מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


פנאי והפעלות > קיץ וחופש עם ילדים

הנחיות לרחיצת ילדים בטוחה בים

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 25/11/2018
הנחיות לרחיצת ילדים בטוחה בים

זה אולי יפתיע אתכם, אבל רוב הטביעות בים מתרחשות דווקא במרחק מטרים ספורים מהחוף. לפניכם הנחיות לשמירה על ילדים ומבוגרים כאחד - בעת בילוי בחוף הים

בילוי משפחתי בחוף הים נחשב לבילוי המושלם מסיבות רבות: הוא לא דורש מאיתנו ההורים להוציא הרבה כסף, הוא מאפשר לנו לבלות זמן איכות עם הילדים, מספק שלל פעילויות מהנות ויצירתיות עם הקטנים, כגון: איסוף צדפים, בניית ארמונות בחול, אכילת ארטיקים ופירות, מספק לילדים תחושה של מרקמים שונים החשובים להתפתחותם (חול יבש, רטוב, אבנים ועוד) - בקיצור, ההנאה מובטחת.
 
אבל חשוב לזכור, כי הרחצה בים היא גם רחצה מאוד מסוכנת ולא צפויה, גם אם אתם שחיינים מקצועיים. בעת רחיצה בים נדרשת תשומת לב מיוחדת, לכן כאשר רוחצים בים עם ילדים - חשוב להיות זהירים כפליים. 
 
הים הוא מקום מסוכן, בלתי צפוי, המשתנה כל הזמן. הים יכול להיות מאוד מטעה - גם כאשר הוא שקט כלפי חוץ, רוחשים בו זרמים וסחף ברי עוצמה - שבמקרים מסוימים יוצרים גם מערבולות מסוכנות.
 
בים ניתן למצוא גם בורות רבים, אפילו כאשר עומדים במים הרדודים, סטייה קלה הצידה - עלולה לגרום לנפילה לבור שהמים בו עמוקים. בחופי רחצה מוסדרים - הבורות מסומנים על ידי המצילים בעזרת דגלים או חבלים.
 
זה אולי יפתיע אתכם, אבל רוב הטביעות מתרחשות דווקא במרחק מטרים ספורים מהחוף.
 
לפניכם המלצות ארגון 'בטרם' לשמירה על בטיחות ילדים ומבוגרים בים:
 
1. מותר לשחות רק בחוף מוכרז בשעה שהמציל שוהה במקום.
 
2. מותר לשחות רק באזורים שהוגדרו מראש על ידי המציל כבטוחים לשחייה.
 
3. יש להישמע אך ורק להוראות המציל.
 
4. כל מי שלא יודע לשחות - ייכנס לאזור המים הרדודים בלבד, אזור הנמצא מול סוכת המציל וכמובן שהוא ייכנס בליווי מבוגר היודע לשחות.
 
5. גם מי שיודע לשחות - לא ייכנס לבדו לים או עם חבר שאינו יודעת לשחות, אלא רק בליווי של מבוגר היודע לשחות.
 
6. חשוב לשחות הרחק מהמזח ושובר הגלים ואסור לקפוץ מהם לים.
 
7. מותר לשחות אך ורק בחופים שהוכרזו כמותרים לרחצה. חופים שלא הוכרזו כמותרים לרחצה מזוהמים ומסוכנים ביותר ואתם עלולים למצוא את עצמכם בסכנה בלי ישתהיה לכם יכולת להיחלץ.
 
8.. לא שוחים לבד בים - גם אם אתם יודעים לשחות.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן