מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > הנקה

האם יש השפעה לצריכת הקפה בזמן הריון והנקה?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 21/9/2014
האם יש השפעה לצריכת הקפה בזמן הריון והנקה?

הקפה נחשב למעורר ידוע ולכן משפיע גם על מערכות הגוף השונות של האם והעובר. קפה ירוק הוא פתרון מצוין עבור נשים הרות או מניקות אשר רוצות להפחית את כמות הקפאין ועדיין ליהנות מכוס קפה

כמעט כל אישה אשר נכנסת להריון עושה בחינה של הרגלי החיים שלה. נשים רבות מפסיקות לעשן לפני ההריון, מפסיקות לשתות אלכוהול ומפחיתות בצורה משמעותית בצריכת הקפה. ישנה סיבה לעשות את כל זה והיא לדאוג לתינוק שיגיע לעולם.
 
ישנם הרגלים אשר יכולים להיות מסוכנים מאד לעובר (ולתינוק) כמו למשל שתייה של אלכוהול או עישון. ישנם מחקרים רבים אשר מציגים עד כמה הרגלים אלו יכולים להיות מסוכנים לתינוק ולהשפיע עליו למשך כל חייו. הרגלים שליליים אלו יכולים להזיק למבנה התינוק ויכולים להזיק להתפתחות שלו. אך מה לגביי קפה? האם גם הוא מסוכן?
 
האם יש סכנה בשתיית קפה בהריון
 
הקפה נחשב למעורר ולכן הוא משפיע על המערכות השונות של העובר המתפתח. כמובן, הקפאין יכול לעבור דרך חבל התבור לעובר וכך להשפיע על אופן ההתפתחות שלו. עם כל זאת יש לציין כי לקפאין אין את ההשפעה שיש לאלכוהול או לסיגריות. מעבר לכך, אנו צורכות קפאין לא רק בקפה אלא גם במשקאות מוגזים מתוקים וכן בממתקים שונים. כך שאם את חוששת לשתות קפה ומעדיפה לסיים את הארוחה עם עוגת שוקולד, כדאי שתשקלי שנית האם זהו הפתרון. מחקרים רבים מצביעים על כך שמומלץ להפחית בשתיית הקפה בזמן ההריון והכוונה היא להפחית בקפאין בכלל.
 
קפה ירוק
 
קפה ירוק הוא בריא יותר מקפה רגיל והוא פתרון מושלם להריוניות אשר רוצות ליהנות מהקפה בזמן ההריון. בקפה ירוק יש כמויות מופחתות של קפאין והוא עדיף אפילו על פיסת עוגה מעוררת. הקפאין יכול לגרום לתופעות שונות של עוררות ולא כל ההשפעות שלו נבדקו לעומק (אם כי ניתן לומר שאינו יוצר בעיות מבניות אצל העובר). קפה ירוק הוא קפה בריא יותר ולכן ניתן לצרוך אותו.
 
קפה והנקה
 
אחת הבעיות הגדולות ביותר של שילוב קפה בהנקה הוא התכונה של הקפה לייבש. הקפה מייבש ומשתן ולכן הוא עלול להוביל להתייבשות יחסית של החלב (ניתן לשער שהוא לא יהיה המרכיב היחיד בייבוש וכנראה לא יגרום ליבוש מלא אלא חלקי). לא ידוע עד כמה הקפאין משפיע על מרכיבי חלב האם, אך בעת ההנקה מומלץ להפחית את צריכת הקפאין, ממש כמו בהריון. אם את רוצה להתפנק בעת ההנקה בשתייה של קפה מומלץ שתעשי זאת בהתאם להצעות ולמגבלות של משרד הבריאות ותבחרי קפה מופחת קפאין.
 
ליהנות בהריון ובהנקה
 
כל אישה רוצה ליהנות בזמן ההריון וההנקה שלה ואם חסרה לך כוס קפה כדי להרגיש בנוח, תדעי שקפה ירוק מופחת בקפאין ואת יכולה לשתות לפי המצב שלך וההמלצות של משרד הבריאות. כמובן, כל אמא (או הריונית) רוצה להעניק לילד שלה את התנאים הטובים ביותר ואם את חשה צורך להירגע עם עצמך דרך שתייה של כוס קפה, אל תמנעי מעצמך את החוויה.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן