מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


נשים > זוגיות ויחסים

מה עושים כאשר את רוצה תינוק ובן הזוג לא?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 23/5/2019
מה עושים כאשר את רוצה תינוק ובן הזוג לא?

כאשר מחליטים להביא ילד לעולם חשוב שהדבר יתקבל בשמחה על ידי שני הצדדים. אבל לעתים רק צד אחד חולם על הרחבת המשפחה, בעוד הצד השני מתקשה להתמודד עם הצעד. לפניך טיפים להתנהלות נכונה במצב שכזה

לא קל להיות במצב שבו את חושקת, מצפה, משוועת לתינוק, אבל בן הזוג שלך פשוט לא רוצה. אם את מרגישה שאת מוכנה לשלב הבא ביחסים, אך נתקלת בחומה מבוצרת של ״לא״ מצד בן הזוג, אולי הטיפים הבאים יוכלו לעזור לך להתמודד עם הסיטואציה הבעייתית, שעלולה גם לפגוע במערכת היחסים שלך.
 
1. אל תלחצי - זה אולי קשה, אבל אחד הדברים החשובים שצריך להקפיד עליהם הוא לא ללחוץ על בן הזוג. זה לא אומר שאת צריכה לרדת מהנושא לחלוטין, אבל קחי לך הפסקה לפרק זמן מסוים, נניח חודשיים-שלושה, ואחריהם נסי שוב. מי יודע, אולי התשובה תשתנה. 
 
2. שתפי ברגשות - כאשר אתם מדברים ביניכם על הנושא, שתפי אותו במה שאת מרגישה. זה בסדר להעלות את הנושא בצורה ישירה וברורה, ולומר לו בפשטות שאת ממש רוצה תינוק - גברים תמיד מעדיפים תקשורת ישירה מאשר רמיזות מעורפלות ומריבות מעצבנות ומיותרות.
 
3. הפסיקי לדבר ברגע הנכון - אם הדיון מתלהט והטונים עולים, הפסיקי לדבר. אל תתני לזה להפוך לוויכוח צורם, והפסיקי אותו מיד כשאת מרגישה שזה עלול להידרדר לכך. תני לבן הזוג קצת זמן לחשוב על הנושא - לגברים לוקח בדרך כלל יותר זמן לעכל את המחשבות. 
 
4. הציגי את הסיבות - לפעמים כדאי לדבר אל קול ההיגיון, ולהסביר לבן הזוג מהן הסיבות שבגללן את כל כך רוצה תינוק. אולי זה סוג של ״דחף אימהי״, או שהגיע הזמן הנכון בחיים שלכם - זמן לשדרג את מערכת היחסים. ואולי בכלל את רוצה להוסיף עוד ילד למשפחה, כדי שיהיה לבן הבכור אח קטן לשחק איתו. 
 
5. התחשבי ברגשות שלו - גם להם יש משמעות. שאלי אותו למה הוא לא מעוניין בתינוק כרגע, והאם הוא חושש מדבר מה מסויים? אולי הוא מפחד להכניס עוד לחץ למערכת היחסים ביניכם, או שהוא מסתפק בילדים שכבר יש לכם.
 
6. דברו על החששות שלו - אם את חושבת שיש לך מענה לחששות שהוא מפגין, דברו על זה. אם הוא חושש להכניס לחץ ליחסים ביניכם, הסבירי לו כמה מערכת היחסים שלכם חזקה. ואם מדובר בחשש כלכלי, שבו יחד ונסו לעשות סדר בחשבונות - אולי זה יעזור לו להבין שהשד לא נורא כל כך. 
 
7. החליטו לחכות - לבסוף, כדאי שתשקלו להמתין עם ההחלטה להביא ילד לעולם, עד ששניכם תהיו שלמים עם ההחלטה הזו. הפעלת לחץ על בן הזוג עלולה לפגוע במערכת היחסים ביניכם. המצב עשוי להשתנות לטובה בתוך כמה חודשים, וכדאי להיכנס להריון רק כאשר הצעד הזה מקובל על שניכם באופן שווה. 
 
האם גם את נמצאת במצב דומה? שתפי אותנו איך את מתמודדת וכיצד ניסית לשכנע את בן הזוג להביא תינוק לעולם. 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן