מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פנאי והפעלות > מקומות בילוי למשפחות

ירושלים עם ילדים – חופשה בשבילך ולכל המשפחה

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 21/9/2014
ירושלים עם ילדים – חופשה בשבילך ולכל המשפחה

מתכננים חופשה משפחתית בירושלים עם הילדים? לפניכם המלצות למקומות בילוי שאסור לכם לפספס

מתכננים חופשה בישראל עם כל המשפחה? חשבתם על ירושלים? אכן מחשבה חכמה. ירושלים בירתה של מדינת ישראל היא המקום האידיאלי לחופשה המשפחתית שלכם. הקסם בעיר טמון בשילוב שבין אתרים דתיים לחילוניים, בין עירוב הדתות ובין אטרקציות מגוונות, החל מאתרים היסטוריים, דרך הרכבת הקלה, גן החיות התנ"כי ועד מתחמים ציבוריים מדיניים לרבות בית הנשיא, כנסת ישראל ועוד. 
 
כשחושבים על חופשה עם כל המשפחה, בוחרים על פי רוב אתרים סגורים בהם יכולים ההורים להתרווח ולנוח והילדים להשתובב במתקנים השונים (בין אם הבחירה היא לונה פארק או לחילופין פארק מים). בשונה מהרגיל, אפשרו לנו להציע לכם את העיר ירושלים, בה תוכלו ליהנות ולהתגבש יחד כמשפחה. 
 
עוד לפני שאתם שואלים עצמכם מה לעשות בירושלים, קראו את החלק הבא וגלו עולם ומלואו ובמאמר מוסגר, חופשה המשפחתית הכוללת סיורים באתרים מגוונים, עתידה להיות חסכונית משום שמרבית האתרים בהם תבקרו אינם דורשים מכם הוצאה כספית, או לחילופין ההוצאה תסתכם בסכום מינימאלי.
 
גן החיות התנ"כי שכל ילד ומבוגר חייבים לבקר בו לפחות פעם בחיים
 
גן החיות התנ"כי הוקם עוד לפני קום המדינה ולהבדיל מימים עברו בו החיות היו כלואות בתוך כלובים, כיום החיות מסתובבות מחוץ לכלובים. בכדי לשמור על ביטחון המבקרים, חוצצים בין החיות ובין המבקרים תעלות וגדרות, אך החוויה לטייל בגן חיות בו החיות משוטטות מחוץ לכלובים היא חוויה שונה מהחוויות של גני החיות האחרים. אי שם בקצה הגן עוד תוכלו להתרשם מתיבת נוח. אל גן החיות תוכלו להגיע בכל יום מימי השבוע בין השעות 9:00-17:00 ובימי שישי בין השעות 9:00-16:30.
 
הכירו את המבנה ממנו מנהלים את מדינת ישראל
 
אין ספק כי בניין הכנסת סופח אליו מבקרים רבים ולא בכדי. את הממון לבנות את כנסת ישראל, תרם למדינת ישראל הברון דה רוטשילד וכיום הכנסת מגודרת כולה בעצים, אשר מנעו בעבר מהירדנים לצלוף בעוברים ושבים מהגבעות. לכשתגיעו אל המבנה מעבר להכרות אישית איתו, תוכלו אתם וילדיכם לפגוש חברי כנסת רבים ומגוונים, אותם על פי רוב אתם זוכים לראות במהדורות החדשות בלבד. כבר בכניסה למשכן הכנסת תוכלו לצפות בעותק המקורי של מגילת העצמאות, במנורת הכנסת, ליהנות מגן הוורדים והמליאה המסודרת בצורה של סמל המדינה. 
 
מוזיאון מגדל דוד 
 
שער הכניסה ההיסטורי של ירושלים, הלוא הוא שער דוד, חשוב לשלושת הדתות. מעבר לעובדה שמצודת דוד הינה מצודה היסטורית המאפשרת לכם לחוות חוויה ארכיאולוגית מדהימה ביופייה, הנכם יכולים ליהנות מחיזיון לילי מרהיב המוצג על גבי חומות העיר. עוד לפני שאתם מגיעים לצפות בחיזיון המדובר, בדקו את שעות וימי ההפעלה כדי שלא תפספסו את המראה המרהיב והמיוחד במינו. 
 
מוזיאון ישראל
 
ומה רע בקצת תרבות? במוזיאון ישראל תוכלו ליהנות מצפייה במגילות הגנוזות שנתגלו במערות ים המלח, באנתרופולוגיה ובפולקלור הישראלי ועוד. השהייה במוזיאון ישראל מאפשרת לכם ולילדיכם להחשף למיצגים מגוונים ופריטים שמורים, להרחיב את הידע וליהנות משהייה בגן אומנות הממוקם מחוץ לאולמות המוזיאון.
 
חומות העיר העתיקה
 
חומות העיר העתיקה כוללים את שמונת שערי ירושלים ביניהם שער האריות, שער הפרחים, שער האשפתות, שער הרחמים, שער ציון ועוד. הילדים שיטיילו איתכם בחומות, יחשפו ויכירו את שערי ירושלים שנבנו בתקופה העות'מנית, ותנו לנו לנחש, הם יקפצו מאשנב לאשנב (ששימש לירי) כדי לצפות אל האופק מחוץ לחומות.
 
רעבים? צמאים? בעיר ירושלים פזורים מסעדות, בתי קפה, גלידריות פיצריות ומיני מטעמים מהם אתם וילדיכם יכולים ליהנות במהלך החופשה.  

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן