מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הריון ולידה > הריון

התופעות הכי מרגיזות בזמן הריון

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 17/11/2018
התופעות הכי מרגיזות בזמן הריון

הריון היא תקופה מיוחדת במינה, מרגשת וקסומה. אבל אל תשכחי, הריון היא גם תקופה שמלאה בתופעות מעצבנות במיוחד, כאלה שלא יגרמו לך לחוש קורנת ומאושרת במיוחד...

בואו נכניס את הדברים לפרופורציות ונעשה קצת סדר בעניינים - להיות בהריון זה דבר נפלא, קסום ומרגש - שבין היתר טומן בחובו גם הרבה מאוד דברים מעצבנים...
 

כל מי שמספרת לך שזו הייתה התקופה הנהדרת בחייה היא שקרנית גדולה או סתם מתמודדת עם תופעות ההריון באמצעות הדחקה. לצד כל הדברים הנהדרים תמצאי גם לא מעט דברים שיהפכו את חייך למאוד לא פשוטים. כמובן שכל אישה מתמודדת עם הדברים אחרת, אבל אנחנו כאן כדי לספק לכן הצצה לתמונה המלאה.
 

אז כדי שלא תאמרו שלא ספרנו לכן, לפניכן כל הדברים הקטנים והגדולים, שמאוד מעצבנים בתקופת ההריון:
 

1. ריבוי מתן שתן - מישהי צריכה פיפי? אצל חלק מהנשים התופעה מופיעה החל מהרגע הראשון וחלק מצטרפות לחגיגה רק לקראת הסוף, מה שבטוח זה שבשלב כזה או אחרא את תצטרכי להשתין מסביב לשעון.
 

2. עייפות יתר ובעיות שינה  - לאורך תקופת ההריון תחושי בשלבים מסוימים מאוד מאוד עייפה, בקושי תצליחי להחזיק את העיניים פקוחות כאשר תגיע השעה 8 בערב. מנגד, למרות כל העייפות הזו, נשים רבות מתקשות לישון, למצוא תנוחה נוחה, חם להן, קר להן, יש להן פיפי באמצע הלילה, התינוק בועט להן בצלעות או בשלפוחית השתן בשעות לא שעות - בקיצור, שינה בהריון היא עסק לא פשוט.
 

3. בדיקות - במהלך ההריון תעברי בדיקות רבות, שונות ומשונות, חלקן מרגשות (מהסיבה הפשוטה שהן נותנות לך הצצה על העובר ומה שמתרחש בבטנך) חלקן מעצבנות ואפילו מלחיצות (אולטראסאונד וגינלי, העמסת סוכר, מי שפיר ועוד). תוסיפי לכך ביקורים תקופים אצל אחות ההריון, בדיקות דם, תורים לרופא הנשים, ישיבות ארוכות בחדרי המתנה - אוף שזה יגמר כבר!
 

4. התכופפות בלתי אפשרית - הבטן גדלה, תופחת ויום בהיר אחד תתבונני בכפות רגלייך ותגלי שאת מתקשה לראות אותן. בנוסף, אם תצטרכי לנעול נעליים, להרים משהו שנפל על הרצפה, ךהסיר שערות בכוחות עצמך מאזור המפשעה או הרגליים או תנסי לבצע כל משימה אחרת שדורשת התכופפות - תגלי שמדובר בפעולה בלתי נסבלת במיוחד.
 

5. לידה - מדובר ברגע הכי מרגיש בכל תהליך ההריון, רגע שלא תשכחי בחיים, אבל עבור נשים רבות מדובר גם בשלב הכי מלחיץ, מפחיד, מכאיב ובהחלט לא נעים.
 

6. השילוש הקדוש: בחילות, עצירות ושלשולים - סביר להניח שתזכי "ליהנות" לפחות מאחד משלושת התסמינים המרגיזים הללו, אף אחד מהם לא פשוט, לא נעים ובהחלט יכול להוציא כל אדם שיחווה אותם מדעתו.


 

7. החודש האחרון והקשה מכולם - כבר רואים את הסוף, את לא ישנה טוב, לחוצה, מתוחה, מרגישה גדולה וכבדה, חם לך, לא נוח לך, כואב לך הגב, יש לך בצקות, צרבות, נדמה שהזמן לא חולף ואת מבלה כמחציתו בשירותים - ורק רוצה שכבר יגיע רגע הלידה.
 

8. גזים - הרבה לפני שהתינוק שלך יסבול מגזים - את תסבלי מהם. את תחושי נפוחה ולעתים גם לא תשלטי בהוצאתם... אופס....
 

9. רעב וחום - קחי בחשבון שבהריון תחושי שני דברים חלק גדול מהזמן - יהיה לך חם ותהיי רעבה, יש נשים שמתארות את חודשי ההריון כחודשים בהם חשו רעב אינסופי ומתמשך והן מספרות כי גם לאחר ארוחה גדולה ומשביעה - הן עדיין חשו רעבות וממשיכות לעלות במשקל. תוסיפו לכך את עניין החום, הזיעה, תחושת הדביקות - היי, לא נורא, זה לא יימשך לעד.
 

10. הורמונים - את בוכה, את צועקת, את צוחקת, את מתרגשת, את זועמת. את רוצה לנשק את כולם, להרביץ לכולם, את רוצה שקט, את רוצה שיחבקו אותך. כן גבירותי, עליכן להתכונן לרכבת הרים הורמונלית מרגשת.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן