מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > מידע כללי לטיפול בתינוק

המדריך לרכישת ביגוד ראשוני לתינוקות

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 23/5/2019
המדריך לרכישת ביגוד ראשוני לתינוקות

כמה בגדים מומלץ לרכוש עבור תינוק שרק נולד? כיצד מומלץ להלביש אותו בשבועות הראשונים בקיץ ובחורף? ומידע חשוב נוסף בנושא ביגוד ראשוני לתינוק

עוד לפני שהגיח לעולם, מקבל התינוק שלל מתנות ביגוד מהוריו, סבתות, חברים וקרובים נוספים. ביגוד ראשוני לתינוק הוא חיוני וחשוב - ותמיד יתקבל בברכה כמתנת לידה שימושית וכמובן, יפהפיה.

חנויות לאביזרי תינוקות ברחבי הארץ וברשת האינטרנט מציעות שפע בגדי תינוקות, בסגנונות שונים ובגזרות שונות. בתוך ים השפע המוצע לנו, קשה לנו, בעיקר כהורים טריים לעתיד, לדעת מה כדאי לקנות, מתי וכמה. 

 
ביגוד ראשוני לתינוק - כמה לקנות ומתי?
 
תינוק שרק נולד רגיש יותר לתנאי מזג האוויר: אם זו השמש הקופחת בקיץ, ואם מדובר בקור השורר בחודשי החורף. לכן, בשלב בחירת הביגוד הראשוני, אנו צריכים לקחת בחשבון באיזו עונה עתיד להיוולד התינוק. 
 
תינוק הנולד בקיץ – מספיק שנלביש לו בגד גוף ורגליות (מכנסיים המכסים גם את רגליו). חשוב שבגד הגוף יהיה עשוי מ-100 אחוז כותנה, היות ועור התינוק רגיש לחומרים רבים וכותנה היא העדינה והמתאימה ביותר לעורו.

רגלית הינה תחליף מצוין לשילוב של מכנסיים + גרביים, משום שהגרביים נוטות ליפול מרגליו הקטנטנות. בשלב מאוחר יותר, לאחר כשמונה שבועות לאחר שנולד, ביום קיץ חם מאוד מספיק להלביש לו כבררק בגד גוף (אפילו קצר – אם ממש חם) ומכנסיים. 

 
ביום קיץ תמיד רצוי שיהיה לנו בתיק גם ביגוד למקרה שמזג האוויר יתקרר – רכשו מספר בגדי גוף מעטפת – אוברול מעטפת או חולצת מעטפת – הנוחים מאוד ללבישה מעל בגד הגוף. הלבשת התינוק בשכבות תאפשר לכם להסיר שכבה כאשר חם מאוד ולהוסיף שכבה כאשר מתקרר.
 
בגד גוף הוא הפריט השימושי ביותר עבור התינוק. רכשו לפחות שישיית בגדי גוף לימים הראשונים, לא מומלץ לרכוש מעבר לכך מכיוון שסביר להניח שתקבלי עוד רבים בתור מתנה. בנוסף רכשו גם שלישיית אוברולים לפחות, לימים בהם בערבים קריר יותר. 
 
לגבי כובע לתינוק בחודשי הקיץ – כדאי לקנות כובע דק ולחבוש לראשו של התינוק, אבל כזה שלא יחמם אותו יתר על המידה, אלא נועד יותר לכסות את ראשו מפני השמש. מספיק כובע אחד או שניים, למקרה שאחד נמצא בכביסה. 
 
תינוק הנולד בחורף זקוק מלתחה גדולה יותר, זאת משום שבחורף לא מספיקה שכבה אחת או שתיים לתינוק, הרגיש  מפני הקור במיוחד בשבועות הראשונים ובכלל. הפתרון הנוח ביותר הוא, שוב, להלביש בשכבות, אחת על השנייה ולהסיר שכבה במקרה הצורך. עד כמה שזה נשמע  מסורבל, זה עדיין מאוד הכרחי לנהוג כך, גם משום שכך אפשר תמיד להשיל שכבה אם פחות קר (למשל במקום סגור לעומת פתוח) וגם – בגד אחד עבה הוא לא פתרון מספיק טוב לתינוק שרק נולד, כי אין לא קיימת שכבה מבודדת בצורת הלבשה זו. ניתן  להלביש לו אוברול עבה, אך תמיד להלביש תחתיו גם בגד גוף. 
 
ולמה למעשה צריך כמות גדולה יותר של ביגוד בחורף? היות ובכל יום נלביש לגופו של התינוק לפחות בגד גוף ועליו עוד שכבה – אוברול או אפילו עוד בגד גוף - נצטרך לקחת בחשבון שאם אנו לא רוצים לכבס מדי יום את הבגדים, כדאי שיהיו לנו בהישג יד לפחות שני סטים נוספים של בגדי גוף ושני אוברולים – לכל יום. 
 
מעיל וג'קט אופנתי הם גם כן פריטים שכדאי לקנות – בחנויות השונות ניתן למצוא מגוון בגדי תינוקות מעוצבים וגם ככה קשה לעמוד בפיתוי. מספיק מעיל אחד או ג'קט חם אחד. עד מהרה יגדל התינוק שלנו ונצטרך כבר מידה גדולה יותר גם ככה. חשוב מאוד להקפיד לא לרכוש רק בגד שנראה לכם אופנתי, אלא לקחת בחשבון שגם חשוב שיהיה מאוד נוח לתינוק, אם זה כשהוא בעגלה, על הידיים או צריך לישון כאשר אתם מחוץ לבית.
 
דברים נוספים שחשוב לקחת בחשבון
 
הרך הנולד גדל בחודשים הראשונים בקצב מהיר, זאת יחסית לשלבים המאוחרים יותר, לכן הצטיידו תחילה במעט בגדים במידות NB או 0-3 חודשים (כל חברה והמידות שלה – וכן תלוי בגודל התינוק בלידתו), ואט-אט עברי למידה גדולה יותר. 
 
אל תמהרו ותתפתו לקנות כמות גדולה של בגדים ראשוניים לתינוק -  קנו כמות בסיסית ולאט לאט לפי קצת גדילת התינוק, רכשו בגדים נוספים בכל פעם, בהתאם לצורך.

לעיתים כדאי לקנות מידה אחת יותר גדולה ולתת לילד "לגדול לתוכה". מה גם, שכמתנת לידה סביר להניח שתקבלו הרבה בגדי תינוקות, בשלל גדלים, סגנונות וגזרות.

 
המאמר נכתב על ידי:
לי לוי - בעלת חנות likoosh בגדי תינוקות מעוצבים | 
http://www.likoosh.com/ 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן