מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

צרכנות > אימון כלכלי למשפחות

טיפים להתמודדות עם יוקר המחיה

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 5/8/2013
טיפים להתמודדות עם יוקר המחיה

לא חייבים לעלות על מטוס לברלין כדי להתמודד עם יוקר המחיה. לפניכם שלושה טיפים שיסייעו לכם לגמור את החודש בכבוד מבלי לעלות על הטיסה הבאה

לצערנו זה כבר לא סוד שיוקר המחייה בארץ תיפס לשחקים. נתונים מראים כי לפני כעשר שנים הייתה ישראל במקום טוב יחסית מבחינת יוקר המחייה והפער בין ההכנסות וההוצאות היו סבירות יחסית והיום אנו עדים לכך שהפער בין ההכנסות להוצאות נהיה לרעת ההכנסות. כלומר, יוקר המחייה עלה בצורה חדה ובאופן שאינו תואם את ההכנסה החודשית, מה שמקשה על ישראלים רבים לגמור את החודש מבלי לקבל שיחת טלפון מפקידי הבנק. לא מזמן קמה זעקה בעקבות המחירים בארץ לעומת העולם ורגע לפני שאתם מחפשים טיסות לברלין כדי להתמודד עם יוקר המחייה, אנו מציעים לעצור ולחפש טיפים יעילים להתמודדות עם יוקר המחיה.
 
לא חייבים לחפש טיסות לברלין
 
לא מזמן שמענו על "מחאת המילקי" אשר התעוררה בעקבות רשימת קניות של בחור מברלין. אנו רואים כי בעקבות מחאת המילקי, רבים החלו לחפש טיסות לברלין, אך לפני שגם אתם רצים לחפש אחר כרטיס טיסה, ריכזנו לכם מספר טיפים להתמודדות עם יוקר המחיה:
 
בדיקת החשבון באופן קבוע על מנת להבין היכן אנו עומדים
ביצוע בחירות וויתורים מתוך שיחה בוגרת ואחראית עם כל בני הבית
בחירת חלופות לכל מצרך
 
בדיקת החשבון
 
רבים מאתנו עומדים מול החשבון בסוף החודש או לאחר הורדות החיובים השונות ולא מבינים לאן "נזל" הכסף שלנו. הסיבה לכך היא לרוב שאנחנו לא נמצאים עם אצבע על הדופק כפי שאנחנו אמורים להיות. חשוב מאד לבחון היכן אנו עומדים בכל רגע ולבדוק גם ממה מורכבות ההורדות שלנו. למשל רבים משלמים כספים על כרטיסי אשראי שונים או כרטיסי אשראי אשר אפילו לא נמצאים בשימוש ולכן חשוב מאד לבדוק אלו כרטיסי אשראי יש ברשותנו וכמה אנחנו בעצם משלמים עליהם. באותה מידה מומלץ לבדוק גם תשלומים או החזרים שונים כמו למשל בדיקה כמה כסף אנו משלמים על הלוואות או על המשכנתא שלנו ולבדוק האם יש באפשרותנו להפחית את התשלומים השונים.
 
ויתורים
 
המילה "ויתורים" מעוררת אצל רבים רצון לחפש טיסות לברלין במקום לבדוק איך מתמודדים עם המצב. חשוב להבין כי בכל מקום בעולם יש הוצאות ואם היום אנחנו לא מוכנים לוותר על נעליים חדשות, אין זה משנה איפה נחייה, אנחנו נצטרך לשלם את החשבון של הנעליים. לכן, חשוב לשבת עם כל בני הבית ולקבל החלטה היכן אנחנו יכולים לוותר על הקניות והיכן לא. אותם ויתורים יכולים להיות גם קטנים, אך הם ישפיעו על החיים שלנו בצורה משמעותית.
 
חלופות
 
אנחנו לא חייבים לרכוש רק מותגים. ישנן חלופות רבות בכל תחום כולל מוצרי מזון ובגדים אשר יכולות להתאים לנו. חיפוש אחר החלופות יכול להיות גורם משפיע על עלויות המחייה שלנו והוא יכול להיות פתרון טוב בהרבה מאשר לחפש אחר טיסות לברלין.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן