מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

הריון ולידה > הריון

סיבות טובות לא לחכות הרבה בין הריונות

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 24/8/2017
סיבות טובות לא לחכות הרבה בין הריונות

השעון הביולוגי שלכם מתקתק? (כן, גם של הגברים...) לא בטוחים מתי כדאי להתחיל לחשוב על ילד נוסף? לפניכם סיבות טובות לא להמתין יותר מדי בין הריונות

לאחר שהגיע התינוק הראשון לעולם, הורים נוטים להתבלט לגבי התזמון הנכון להבאת הילד הבא. אף פעם אין באמת זמן נכון לילד, תמיד יהיה לכם משהו שיגרום לכם לחשוב שאולי כדאי להמתין קצת (קידום מקצועי, רצון לחסוך בכסף, להשקיע זמן בילד הראשון ועוד).
 

לפניכם סיבות טובות לא להמתין ופשוט להמשיך הלאה במהרה אל הילד הבא:
 

1. גילאים קרובים - הורים רבים הבוחרים להביא מהר מאוד לאחר הלידה ילד נוסף, היא הרצון לגרום לכך ששני הילדים יהיו בגילאים קרובים, דבר שיכול להיות מאוד קשה (ממש כמו תאומים) אבל גם מאוד להקל: לילדים תחומי עניין דומים, צעצועים משותפים, יכולים ללכת לאותם החוגים ועוד.
 

2. סיבה מקצועית - אם תעשו שני ילדים אחד אחרי השני, תוכלו בסופו של דבר לחזור למעגל הקריירה ולהתקדם מבלי לחשוב יותר מדי על ההריון הבא, כי הוא כבר יהיה מאחוריכם/ן. אז נכון, אולי תשארי שנתיים רצופות (פלוס-מינוס) בבית בכדי לגדל את הילדים, אבל בסוף פרק הזמן הזה תוכלי לחזור לעבוד, לאט לאט בהתחלה, ולהתקדם אם זה חשוב לך. אבל קחו בחשבון שיכול להיות שתצטרכו להסתדר עם משכורת אחת למשך תקופה ארוכה וזה גם עלול להיות לא קל, אז כדאי להיות מוכנים לכך מראש. 
 

3. לשמור על המומנטום - אתם גם ככה רגילים כבר לא לישון, להתעורר באמצע הלילה, להרגיע כאבי גזים, שיניים ועוד - אז למה לא לנצל את זה שאתם כבר בתוך זה בכדי להמשיך לילד נוסף? הורים אשר חיכו מספר שנים לעתים מתקשים מאוד לחזור שוב לשגרת הטיפול בתינוק.
 

4. מבחינה כלכלית - זה רעיון נהדר (בחלק מהמקרים...) -  הבגדים של הגדול עוברים אל הילד הקטן, יש לכם עדיין בבית ריהוט לתינוק ושניהם יכולים לחלוק ולהשתמש באותם צעצועים, מגבונים, תרופות ועוד. כאשר מחכים בין ילדים לעתים הורים רבים מוסרים את כל הציוד ואז נאלצים לרכוש אותו מחדש כאשר מגיע הילד הבא. (למרות שצריך לקחת בחשבון שכמה ילדים אצל מטפלת או בגן פרטי זה עסק לא זול בכלל...).
 

5. הבדלים גדולים בגילאים? בעיות גדולות - מה עושים כאשר יש ילד בן חודש שזקוק להרבה תשומת לב, זמן וסדר יום מאורגן ומנגד יש ילד בן שבע שאתם צריכים להסיע לחוגים, לעשות איתו שיעורים וכו - מצב זה הופך לבעייתי עבור הרבה הורים. 
 

6. מקבלים את החיים הבוגרים בחזרה בסופו של דבר - הילדים גדלו? אומנם עברתם תקופה מתישה ולא קלה, אבל בסופו של דבר תוכלו לחזור לצאת לבלות, לנסוע לחופשה זוגית, להשקיע בתחביבים שלכם וליהנות מעוד דברים רבים אחרים - מכיוון שכל הילדים כבר גדולים, יותר עצמאיים ואתם באופן טבעי יותר משוחררים.
 

7. הסיבה הבריאותית - ככל שאישה מתבגרת כך הריון יכול להפוך לדבר שיותר מסכן את בריאותה וגם הכניסה להריון עלולה להפוך לתהליך ארוך וקשה יותר (אם כי לא בהכרח). המתנה לילד הבא היא לעתים משהו שצריך להתייעץ לגביו עם רופא הנשים ולשאול לדעתו.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן