מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

גילאי ביה`ס יסודי > בטיחות, חינוך ועוד

טיפים לעיצוב חדרי נוער

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 22/6/2014
טיפים לעיצוב חדרי נוער

כיצד תהפכו את חדר התינוק או הילדים לחדר נוער נעים, יעיל ואופנתי? לפניכם טיפים שיסייעו לכם לחולל את המהפך

אין ספק שהחדר שמתאפיין במידה הרבה ביותר של דינמיות מכל חדרי הבית, הוא חדר הילדים. החדר שמתחיל את חייו בדרך כלל כחדר עבודה, הופך תוך זמן קצר יחסית לחדר תינוק, מאוחר יותר משנה את פניו והופך לחדר ילדים ולפני ששמתם לב הוא הופך למשהו שונה לחלוטין – לחדר נוער. במאמר שלפניכם מופיעים מספר טיפים שיקלו עליכם את המעבר בין פאזת חדר הילדים לפאזת חדר הנוער. שיהיה מעבר נעים ובהצלחה. 
 
עמדת המחשב
 
כיום לא ניתן לדבר על עיצוב של חדרי נוער מבלי להקצות לפחות פסקה אחת לנושא המחשוב. המחשב תופס חלק נכבד משעות הערות של בני הנוער בימינו ולכן ישנה חשיבות עליונה לעיצוב של פינת מחשב שתהיה נוחה ככל האפשר. חשוב מאוד לבחור במסך מתכוונן ובכיסא ארגונומי שימנע הופעה של כאבי גב. נכון, לרוב מדובר על כיסאות מעט יקרים יותר מהכיסאות הסטנדרטיים אבל כיום ידוע שכאבי הגב ופריצות הדיסק שבעבר היו נחלתם הבלעדית של מבוגרים מתחילים להופיע בימינו בגילאים יותר ויותר מוקדמים ולכן ההמלצה היא שלא לחסוך בעניין הזה. 
 
עמדת המחשב צריכה להיות נוחה מאוד ורחבה מספיק כדי שעל השולחן יהיה די מקום בשביל להניח ספרי לימוד, מחברות ואלמנטים נוספים כמו למשל רמקולים, עמדת עגינה לטלפון החכם ועוד. 
 
פינת אירוח
 
החדר של הילד שלכם הולך להיות מוקד התרחשות שכל כולו התלחשויות והסתודדויות בעתיד הקרוב. לפיכך, מומלץ מאוד למצוא בו פינה נעימה שתאפשר למקם בה ספה נוחה וכיסא או שניים. ככל שהחלל יאפשר ליותר בני נוער לשבת בו וככל שהפינה תהיה נוחה, נעימה ומזמינה יותר, כך יהיה סיכוי גדול יותר שאת המפגשים החברתיים יערכו החבר'ה הקרובים בחדרו של הילד שלכם. עם זאת, במידה והחדר קטן מאוד, עדיף להימנע מיצירה של פינת ישיבה ייעודית שכן חדר צפוף מדי אינו אטרקטיבי או נוח כלל וכלל. במידה ומדובר על חדר צנוע מאוד מבחינת השטח ניתן לעשות שימוש במיטה מודולארית שיכולה להפוך לספה בקלות. 
 

 
בחירה של סגנון עיצוב
 
כיום ישנן חברות עיצוב חדרי נוער שמאפשרות לכם לבחור מתוך מגוון של סגנונות עיצוב קיימים ואפילו להציע סגנונות עיצוב חדשים. באופן כזה ניתן לעצב את החדר בסגנון אחיד ולהימנע ממראה אקלקטי ולא קוהרנטי שלרוב רק מעמיס על העין ומסרבל את האווירה הכללית. 
 
שתפו את הילד בבחירת העיצוב
 
בסופו של דבר מדובר על החדר שלו ולא שלכם ולכן ההמלצה החשובה ביותר היא לקחת צעד אחד או שניים הצדה ואולי יש לומר דווקא אחורה. העמידו את הילד במרכז הבמה, הניחו לו לקחת את ההחלטות החשובות ורק במידה והוא מעוניין בעיצוב חריג במיוחד, התערבו ונסו לשכנע אותו לחשוב על משהו אחר. החדר של המתבגר הוא כלי לביטוי עצמי ולכן חשוב להישאר גמישים ולעשות מאמצים שלא להתנגד גם לרעיונות פחות שגרתיים. אחרי הכול, הוא זה שצריך לגור בחדר בשנים הקרובות ולא אתם...
 
מדבקות קיר
 
מדבקות הקיר חוללו מהפכה של ממש בתחום של חדרי ילדים מעוצבים אך לאט לאט הן הצליחו לחדור גם לתחום של חדרי הנוער ולהשתלט עליו. למדבקות הקיר המעוצבות ישנם מספר יתרונות להלן:
 
עלות זולה. 
עמידות גבוהה. 
ניתנות להסרה בקלות. 
מבחר מגוון מאוד. 
תורמות באופן משמעותי לעיצוב הכללי.
משמשות לביטוי אישי. 
 
בניגוד למדבקות הקיר שמתאימות לחדרי הילדים שלרוב מעוטרות בדמויות מצוירות, המדבקות שמתאימות לחדרי נוער לרוב מכילות אלמנטים מעולם הפופ או הרוק, ישנן שמעוצבות בדמות כוכב נוער מסוים, ישנן שמכילות מילים או משפטים ועוד. 
 
לסיום נאחל לכם שתשתדלו ליהנות מהתהליך כמה שרק אפשר. זכרו שגיל ההתבגרות בא לידי ביטוי בשינויים מהירים ותדירים ולכן גם אם העיצוב הנוכחי לא בדיוק מוצא חן בעיניכם, רוב הסיכויים שתוך זמן לא רב במיוחד החדר ישנה את פניו ויהפוך למשהו שונה לגמרי. 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן