מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

הריון ולידה > הריון

חשוב לשתות מים, במיוחד בזמן הריון

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 11/7/2012
חשוב לשתות מים, במיוחד בזמן הריון

שתיית מים בזמן הריון- שתיית מים מרובה חיונית לשמירה על בריאותו של כל אדם, אבל בתקופת הריון, כאשר כמות הנוזלים בגופה של האישה נחלקת בין העובר ובין האם - הדבר חשוב כפליים

ישנה חשיבות גדולה מאוד לשתיית מים ולא פעם ניתן לצפות בפרסומות שונות וכתבות בעיתונים ובמדיה האינטרנטית על נפלאות המים בשיפור מראה עור הפנים, ההרגשה והקלה בכל מיני תסמינים בריאותיים, כמו למשל כאבי ראש, עייפות ועוד. במאמר זה נסביר מדוע כה חשוב לשתות מים, בייחוד בתקופת ההיריון.
 
מים - חשיבות השתייה
 
יש חשיבות גדולה מאוד לשתיית מים ואחד הכללים של כל דיאטן ורופא לגבי לקוחותיו הוא להמליץ להם לשתות עשר עד שנים עשר כוסות מים מדי יום, דבר שיתרום רבות להרגשה הכללית שלהם. פעמים אנשים חשים שעור הפנים שלהם מזדקן במהירות, הם קמים פעמים רבות עם כאב ראש או סובלים מכאב ראש בשלב מסוים של היום. בכל המקרים הללו, מים יכולים לתרום רבות למצב ולהקל על התחושה של אותו אדם, התסמינים הבריאותיים השונים והמראה הכללי של העור שלו. המים מהווים כשישים אחוזים מנפח הגוף שלנו. אחד התפקידים החשובים שלהם הוא ניקוי גופינו וזאת על ידי הפרשת זיעה. בנוסף, אנו שותים מים על מנת לקרר את הגוף, להחזיר נוזלים שאיבדנו במהלך היום ועוד.
 
חשיבות שתיית מים בהריון
 
נשים בהריון חייבות להקפיד ולשתות כשני ליטרים של מים מדי יום. יש כל מיני שיטות שהופכות את שתיית המים לנוחה ואטרקטיביות יותר, אם מדובר על בר מים שמאפשר מים מסוננים ונקיים בכל שלב של היום ואם מדובר על בקבוקי מים מינרלים. כיוון שאישה בהריון אינה יכולה להתחיל ולהחליף בקבוקים גדולים של מים מינרליים, ההמלצה היא לבחור באפשרות הקלה ביותר של מזיגת מים צלולים ישירות לתוך כוס גדולה מספר פעמים ביום. נכון להיום יש בר מים כמעט בכל מקום, אם מדובר על מקום העבודה ואם מדובר על בתים פרטיים רבים. חשוב לא להזניח את הדבר ולבסס משמעת שתיית מים. אחד הדברים היעילים ביותר הוא לקבוע חוקים לשתייה, כמו למשל כוס מים בבוקר, כוס מים בארוחת עשר, שתי כוסות לפני או אחרי ארוחה ופעמים רבות כתיבת מספר הכוסות שאתן שותות.
 
למה הדבר חשוב כל כך?
 
כמות הנוזלים עולה בגופה של כל אישה הרה והיא נחלקת בין העובר לבין האם, השליה ומי השפיר. ככל שההיריון מתקדם יותר, כמות הנוזלים עולה. השיא מגיע בשליש האחרון של ההיריון. לכן, חשוב לשתות כמות מספקת של מים. בנוסף, שתיית מים יכולה לעזור רבות בהרגעת הבחילות בשליש הראשון של ההיריון, להקל על העייפות, מצבים של התייבשות, מניעת צירים מוקדמים, עצירות ועוד. אי שתיית מים בכמות המספקת יכולה לגרום לסיכון של ההיריון. המספר המינימאלי של כוסות מים אותם צריכה כל אישה בהיריון לצרוך הוא 10. בימים חמים חשוב לשתות יותר. כמות השתייה המומלצת היא כ-2 ליטרים מדי יום.
 
לסיכום, שתייה מרובה של מים חיונית לכל אדם ובייחוד לנשים הרות. כדי לשמור על משמעת שתיית מים ההמלצה היא להפוך את המים לזמינים בכל מצב וזאת על ידי הזמנת בר מים.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן