפני שאת אוכלת מאכל חדש, מבצעת פעילות גופנית לא מוכרת ואפילו מורחת קרם טיפוח חדש, שעלול להזיק לעורך וגופך.
 
קניית מוצרי טיפוח לעור מזכירה בהרבה מובנים הכרות דרך אתרי הכריות – אין ממש מחסור במוצרים אבל הדברים לא תמיד כפי שהם נראים. גם כאשר את כבר טורחת לקרוא את מה שכתוב על גבי אריזת המוצר, הדברים לא תמיד ברורים. אז איך בעצם את יכולה למצוא את מוצר הטיפוח שיתאים לך ולעור שלך?  מסתבר שישנם חמישה פרמטרים שחשוב לשים לב אליהם בעת רכישת מוצרי טיפוח:
 
1. מוצר נטול ריח הוא לא בהכרח באמת נטול ריח
 
על גבי מוצרים רבים מצוין כי המוצר נטול ניחוח או ריח, אבל אין זה אומר שבמוצר באמת לא נעשה שימוש בחומרים מבשמים. בעת רקיחת המוצר הרבה פעמים נעשה שימוש במרכיבים בעלי ריח לא נעים, למען האמת לרוב למוצר הבסיסי יהיה ריח לא טוב. לכן כן נעשה שימוש בחומר שנועד למנוע את הניחוח הרע, גם אם את לא מריחה דבר. לכן כאשר את מתבוננת ברשימת מרכיבי המוצר חפשי את המילה "ניחוח" או "fragrance", במידה ונעשה שימוש במרכיב שכזה – הוא חייב להיות מצוין על גבי האריזה.
 
2. גם אם מסיר האיפור שלך מעולה, עדיין לא בטוח שהוא יסיר את כל האיפור
 
 מוצרי האיפור של ימינו ובעיקר כאלה שעושים בהם שימוש מאפרים מקצועיים, נועדו להישאר על פנייך לכמה שיותר זמן, לטוב ולרע. לכן סביר להניח שגם אם תשמשי במסיר איפור מצוין, עדיין קיים סיכוי לא קטן שיוותרו שאריות איפור סביב זקיקי השערות ובבלוטות. מסיבה זו ממליצים כיום אנשי המקצוע להשתמש גם במברשת מיוחדת לפנים, אשר מטרתה להסיר את כל שאריות האיפור לחלוטין.
 
3. נבדק על ידי דרמטולוגיים לא זהה להומלץ על ידי דרמטולוגיים
 
כאשר מצוין על גבי אריזת המוצר שהוא נבדק על ידי דרמטולוגים, אין זה בהכרח אומר שהם גם ממליצים עליו. המשמעות לכך היא שהמוצר נבדק, על ידי קבוצת נשים, במשך פרק זמן מסוים ולא נמצא כי הוא מזיק או גורם לתופעות לוואי שונות. יחד עם זאת, אין זה אומר כי המוצר נבדק והוכח כי הוא אכן פועל ויעיל.
 
4. כל אחד יכול להחליט שהמוצר שלו הוא טבעי
 
מוצרי טיפוח טבעיים הפכו לטרנד של ממש בשנים האחרונות, אבל מסתבר שממש כל אחד יכול לשווק את המוצר שלו כטבעי, מכיוון שמדובר בשוק יחסית חדש שעדיין לא אוכפים אותו בקפדנות. בנוסף חשוב שתזכרו, מוצר טבעי, גם אם באמת נוצר רק על ידי שימוש במוצרים טבעיים/אורגניים, אין זה אומר שהוא לא יכול ליצור גירוי בעור, תגובה אלרגית ועוד. מרכיבים טבעיים שעלולים לגרום לגירויים ופריחות הם כאלה המבוססים על שמני הדרים ומנטה. לכן חשוב לבדוק את תגובתך למוצר ממש כשם שתבדקי כל מוצר קוסמטי אחר.
 
5. לא כל רכיבי האנטי אייג'ינג באמת מסייעים לעור הפנים שלך
 
ברכיבים כגון חומצה היאלורנית קיימות מולקולות שהן גדולות מדי מכדי לחדור את העור ולתקן את הפגמים שבו. רכיבים אחרים כגון ויטמין C עלולים להתחמצן ולהתפרק כאשר הם נחשפים לאוויר ובכך ליצור שכבה חומה שניתן לראות במוצרים אשר מכילים אותם. רכיבים אחרים נמצאו יעילים רק בתנאי מעבדה, כאשר נוסו על גבי תאי עור אך לא נמצאו מועילים במציאות. כיום מומלץ  להשתמש במוצרי אנטי אייג'ינג ואנטי אקנה המיכילים רטינול, אשר נמצא בשימוש כבר מעל 30 שנה והוכח מדעית כיעיל בייצור קולגן, אשר מחייה את העור ומסייע גם למיצוק העור וחיזוקו. לכן שימו לב מה הם מרכיבי האנטי אייג'ינג אשר מופיעים על גבי המוצר.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן