מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > תזונה תינוקות

הטיפים שיעודדו את התינוק שלך לחקור מזון

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 23/5/2019
הטיפים שיעודדו את התינוק שלך לחקור מזון

לקחת את הזמן, להוות דוגמה וללמוד לקבל את הלכלוך והבלגן, הם רק חלק מהטיפים שיסייעו לתינוק שלך להתסתגל לשלב המעבר למזון מוצק

מאת יעל בינדר משיח - מנהלת אתר טעימות ראשונות
 
שלב החשיפה למזון מוצק מתקבל אצל חלק מהתינוקות בברכה, בעוד חלקם מסרבים בתוקף לטעום, להתנסות וממשיכים להיצמד בתוקף להנקה או לבקבוק תחליף החלב.
 
לפניכם טיפים שיעודדו את התינוק שלכם לחקור ולנסות סוגי מזון שונים
 
 
אכילה בריאה – בשלב הטעימות מומלץ לחשוף אותם למזונות שונים, כך שהם יתרגלו למגוון, ועדיף מזון בריא עד כמה שאפשר. בדרך זו יש סיכוי גבוה שהם ימשיכו לאכול אותם גם כשהם יגדלו. זהו הרגל מצוין שיכול להפוך את החיים שלכם לקלים יותר ככל שהם מתבגרים. כמו כן, מומלץ לא לתת להם מזונות או משקאות עם תוספת סוכר, מלוח או שומני, כדי לא להקנות להם הרגלי אכילה לא טובים להמשך.
 
קחי את הזמן – אפשרי מספיק זמן לארוחה, במיוחד בהתחלה. אל תגרמי לו להרגיש בלחץ של זמן כדי שזה לא יגרום לבעיות. תני לתינוקך לקבוע את הקצב והפסיקי כאשר תינוקך מראה לך סימנים של שובע.
 
הדגמה - תינוקך מעתיק את מה שהוא רואה ולומד, כך שאת יכולה לעזור לו בהדגמה של פעולת הלעיסה, פתיחת הפה, ובנוסף תראי לו שאת אוכלת מזונות בריאים יותר. תינוקות נהנים להיות חלק, אז הושיבי את תינוקך איתכם בשולחן בארוחות משותפות, וכך הוא ילמד שהוא חלק מהתא המשפחתי. בגיל המתאים את יכולה לחלוק איתו את האוכל שלך, ואף לנהל שיחה סביב השולחן. קיומה של ארוחה בשעה קבועה כל יום, תעזור לתינוקך לדעת מתי לצפות לאוכל.
 
בלגן – בשלב הטעימות מתן האוכל יכול להיות מאוד מבולגן, זה בסדר, זה חלק מהתפתחות תקינה של תינוקך. אם הלכלוך מפריע לך, את יכולה לפרוש על הרצפה נייר עיתון וכך יותר קל לנקות בסיום הארוחה.
 
מזון אצבעות – סביב גיל 9 חודשים תינוקך יכול להחזיק אוכל לבדו, בדרך זו הם יכולים לאכול בקצב שלהם, ולהרגיש עצמאיים. זה הופך את האכילה למהנה יותר. בתור התחלה, מזונות האצבע הטובים ביותר הם מזונות שניתן לחתוך לחתיכות גדולות, כך שהוא יכול להחזיק לבד בכף ידו. כמובן, בהשגחה מלאה.
 
כמות – רוב התינוקות יודעים מתי הם מלאים, אז תשתדלי לא לדחוף בכוח כאשר תינוקך לא רוצה. תינוק בממוצע אוכל כל 3 שעות, ולכן הארוחות צריכות להיות במרווחים אלו ואפילו פחות.
 
מזון תוצרת הבית הוא הטוב ביותר – מזון תוצרת הבית עשויים ממרכיבים פשוטים ללא תוספת של סוכר, מלח, חומרים משמרים ועוד. אפשר לשמור כמעט כל מזון שאינו היה בשימוש במקרר או במקפיא, ואז כל מה שאת צריכה לעשות הוא לחמם את הכמות הדרושה ל"ארוחה". הכנת מזון תוצרת הבית עוזרת לתינוקך להתרגל למזון הביתי שאתם מכינים וגם חוסכת כסף.
 
צנצנות מזון קנויות – מזון תינוקות בצנצנות יכול להיות מאוד שימושי בעת הצורך, אך גודל המנות הוא לעיתים אינו תואם לכמות שתינוקך אוכל, ולאוכל יש את אותו המרקם. זה עשוי להקשות על תינוקך להתנסות במרקמים שונים ומגוונים יותר ובהדרגה לעבור לאוכל מוצק יותר כשהם גדלים. הצנצנות מאוד שימושיות כאשר אין לך הרבה זמן או שאת בחוץ עם תינוקך.
 
ישיבה זקופה – ודאי שתינוקך יושב זקוף, כך שהוא מסוגל לחקור מזונות נוספים ונוטים פחות להיחנק.
 
הציעי מזונות שונים - תינוקות רוצים לבחור בעצמם ולפעמים לוקחים את הזמן שלהם בהסתגלות למאכלים שונים, לכן הציעי לו בכל פעם כמות קטנה של מזון חדש כדי לתת לו להסתגל בהדרגה למאכלים חדשים.
 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן