מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

צרכנות > מוצרים ומבצעים למשפחה

מטרנה עם הרכב ה-M הייחודי

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 30/9/2014
מטרנה עם הרכב ה-M הייחודי

מחקרים שנערכו בשנים האחרונות חזרו והוכיחו את חשיבות חומצות שומן אומגה 3 ו-6 לתינוקות ויש חשיבות לכמות המוספת לתחליף חלב. אז אל תתפשרי והעניקי לתינוקך את תחליף החלב הטוב ביותר

התינוק שלך הוא האוצר היקר לך מכל ואת רוצה לתת לו את הכי טוב שאפשר. כאשר מדובר על הזנה אין ספק שחלב אם הוא המזון הטוב והמומלץ ביותר לתינוק. אבל לא תמיד ההנקה מתאפשרת באופן בלעדי ויש לבחור את תחליף החלב הטוב ביותר עבור תינוקך.
 
איך בוחרים את סוג התחליף החלב
 
התינוק שלך גדל ומתפתח בצורה ייחודית בשנת החיים הראשונה ועם סיומה התינוק משלש את משקל הלידה ואורכו מתארך פי 1.5. התזונה בשנה זו מאד משמעותית לגדילה ולהתפתחות לכן יש לבחור בתחליף החלב שיספק לו את הרכיבים הדרושים להתפתחותו התקינה. חשוב לבחור בתחליף על בסיס חלבי בהתאם להמלצת משרד הבריאות.
 
רק בתחליפי החלב של מטרנה הרכב ה-M הייחודי:
 
- חומצות שומן  אומגה 3 ו-6 להתפתחות קוגניטיבית ולחדות ראיה, במינון הגבוה ביותר.
 
- הרכב שמנים ייחודי שמן בטאפלמיטאט - המכיל חומצת שומן פלמיטית הנמצאת בחלב אם לעיכול קל ולספיגת סידן מיטבית.
 
- פרוביוטיקה לחיזוק ההגנה הטבעית.
 
LCPUFA ממשפחת אומגה 3 ו-6 להתפתחות קוגניטיבית ולחדות ראיה
 
חומצות שומן אלו נמצאות בחלב אם והוכחו במחקרים כבעלות השפעה מכרעת על התפתחות המח וחדות הראיה בתינוקות. 
 
מחקרים שנערכו בעשרים השנים האחרונות חזרו והוכיחו את חשיבות חומצות שומן אלה לתינוקות ויש חשיבות לכמות המוספת לתחליף חלב. בששת חודשי חייו הראשונים של התינוק הוא אינו יכול לייצר באופן יעיל את ה LCPUFA ולכן יש לספק לו אותן בתחליף חלב.

חשוב לשים לב שלא כל תחליף חלב המכיל LCPUFA מכיל כמות שהוכחה כיעילה ומומלצת ע"י איגודים בינלאומיים (כגון הEU והEFSA-) ולכן כדאי לעיין בטבלת ההרכב התזונתי שעל האריזה ולבחור את זה המכיל את הכמות הגבוהה ביותר .
 
שמן בטאפאלמיטאט - חומצת שומן פלמיטית המהווה כרבע מהשומן בחלב אם .כמותה נשארת קבועה בחלב אם מה שיכול להעיד על חשיבותה, לכן חשוב שגם התחליף חלב יכיל אותה  המקור העיקרי לחומצה חשובה זו בתחליף חלב הוא שמן דקל שחשוב שיהיה בתחליף חלב כמקור לפלמיטית. על מנת לאפשר ספיגה טובה ועיכול קל פותח הרכב שמנים חדשני ומתקדם בשם בטאפלמיטאט המכיל שמן דקל במבנה שהותאם למבנה שבחלב אם. מחקרים רבים מוכיחים כי שמן בטאפלמיטאט מסייע לעיכול קל, לספיגת סידן טובה יותר, הפחתה במשך הבכי בכ-50% ואף לעידוד צמיחת החיידקים הפרוביוטיים במעיים של התינוק.
 
פרוביוטיקה לחיזוק ההגנה הטבעית  
 
חיידקים פרוביוטיים מיטיבים עם גופינו וכמותם במערכת העיכול מושפעת מהתזונה ומגורמים סביבתיים נוספים. חלב אם מכיל חיידקים פרוביוטיים המשמשים כמעין "מתג" הפעלה למערכת החיסון של התינוק. 
 
תחום הפרוביוטיקה בתינוקות נמצא בחזית המחקר המדעי בשנים האחרונות וממצאים מאד מעניינים התגלו לגבי חשיבותם:
 
תינוק רוכש את החיידקים הפרוביוטיים הראשונים שלו כבר במהלך הלידה ויש חשיבות גם לסוג הלידה על התפתחות הרכב החיידקים אצל התינוק, לתינוק שנולד בלידה קיסרית למשל יש פחות חיידקים פרוביוטיים לעומת תינוק שנולד בלידה רגילה. 
 
מחקר פורץ דרך התקיים בישראל ובו נמצא שתינוקות בריאים השוהים במעונות יום וניזונים מתחליף חלב המועשר בפרוביוטיקה מסוג ביפידוס לקטיס המצוי במטרנה חלו פחות במחלות חום ושלשולים לעומת תינוקות שמקבלים תחליף חלב שלא מכיל פרוביוטיקה
 
 
לסיכום, רק בתחליף חלב מטרנה ניתן למצוא את הרכב ה-M הייחודי התורם להתפתחות, לעיכול ולהגנה הטבעית של התינוק. שילוב זה מכיל אומגה 3 ו-6, שמן בטאפלמיטאט ופרוביוטיקה, רכיבים שהוכחו מחקרית כבעלי השפעה מטיבה עם התינוק. 
 
אז אל תתפשרי והעניקי לתינוקך את תחליף החלב הטוב ביותר 
 
המאמר מאת: רננה מזרחי, דיאטנית קלינית מנהלת מדעית מטרנה

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן