מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > תזונה תינוקות

בישול בריא לילדים: הבסיס מתחיל בתנור

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 7/8/2014
בישול בריא לילדים: הבסיס מתחיל בתנור

תשכחו ממזון מטוגן, שמנוני ולא בריא, בכדי להכין אוכל בריא לילדים שלכם, כדאי שתלמדו לבשל מזון בתנור, תוך שמירה מקסימלית על ערכו התזונתי

המודעות לעדיפות הבישול הבריא הולכת ומתחזקת ולא מדובר על טרנד טבעוני או צמחוני, אלא על אימוץ דרך חיים בריאה יותר תוך הקפדה על תזונה נכונה. הבריאות באוכל באה לידי ביטוי לא רק בשיטות הבישול, אלא גם באיכות חומרי הגלם כמובן. גם אם לא קונים רק מוצרים אורגניים בחנויות הטבע, אפשר לספק לילדים מזון בריא שיתרום להתפתחותם ויסייע להם להיות יותר בריאים.

בישול בריא לתינוקות מתחיל מבחירת כלי בישול איכותיים יותר וממשיך בשימוש בשיטות בישול שמאפשרות לשמור על הערכים התזונתיים של פירות וירקות על מנת לספק לקטנים את הכמות הנכונה של הויטמינים והמינראלים.

 
עדיף להכין בתנור אפייה
 
הכלל הראשון לבישול בריא, הוא להוציא מרשימת שיטות הבישול את הטיגון על כל סוגיו. על מנת להכין לתינוק אוכל בריא עליכם להתיידד עם תנור אפייה ולהכיר את כל תוכניות הבישול הבריא שכלולות בו. אם יש לכם תנור אפיה סטנדרטי, תוכלו להסתפק בתוכניות אפיה שמפעילו את התנור על חום בינוני, כלומר עד 200 מעלות שזה המתכון לכך שהמזונות שאתם מכינים יישארו עם הכמות המקסימלית של הויטמינים והערכים התזונתיים החשובים.
 
עדיף לבחור בתוכנית אפיה בחום נמוך
 
כאמור, אפייה בחום נמוך, הוא הכלל החשוב ביותר להכנת אוכל בריא יותר לתינוק. בתנורי האפייה המשוכללים, תמצאו תוכניות אפייה מיוחדות שנקראות תוכניות בריאות. בחירה בתוכנית כזו, תפעיל את התנור אוטומטית על מידת החום הנכונה ולמשך הזמן הדרוש להכנת המזון. תנור אפייה משכולל עוד יותר, יאפשר לכם גם לאפות בלחות גבוהה, מה שימנע מהאוכל להתייבש, דבר שבתורו יכול גם כן להשפיע על מידת הבריאות שלו.
 
כדאי לנסות את שיטת האידוי אם אפשר
 
שיטת האידוי היא שיטת הבישול שמגיעה מהמזרח הרחוק וממדינות סקנדינביה ואינה מהווה חידוש כלל, אך היא חדשה עבורנו, אנשים החיים במערב, מכיוון שלפני חדירתו של המטבח מהמזרח הרחוק, לא רבים הכירו את השיטה. מדובר על שיטת הבישול הבריאה ביותר שניתן לבשל בה בכל תנור ועל גבי כל סוגי הכיריים, מה שנחוץ לשם כך הם רק כלי אידוי מיוחדים שעשויים מבמבוק. בשיטה הזו ניתן להכין כמעט הכול והאוכל יוצא מלא בטעמים. דבר שאנו לא מרגישים אך הוא מאוד חשוב לבריאות שלנו, הם הויטמינים והמינרלים שנשמרים גם כן בתהליך הבישול הזה. הכנת בישולים בריאים לתינוק בשיטת האידוי, תבטיח כי התינוק שלכם אוכל הכי נכון.
 
גם את החימום עדיף לעשות בתנור ולא במיקרו
 
אנו רגילים לעשות את רוב החימום במיקרוגל, שלצערנו יכול להיות פחות בריא לעומת תנור האפייה, מכיוון שהוא פועל על בסיס גלי מיקרו. אם אתם מעוניינים להקפיד בצורה הכי אדוקה על הכנה בריאה של מזון לילד, כדאי שתחממו את האוכל שלו בתנור ולא במיקרו ואם כבר אתם משתמשים במיקרו בכל זאת, תכסו את האוכל עם מכסה מיוחד.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן