מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


פעוטות > בריאות פעוטות

איך תהפכו את צחצוח השיניים לפעילות מהנה?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 5/12/2017
איך תהפכו את צחצוח השיניים לפעילות מהנה?

בכתבה זו תמצאו שישה טיפים נחמדים, שיסייעו לכם לשכנע את הילדים לצחצח שיניים בשמחה

אנו מקבלים פניות רבות למערכת האתר, העוסקות בקושי של הורים לשכנע את ילדיהם לצחצח שיניים. כבר עסקנו בנושא זה בהרחבה בעבר, אבל הפעם נרצה להתמקד רק בדרכים שיעזרו לכם לגרום לפעולת צחצוח השיניים זמן נעים ונטול בכי ומריבות.

למדריך המלא לצחצוח שיניים עם תינוקות, פעוטות וילדים - לחצו כאן

 

1. זאת הבחירה של הילד - הניחו לילד שלכם לבחור בעצמו את מברשת השיניים בחנות.
 

2. חבר מביא חבר - אם לילד צעצוע אהוב ומרגיע (אפילו חפץ מעבר), הניחו לו להביא אותו אל האמבטיה לשעת צחצוח השיניים. ילדים רבים פשוט מפחדים מהפעולה וצעצוע או חפץ מנחם יכולים לסייע.
 

3. אל תשכחו להוות דוגמא - אם תרצו שהילד יקפיד על צחצוח השיניים הוכיחו לו שגם אתם מקפידים. הראו לו כיצד אתם מצחצים בוקר וערב, אפילו עשו זאת ביחד.
 

4. שיר הצחצוח - המציאו עם הילד שיר משעשע העוסק בצחצוח שיניים, שירו אותו יחדיו והפכו אותו למעין "טיימר" שעזרתו יודעים כמה זמן יש לצחצח (לדוגמה עם סיומו של השיר ניתן להפסיק).
 

5. שגרה היא חשובה - כשם שיש לכם טקס שינה, שעות ארוחה קבועות, שינה וכו - כך חשוב מאוד להקפיד על שעות צחצוח שיניים קבועות.
 

6. אל תשכחו מחמאה - החמיאו לילד על כך שצחצח יפה את השיניים, שהן יפות ושיש לו ריח נעים מהפה. ילדים רבים, גם אם יצחצחו יפה מאוד רוב הזמן, יתקבלו בימים בהם לא יהיה להם כוח לצחצח וכאן התפקיד שלכם הוא לחזק אותם, לעודד ולהחמיא.
 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן