מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > מידע כללי לטיפול בתינוק

תינוקות: מידע אודות גיל 8 חודשים

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 10/11/2014
תינוקות: מידע אודות גיל 8 חודשים

התינוק שלכם כבר בן 8 חודשים ואתם בוודאי סקרנים לדעת מה צפוי לכם בחודש השמיני לחייו. לפניכם מידע מפורט אודות שלבי ההתפתחות בגיל זה, המלצות תזונה, מספר שעות שינה מומלצות ביממה ועוד

 

שינה
 
אחת השאלות הנפוצות ביותר בקרב אימהות לתינוקות היא, כמה שעות התינוק שלי צריך לישון?
 
השינה היא צורך פיזיולוגי בדיוק כמו חמצן ומזון. השינה חיונית להתפתחות ולגדילה. לכן חשוב לוודא שהילדים שלנו ישנים מספיק ולא עייפים מדי במהלך היום.
 
בגיל זה אמור התינוק לישון כ-14 וחצי שעות ביממה, מתוכן 11 שעות בלילה ועוד 3 וחצי שעות במהלך היום, המחולקות ל-3 פרקי זמן שונים.
 
תזונה
 
תינוקות אשר מלאו להם חצי שנה, יכולים על פי הנחיות  משרד הבריאות החדשות להתחיל לאכול שתי ארוחות מוצקים שלמות ביום. שתי הארוחות בעצם מבטלות שתי ארוחות הנקה או ארוחות של בקבוק תמ"ל, במקומן התינוק מקבל שתי ארוחות של מזון מוצק, בשלב ראשון: ארוחת פירות טחונים בבוקר וארוחת מרק עשיר בצהריים.
 
במידה והתינוק שלכם אוכל ארוחות מוצקים מלאות אשר מחליפות ארוחות בקבוק – יש להציע לו מים לאחר הארוחות וגם בין הארוחות בימים חמים או כאשר אתם שוהים מחוץ לבית. חשוב לשים לב שהמים לא באים על חשבון הארוחות עצמן. כמות המים בשלב זה אמורה להיות כ-10% מכמות הנוזלים היומית. יש להרתיח את המים עד לגיל שנה (גם אם מדובר במים מינרלים).
 
חישוב הכמות היומית של הנוזלים היא 150-100 סמ"ק נוזלים לכל ק"ג (הכמות כוללת בתוכה מים, מרק, חלב אם או הנקה).
 

התינוק אמור לאכול בסך הכל (כולל ארוחות מוצקים) כ-חמש ארוחות ביממה.
 

אם הילד שלכם כבר אוכל שתי ארוחות מוצקים מלאות ניתן להתחיל לחשוף אותו לסוגי מזון נוספים כגון ביצים, מוצרי חלב, קטניות, דגנים ועוד.
 

בגיל 8-9 חודשים הוא הגיל בו מומלץ להתחיל לתת לתינוק ארוחת ערב של ממש. זאת כמובן במידה והילד שלכם כבר אוכל שתי ארוחות מוצקים מלאות ביממה ואתם חשים כי הוא בשל לכך. במידה והוא עדיין מתקשה להתמודד עם ארוחת הבוקר והצהריים, יכול להיות שכדאי להמתין קצת עם ארוחת הערב.
 
זכרו, תינוק שאוכל טוב הוא תינוק רגוע שגם ישן טוב. במידה ותעמיסו כמות גדולה מדי של מזון על התינוק סביר להניח שיפלוט אותה ויחוש שלא בנוח בתום הארוחה.
 
 
התפתחות
 
התינוק בעל שליטה טובה בידיו, יכול להרים דברים רק באגודל ובאצבע - תפיסת צבט, ומסוגל לשתות מספל כאשר עוזרים לו באחיזה. זוחל מתחת לשולחן, בין כסאות, במרווחים צרים, מטפס על כריות תוך כדי זחילה, ועובר מכשולים. התינוק מסוגל בדרך כלל לשבת באופן יציב כאשר מושיבים אותו, אך הקפידו לא לתת לו לשבת יותר מ - 10 דקות רצוף (הורידו אותו שוב לשכיבה על הבטן, תוך כדי הטיית גופו הצידה) עד אשר ילמד להתיישב בכוחות עצמו משכיבה על הבטן.
 

התפתחות השפה
 

התינוק נהנה לשמוע את קולו, מקשקש בחופשיות, ומשמיע שרשרת הברות. מבטא הברות כמו "טאטא", "גאגא". משתמש בקולו במגוון עוצמות, צועק, לוחש. התינוק מבין את משמעות המילה "לא", "בא".
 
הוא מתחיל כבר לבטא את כל טווח העיצורים והתנועות הקיימות בשפה. מסוגל לבטא "אבא"ו-"אימא" ללא התייחסות להוריו.
 
 

מעקב טיפת חלב
 

לא קיימים מפגשי מעקב מיוחדים בגיל זה.
 

 

עד מתי זה בסדר להרדים תינוק על הידיים? לכתבה לחצו כאן
 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן