מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הריון ולידה > לידה

מהי אוסטאופתיה? אודות הטיפול שיכול למנוע קיסרי

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 16/7/2014
מהי אוסטאופתיה? אודות הטיפול שיכול למנוע קיסרי

העובדה שהעובר נמצא במנח עכוז לא מעידה על כך שההריון חייב להסתיים בניתוח קיסרי. ד"ר קליף היינריך מספר על השיטה, שלדבריו יכולה לגרום לעובר להתהפך לאחר טיפול אחד בלבד

נשים בהריון עם עובר במנח עכוז - לא חייב להסתיים בניתוח קיסרי 
 
נשים רבות מגיעות לשלבים האחרונים של ההריון עם עובר במנח עכוז, כלומר העובר לא התהפך ונמצא עדיין עם הראש למעלה. במצבים אלה הרופאים אינם לוקחים סיכון והתוצאה היא ניתוח קיסרי. עבור נשים רבות שמעוניינות לחוות את רגעי הלידה בצורתן הטבעית, מדובר באכזבה גדולה. 
 
החדשות הטובות הן שמנח עכוז לא חייב להסתיים בניתוח קיסרי. ישנה שיטה שאינה ידועה בארץ הקרויה אוסטאופתיה. 
 
מהי אוסטאופתיה?
אוסטאופתיה היא קודם כל שיטת טיפול במגע עדין ועמוק שמטרתה היא לשחרר את כל החלקים התפוסים בגוף וליצור הרפיה. ההרפיה שנוצרת אינה רק הרפיה של שרירים ולכן לא מדובר במסאג’. האוסטאופת מטפל במערכת שלד-שריר שכוללת את השרירים, העצמות, הפרקים, הליגמנטים, מערכת העצבים והאיברים הפנימיים כך שפציינט שחווה טיפול אוסטאופתי חווה את ההרפיה לעומק. אנשים רבים מדווחים על קלילות עד כדי תחושה של יכולת לעוף. 
 
במהלך הטיפול  האוסטאופת עובר כל חלק בגוף ומרגיש ומאבחן ע”י מגע היכן האיזורים הבעיתיים בגוף ומטפל בהם ע”י טכניקות רבות של לחיצות . כמו כן לאוסטאופת יש יכולת להחזיר עצמות למקומם. לעיתים יש תזוזה קלה בעצמות שמספיקה ליצור כאבים ומשפיעה על השרירים , העצבים והאיברים הפנימיים. 
 
מבחינה זו טיפול אוסטאופתי משתמש בגישה של רפואה אלטרנטיבית בה יש התייחסות לאדם כולו ולא רק לבעיה המקומית. כלומר בטיפול באישה בהריון עם עובר במנח עכוז, האוסטאופת לא יטפל בהכרח באיזור הבטן וינסה להפוך את העובר אלא יעבור על כל הגוף, ישחרר גם את הגב, עמוד השדרה, רגליים, ראש וכו’. כאשר גופה של האישה משוחרר, נוצר יותר מקום ואפשרות לעובר להתהפך.  
 
לאחר טיפול אוסטאופתי אפקטיבי יש זרימה יותר טובה של דם ונוזל לימפתי לחלקי הגוף. כך נוצר מצב שבו כל התאים והאיברים בגוף מקבלים יותר חמצן ,ערכים תזונתיים, והגוף מצליח להיפטר מרעלנים בגוף בצורה יותר אפקטיבית. כתוצאה מכך יש שיפור בתחושה הכללית של המטופל. חלק מ”תופעות הלוואי” החיוביות לאחר טיפול הוא ירידת לחץ דם, שינה טובה יותר, יכולת לזוז ולנוע יותר בקלות ובקלילות. 
 
הטיפול נעשה ע”י ד”ר קליף היינריך. ד”ר קליף הינו רופא משפחה אמריקאי שלמד אוסטאופתיה במסגרת בית ספר לרפואה כך שהיתרון הגדול שלו הוא היכולת להשתמש בכלים של רפואה כדוגמת אנטומיה, פיזיולוגיה, מחלות ותרופות יחד עם גישה של רפואה אלטרנטיבית. הוא אף לימד בשנים האחרונות בבית ספר לרפואה באריזונה. בשנה האחרונה עזב את ארה”ב עם משפחתו והשתקע בארץ. 
 
לד”ר קליף ניסיון של 23 שנה בתחום. בזמן זה טיפל באלפי אנשים במצבים שונים של בעיות תנועה ולאחרונה צבר ניסיון חיובי עם נשים בהריון, בו לאחר טיפול אחד בלבד, העובר התהפך וכך האישה יכלה לחוות את הלידה הטבעית בה חפצה. 
 
לקבלת פרטים נוספים צרו קשר עם אתי - 054-7407910

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן