מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הריון ולידה > הריון

מה הן בעיות עור נפוצות בזמן הריון?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 1/5/2015
מה הן בעיות עור נפוצות בזמן הריון?

בעיות עור בזמן הריון- מלזמה, גרד ופרורגו - הן רק חלק מבעיות העור שיכולות להופיע בזמן הריון. לפניכן פירוט של כל אותן תופעות והמלצות להתמודדות

ברכות, את בהריון! וכעת, לאחר שהתרגלת למצב החדש הזה, את בטח מתחילה לשים לב לכל מיני תופעות מוזרות, חדשות ומיוחדות בגוף שלך. בעיות עור הן רק חלק מהבעיות הנפוצות במהלך תקופת ההריון. הסוד הוא לדעת מראש אילו בעיות צפויות, ואיך אפשר להתכונן לקראתן. 
 
1. כתמי פיגמנטציה - למרבה המזל, זהו מצב זמני במהלך ההריון, וקיים סיכוי טוב שהוא יסתיים אחרי הלידה. כשאת בהריון, הגוף מייצר כמויות גדולות יותר של הורמון שנקרא מלנין (זה מה שנותן את הצבע לעור שלך). בגלל הייצור המוגבר של המלנין, אולי תרגישי שינויים בצבע העור. 
 
 
2. סימני מתיחה - זוהי תופעה נפוצה בעור, שמשפיעה למעשה כמעט על כל אישה הרה. ככל שהעובר שלך גדל, כך גם הבטן שלך גדלה איתו. וכשהעור מגיע לנקודת המתיחה המקסימלית שלו, נוצרים סימני המתיחה על הבטן, ואצל חלק מהנשים גם באיזור הישבן והירכיים. אין תרופה באמת מוכחת למניעת תופעה זו, אבל רצוי לשמור על רמת לחות טובה של העור. 
 
3. מלזמה (אפקט הפרפר) - זוהי תופעה שנגזרת מפיגמנטציית יתר, ומתבטאת במשטחים חומים על העור, בדרך כלל על עור הפנים, ובמקרים נדירים גם באזורים אחרים בגוף. התופעה אינה מסוכנת, אבל עלולה לגרום לחוסר נוחות. אפשר להסתיר אותה עם קצת מייק אפ, עד שתעבור מעצמה. 
 
4. פרוריגו - השם הזה שובר שיניים, וגם ההתמודדות עם התופעה הזו היא לא פיקניק. מדובר במצב שבו נוצרת פריחה על העור בצורה של בליטות אדומות וקטנות. זו לא תופעה נפוצה במיוחד, למען האמת היא די נדירה, אז אין צורך לדאוג, אבל מומלץ לפנות לרופא עור במידה וזיהית את הפריחה הזו על גופך. 
 
5. PUPPP (גרד הריון) - התופעה הזו מתבטאת בהיווצרות של פצעונים אדומים, לרוב מגרדים, החל מפצעונים קטנטנים ובודדים ועד למרבצים שעלולים לכסות חלקים נרחבים בגוף - בין השאר הבטן, הרגליים, הידיים והגב. אם את נתקלת בתופעה, בקשי מהרופא משהו להקלה על הגירודים. לעתים תופעה זו מעידה גם על בעיה רפואית מסוימת (כגון בעיה בתפקודי הכבד) לכן חשוב מאוד ליידע את הרופא שלך. 
 
 
6. אימפטיגו - זהו מצב די נדיר במהלך ההריון, אך אם את נתקלת בו, רצוי לטפל בו באופן מיידי. אימפטיגו הוא סוג של פסוריאזיס, שעלול להופיע במהלך החצי השני של ההריון. לא ברור האם ההריון עצמו הוא שגורם לאימפטיגו, או שהוא פשוט מחמיר במהלך ההריון. בכל מקרה - אל תוותרי על בדיקה רפואית במצב כזה. 
 
אילו תופעות מוזרות חוויתן אתן במהלך ההריון? שתפו אותנו מהן התופעות הנפוצות ואיך כדאי להתמודד איתן. 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן