מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

עזרה ראשונה > הנחיות בטיחות לילדים ותינוקות

10 טיפים להתקנת מושב בטיחות ברכב

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 2/11/2015
10 טיפים להתקנת מושב בטיחות ברכב

מושב בטיחות יכול להציל חיי ילד, לכן חשוב להתקין אותו במכונית כראוי. לפניכם טיפים חשובים להתקנת כסא הבטיחות כראוי

מאת: שגיא שילר

 

התייעצתם, בדקתם, נעזרתם קצת בהורים ובחרתם את כסא הבטיחות הטוב ביותר. אבל, לא פחות חשוב מרכישת הכסא הנכון הוא שלב ההתקנה. להלן 10 טיפים שיעזרו לכם לצלוח גם את השלב הזה בהצלחה.

 

טיפ מס' 1: בידקו את נתוני הכסא שאתם עומדים להתקן: האם הוא נועד להתקנה עם כיוון הנסיעה או נגד כיוון הנסיעה (או שניהם)? האם הכסא מתאים לגיל ולמשקל של הילד? האם הכסא נועד להתקנה באמצעות איזופיקס, LATCHאו חגורת בטיחות?

 

טיפ מס' 2: בידקו את תוקף הכיסא (בכסאות בתקן אמריקאי) או את "גיל" הכסא (בכסאות אירופאים).

 

טיפ מס' 3: בידקו בספר הרכב היכן מומלץ על ידי היצרן להתקין את הכסא. ברוב הרכבים, היצרן לא ממליץ להתקין את הכסא במושב האמצעי.

 

טיפ מס' 4: אם אתם מיעדים להתקין את הכסא במושב הקידמי, וודאו שניתן לנטרל את כרית האוויר. בשום מקרה אין להתקין כסא בטיחות מול כרית אוויר פעילה.

 

טיפ מס' 5: התאימו את גובה הרצועות לגובה כתפי הילד לפני ההתקנה. בחלק גדול מהמושבים אין אפשרות לשנות את גובה הרצועות אחרי ההתקנה, וחבל שתאלצו לפרק את הכסא. הגובה הנכון לרצועות הוא שהרצועות יוצאות מגב הכסא בקו ישר עם כתפי הילד.

 

טיפ מס' 6: במידה והכסא מיועד להיות מותקן באיזופיקס, בידקו איפה ממוקמים חיבורי האיזופיקס ברכב (מיצאו גם את חיבור האיזופיקס העליון/אחורי). אם אתם לא בטוחים אם יש כזה חיבור, בידקו בספר הרכב או עם מוסך מורשה.

 

טיפ מס' 7: קיראו בעיון את חוברת היצרן ואת הוראות ההתקנה. למרבית היצרנים יש גם ערוץ Youtubeשכולל סרטוני הדרכה. לפי החוק, הוראות התקנה מקוצרות נמצאות גם במדבקות על גבי הכסא עצמו.

 

טיפ מס' 8: בהתקנה למושב האחורי קחו את המושב הקדמי שמול נקודת ההתקנה למצב הקדמי ביותר והזיזו את גב המושב למצב הקדמי ביותר. כך תפנו לכם מקום מרווח יותר להתקנת הכסא במכונית.

 

טיפ מס' 9: לאחר חיבור הכיסא באמצעות האיזופיקס, ה- LATCHאו חגורת הבטיחות  - כנסו לרכב, שימו את כל כובד משקלכם על הכיסא, והדקו אותו היטב למקום.

 

טיפ מס' 10: בידקו את ההתקנה על ידי ניעור הכיסא בחוזקה. כסא שמותקן נכון לא יזוז יותר מ 2.5 ס"מ לכל צד לאחר ההתקנה.

 

לסיכום, בכל מקרה, מוצלץ ליצור קשר עם מתקין ולבקש ממנו לבדוק כי ההתקנה בוצעה כהלכה. את רשימת המתקינים ניתן לקבל מארגון "בטרם" בכתובת זו.

 

רוצים לדעת עוד על בטיחות התינוק והילד בנסיעה? הכנסו לבלוג  "נוסעים בטוח".

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

שגיא שילר הוא בוגר קורס בבטיחות ילדים ברכב מטעם ארגון Safe Kids USA וארגון "בטרם" ובעל תעודת מתקין מורשה.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן