מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

בלוג הורים > לכל הכתבות

האם מחאת הפסטיגל מוצדקת באמת?

מאת: ליאת ציוני מורד | פורסם: 21/10/2014
האם מחאת הפסטיגל מוצדקת באמת?

לרתום אנשים למחאה זה נהדר, אבל במקרה של הפסטיגל יכול להיות שקצת נסחפנו? אולי תעצרו, תנשמו עמוק ותגלו שיש דברים קצת יותר בוערים על הפרק במדינה הזו שדורשים מחאה, והם ממש לא קשורים לשיר הסלפי...

הילד הקטן שלי (שנתיים וחצי) מסתובב לו בבית ומזמר את שיר הפסטיגל. אחיו הגדולים התריעו בפניי, ברגע שהם ראו שיש "הצצה לפסטיגל" ב-VOD, שהשנה לא אשכח לקנות להם כרטיסים כמו בשנה שעברה. הם רואים את ההצצה בת השעה על בסיס יומי ומרוצים עד הגג.
 
עצוב? לא יודעת. טרגדיה? ממש לא. גם לא כשזה נוגע ל"שיר הסלפי".
 
אני לא הולכת עם הילדים לפסטיגל. לא הלכתי אף פעם. אני לא סובלת את הרעש, את המוני האנשים, לא מבינה מה הכיף לשבת רחוק כשאפשר לראות במסך בבית בשיא הנוחיות וממש לא מתחברת לרוב התכנים המוצגים, לדרך הצגתם ולמחיר שנדרש לשלם עבור כל כרטיס.
 
ובכל זאת, הילדים שלי הולכים. כפי שהלכו בעבר וכנראה שגם בעתיד, כל עוד ירצו בכך - הם יילכו. זה לא שיש לי איזשהו קושי בהצבת גבולות או בלסרב להם, אלו דברים שאני עושה זאת על בסיס יומיומי, אני לא חוששת מעימותים ובדברים שחשובים לי באמת כמו שימוש בפלאפון, שימוש במחשב או צפייה בטלוויזיה - הם יכולים לצעוק, לזעום ולהתמרמר - זה לא ישנה את החלטתי. רק שהפסטיגל הוא הופעת בידור. לא יותר לא פחות.
 
בעלי ראה את מדונה כשהיא הופיעה בישראל וגם את U2. גם לזה לא הלכתי, מאותן סיבות שבגללן לא אלך לפסטיגל, אבל אין זה אומר שבעלי לא יכול ללכת ולראות הופעה שהוא יהנה ממנה. מבחינתי זה כך גם עבור הילדים. בוודאי שלא אתן יד חופשית למשהו שבעיניי עלול להזיק להם, ברור שזו אחריות שלי לחשוף אותם למגוון רחב של דברים, להצגות, מוסיקה, ספרים, מוזיאונים או כל דבר אחר שאני חושבת שחשוב שיכירו כדי שיוכלו לבחור. אני יכולה גם להטיל וטו על הפסטיגל, אני רק לא רואה סיבה.
 
ראיתי את המחאה הגורפת שעורר שיר הסלפי הזה. התגובה הראשונית שלי הייתה הזדהות. אבל שנייה לאחר מכן, הבנתי שמה שאני לא אוהבת הוא לא השיר, אלא המציאות. לא אוהבת את השתלטות הטכנולוגיה, את ההתעסקות האינסופית בסלפי, במראה, במה חושבים. לא אוהבת את זה, אבל הפסטיגל הוא לא מה שיצר את התרבות הזו.
 
קבלו הצצה לפסטיגל ולשיר הסלפי:
 


לרתום אנשים למחאה זה נהדר. מחאה על רמת החינוך בארץ, על הצפיפות בכיתות, על עלויות, על מצב הרפואה, יוקר המחיה, המצב המדיני התקוע... חסר על מה למחות כאן? על הופעת בידור? בעיניי זה ליחס כוח וחשיבות למשהו שאינו כזה. הפסטיגל לא מחנך את ילדינו. הוא לא זה שמלמד את הילדים לעשות סלפי. אנחנו לימדנו אותם, תעיפו מבט בפייסבוק שלכם או באינסטגרם. הוא גם לא זה שילמד את הילדים שלנו להבחין בין טוב לרע, בין עיקר לטפל, שוב, זה אנחנו. אז מי שלא מעונין שילדיו ילכו מסיבותיו הוא - לגיטימי. בשורה התחתונה כל הרעש סביב השיר והפסטיגל מן הסתם העלה את רמת הצפיות כמו גם רמת המכירות. 

 
אז אולי אני לא אעלה סלפי שלי עם הילדים מהפסטיגל, אבל אחותי הקטנה ככול הנראה כן...

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן