מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הריון ולידה > הריון

ציורים על 'קנבס חי' - ציורי בטן על הריוניות

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 4/11/2014
ציורים על  'קנבס חי' -  ציורי  בטן על הריוניות

(צילום: טל ברכה)

ציורי הריון על הבטן הפכו לטרנד שסוחף אחריו הרבה נשים הרות. המאפרת והציירת טל ברכה, מספרת על התהליך והחוויה וגם מציגה כמה מעבודותיה

מאת: טל ברכה, ציירת המתמחה בציור על בטן הריונית
 
הכול התחיל מציור על בטני שלי, מול מראה, לקראת סיום ההיריון הראשון, מה שהפך בהריונות האחרים גם כן, לטקס משפחתי בו שם הילד בא לביטוי ונרמז בציור. אחר זה המשיך בטקס משפחתי רחב יותר לאחר הלידה, בו המשפחה מתבקשת לנחש את  השם על סמך תמונת הציור על הבטן, שהייתה גנוזה ונשמרה בסוד  עד רגע הלידה.
 
וכך מציור על בטני שלי, התפתח הרעיון למפגשי נשים הרות (אחת או יותר) שאני מציירת על בטנן. במפגש אינטימי ומרגש, בעוד אני מציירת על בטני הנשים, שמגיעות אלי בשלבים הסופיים של ההיריון,  ותוך כדי שעות נעימות שאנו מעבירות יחד בסיפורי הריון ולידות, הציור נולד ונוצר. ושוב לצד ההנאה ההדדית מהציור אני חווה עם האישה ההרה  את ההתרגשות  וכן זוכה להדריך אותה, רגע לפני הלידה ולשתף אותה מניסיוני (אני עברתי כבר ארבע הריונות ולידות).
 
 לא אחת קרה שנשים חזרו אלי וספרו כמה העצות שלי עזרו להן ללדת את ה'יצירה' שלהן.
 
 
אוסף חלקי של ציורים שציירתי על בטני הריוניות. ניתן להזמין ציור באופן אישי או לבוא לערב יזום קבוצתי עם צלמת מקצועית
 
בדרך כלל הנשים שפונות אלי כבר יודעות איזה ציור הן רוצות, אם זה קשור לשם העתידי של הילד, או למשאלה של האישה. כמו אותה אישה  שהגיעה אלי ודמיינה לה  ילדה  ג'ינג'ית חמודה שמתגלשת לה החוצה. אהבתי מאוד את הרעיון שבוודאי גם עזר לה לדמיין לידה קלה יותר. אם האישה מתלבטת באיזה ציור לבחור, אנו מגלות ביחד איזה נושא מלהיב ומרגש אותה, ולעתים קרה שציור זה ישמש אותה מאוחר יותר בעיצוב הזמנות לברית/ה או לימי הולדת של הילד.
 
יש לי לא מעט סיפורים יפים על "ציורי חירום" שהוזעקתי אליהם כשהאישה כבר הייתה עם צירים ולא רצתה לוותר על הציור ופשוט הגיעה מצוירת לחדר הלידה, שם המתין לה הצוות הרפואי הנדהם... 
 
קורה שנשים מבקשות ציור בתחילת ההיריון, על בטן קטנה, ועם התקדמות ההיריון ותפיחת הבטן נפגשים שוב ושוב לציור גדל או מתפתח.
 
 
צילום קבוצתי של נשים שהתארגנו לקראת חג השבועות לציורים תחת הנושא  "פרי בטני"
 
חוויותיה של תמי - אישה שעל בטנה ציירתי בעבר:
 
"בתחילה ישבנו קצת לשוחח על איזה ציור הייתי מעוניינת שטל תצייר על הבטן התופחת שלי. לאחר שתיארתי לה את מה שעלה בראש, שלפה טל מכחולים וצבעי מים ותוך כמה דקות כבר מצאתי את עצמי עם ציור מקסים של שני ברווזונים קטנים מחייכים זה לזה - בדיוק מה שרציתי.
 
הסתכלתי על שני הברווזונים הקטנים שהיו לי על הבטן שסימלו את מי שהיום הם אלון ודניאל התאומים המקסימים שלי. הברווזונים חייכו אלי ואני חייכתי אליהם בחזרה, ליטפתי אותם והרגשתי הכי יפה ואימהית שיש.
 
היום התמונות היפות תלויות אצלי בבית - גם בסלון וגם בחדר של התאומים ומזכירות לי שוב ושוב רגעים קסומים ומיוחדים :)"
 
 
תמי והברווזנים
 
 
"החיים מתחת לקשת". טל ברכה מציגה עבודת קולאג' צילומי ציורי הריוניות - עבודה המוצגת כעת בגלריה טל, כפר ורדים
 
בקצרה עלי
 
כבר כשהייתי בכיתה יב' סיימתי את לימודי האיפור המקצועי ולימודי ציורי גוף, והשתתפתי במספר תערוכות איפור וציורי גוף. אחרי הצבא סיימתי לימודי האדריכלות ועיצוב פנים. 
 
מזה כשמונה שנים אני עובדת בחברת פרטנר כמנהלת רישוי, אך אין כמו משיכות מכחול מידי פעם כדי להכניס צבע לחיי. עבודותיי  לוקחות חלק כרגע בתערוכת אמנים בוגרי הכפר לקראת חגיגות ה-30 בכפר ורדים, תערוכה הנקראת "מתחת לקשת" (שזהו סמלה של כפר ורדים). לתערוכה ציירתי את נוף ילדותי ההררי וזיכרון ילדות על בטני נשים בהריון, צילמתי וערכתי את הצילום לעבודה הנ"ל.  
 

מספר הטלפון של טל ברכה הוא: 054-4810127

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן