מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


פנאי והפעלות > קיץ וחופש עם ילדים

עונת הרחצה בפתח - הפעם הראשונה שלהם בים

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 25/3/2015
עונת הרחצה בפתח - הפעם הראשונה שלהם בים

רוב ההורים חוששים להביא את התינוק בפעם הראשונה לים, לכן הכנה מקדימה היא ממש בגדר חובה. לפניכם טיפים שיסייעו לכם להפוך את החוויה הראשונה בים לחיובית ומהנה עבור כולם

הגיע הרגע הגדול. השמש החלה לבצבץ בתדירות גבוהה, הטמפרטורות של המים אידיאליות לרחצה והחול נראה לכם אידיאלי לבניית ארמונות. כעת, כל שצריך לעשות הוא להבין מה צריך להכין לביקור הראשון של התינוק שלכם בים. התחילו לקרוא.
 
ים ותינוק - הולך ביחד?
 
רוב ההורים חוששים להביא את התינוק בפעם הראשונה לים. הפחדים שלהם נובעים מכך שאולי השמש חזקה מדי ויכולה לגרום לתינוק נזק, החול יכול לגרום לו דלקות בעיניים ויש אפשרות שהוא ינסה לטעום אותו ואילו אתם לא תדעו מה לעשות במצב זה ואילו המים המלוחים של הים, אלו שעושים לכם כל כך הרבה טוב, יגרמו לתפרחת בעורו הרגיש של התינוק. כאן חשוב להבין שאין סוף לחששות ולכן לא צריך להיכנע להם וחשוב מאוד להתכונן היטב ו"לעשות את המעשה". בדרך כלל נהוג לקחת את התינוק לים מאותו השלב בו הוא יכול לשבת, כלומר מגיל חצי שנה ומעלה.
 
הכנה מקדימה
 
הכנה מקדימה חובה לכל הורה שמעוניין להוציא את התינוק לים וההמלצה היא לא לוותר על אף דבר שמופיע ברשימה:
 
ישיבה - חשוב לקחת מחצלת ומגבת גדולה עליהן תוכלו לשבת עם התינוק. 
 
קרם הגנה - תמיד יש לקחת קרם הגנה שמתאים לעורו של התינוק וכמובן קרם הגנה גם לכם.
 
בגד ים - חשוב לקחת בגד ים שלם לתינוק. ההמלצה היא תמיד לבחור בגד ים עם צבעים זוהרים או מורגשים.
 
חיתולים - קחו חיתולי האגיס להחלפה וכן חיתולים שמתאימים לים.
 
בגדים - חשוב לקחת בגדים להחלפה לתינוק וחיתולים. רוב הפעמים התינוק מתלכלך ונרטב ולא יכול להיות מצב בו הוא יישאר במצב זה עד שהוא יגיע הביתה.
 
שקיות - חשוב לקחת שקיות ריקות לכל הדברים אותם אתם מעוניינים לאחסן, אם מדובר על אוכל שנשאר, בגדי ים רטובים, חיתולים משומשים ועוד.
 
ציוד נוסף - תמיד יש לקחת מגבות, מגבונים לחים, טישיו, אוכל לתינוק, בקבוק, כובע לתינוק ולכם.
 
חוויה חיובית ראשונה בים
 
יש להכין את הכל מראש יום לפני, לא להגיע אל הים בשעות השיא של החום ולא בשעות העומס בו כולם נמצאים בים. כעת כל מה שצריך הוא לקחת את התינוק לשחק בחול בגן המשחקים וזאת על מנת שהוא יתרגל ויוכל ליהנות גם מהחול בים, למרוח אותו בקרם הגנה עוד לפני שאתם מגיעים איתו לים, להביא לו כל מיני משחקים איתם הוא יוכל לשחק בבטחה בחול. לחפור לילד בור ולשים בו מים על מנת שהוא יוכל ליהנות ולהשתמש במשחקים שקניתם לו בים ולצלם. 
 
לסיכום, הפעם הראשונה של התינוק שלכם בים יכולה להיות חוויה מהנה או חוויה פחות נעימה. הכינו את הדברים מראש, קחו שתייה ואוכל שהילד אוהב, משחקים אותם הוא מכיר ושחקו איתו בחוף. כל אלו יבטיחו לכם שהביקור הראשון של התינוק שלכם בים יהיה מהנה ביותר.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן