מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


נשים > זכויות נשים - ייעוץ משפטי

עוברת טיפולי פוריות? הכירי את הזכויות שלך

מאת: עו''ד מיה לוי | פורסם: 2/9/2014
עוברת טיפולי פוריות? הכירי את הזכויות שלך

האם לאישה שעוברת טיפולי פוריות מותר להיעדר מהעבודה? האם מותר לפטר אותה בימים בהם היא נעדרת? ומה לגבי פגיעה בהיקף המשר או ההכנסה שלה? עו"ד מיה לוי מספקת תשובות לכל השאלות בנושא

בעידן של ימינו כמעט כל אישה שניה שאני מכירה עוברת לצערי טיפולי פוריות בניסיון להיכנס להריון. מדובר בתקופה קשה, מלחיצה ולא פשוטה בכלל נפשית ופיסית, המצריכה לעיתים היעדרות של העובדת ממקום עבודתה לצורך ביצוע הטיפולים.
 
לדאבוני הרב, שוק העבודה במדינת ישראל מקשה מאוד עם נשים עובדות, קל וחומר אימהות, נשים בהריון ונשים העוברות טיפולי פוריות. 
 
במאמרי זה אסקור את הזכויות המגיעות לנשים עובדות העוברות טיפולי פוריות, בתקווה שיוכל לסייע לכן הנשים בתקופה הלא פשוטה הזו - בלשון המעטה. 
 
היעדרות מהעבודה
 
ראשית, החוק העיקרי הדן בזכויות נשים העוברות טיפולים אלו הינו חוק עבודת נשים, תשי"ד - 1954. על פי הוראות סעיף 7 לחוק, העובדת רשאית להיעדר מעבודתה בתקופה, שבה היא עוברת טיפולי פוריות לרבות טיפולי הפריה חוץ-גופית, אם אישר הרופא המטפל בכתב כי הטיפול מחייב זאת ובמידה שאישר, ובלבד שהודיעה על כך למעסיקה מראש. היעדרות זו תיחשב כמו היעדרות מפאת מחלה. 
 
כמו כן, תקנות עבודת נשים (היעדרות בשל טיפולי הפריה ופריון), התשנ"א - 1990, קובעות לעניין סדרה טיפולית - סדרה של טיפולים בהפריה חוץ גופית, בין באשפוז ובין בטיפול אמבולטורי, לרבות ימי המנוחה הכרוכים בכך, כי היעדרות בכל סדרה לא תעלה על:
 
- במקום עבודה בו נהוג שבוע עבודה בן חמישה ימים - שישה עשר ימים.
- במקום עבודה בו נהוג שבוע עבודה בין שישה ימים - עשרים ימים. 
- ובלבד שלא יהיו יותקרמארבע סדרות טיפוליות בשנה.
 
הגבלת פיטורים
 
בנוסף לאמור לעיל, קובע חוק עבודת נשים כי למעסיק אסור לפטר עובדת העובדת טיפולי פוריות או טיפולי הפריה חוץ גופית בימים בהם נעדרה מהעבודה כאמור לעיל ובמשך תקופה של 150 ימים לאחר תום ההיעדרות, אלא באישור של משרד התמ"ת. 
 
חשוב לדעת כי האיסור חל על עובדת העוברת טיפולים אלו לקראת ילדה הראשון או השני וכי אין איסור לפטר עובדת שחלפו שנתיים מהיום הראשון להיעדרותה על פי חוק. 
 
בשנת 2010 תוקן החוק, כך שאיסור הפיטורים חל גם על עובדת שלא נעדרה מהעבודה לשם הטיפולים, בתקופה בה היא עוברת טיפולים וכן במשך 150 ימים לאחר מועד תחילת הטיפולים, בהתאם לאישור מרופא. על העובדת להודיע למעביד על הטיפולים לא יאוחר משלושה ימי עבודה מהיום בו קיבלה הודעה מוקדמת לפיטורים. על העובדת ליתן למעביד אישור רפואי על הטיפולים בתוך 14 ימים מאותו יום. איסור זה חל על עובדת העובדת אצל המעסיק לפחות שישה חודשים.  
 
איסור פגיעה בהיקף משרה או הכנסה 
 
חוק עבודת נשים עוד קובע כי למעביד אסור לפגוע בהיקף משרה או הכנסה של עובדת שאסור לפטרם מכוח החוק כאמור לעיל, בתקופה בה חלה הגבלת הפיטורים, אלא בהיתר של משרד התמ"ת. 
 
פגיעה בהיקף משרה הינה למעט שינוי זמני בהיקף המשרה לפי בקשה שיזמה העובדת ופגיעה בהכנסה הינה למעט פגיעה החלה מכוח דין או הסכם קיבוצי וכן פגיעה ברכיב שכר המשולם לפי תפוקת עבודה, ובלבד שהפגיעה בתפוקה אינה תלויה במעביד. 
 
חוק שוויון הזדמנויות בעבודה
 
חשוב לזכור, כי חוק שוויון הזדמנויות בעבודה, תשמ"ח - 1988 אוסר בכל מקרה שהוא, ללא קשר לחוק עבודת נשים, על איסור אפליה של עובדת בשל טיפולי פוריות, בקבלה לעבודה, בתנאי עבודה, בקידום בעבודה, בהכשרה או השתלמות מקצועית, בפיטורים או פיצויי פיטורים. עובדת שהופלתה בעבודה עקב היותה בטיפולי פוריות תהא זכאית לפיצוי כספי.  
 
סיכומו של דבר
 
זה לאחרונה (2014), חייב בית הדין לעבודה מעביד לשלם לעובדת שייצגתי, פיצוי בסך של 40,000 ₪ בגין פיטוריה בזמן טיפולי פוריות. זה אחד מעשרות פסקי דין ומקרים בהם אני מטפלת בנושא זכויות נשים בעבודה. אתן מוזמנות לפנות אליי לייעוץ ראשוני. 
 

המאמר מאת: עו"ד מיה לוי 

טלפון: 077-5509683

אתר אינטרנט: http://www.levhadin.co.il/

דף פייסבוק: http://www.facebook.com/maya.levi.lawoffice?ref=mf

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן