מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פנאי והפעלות > קיץ וחופש עם ילדים

טיפים לטיסה עם תינוקות לחו''ל

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 3/4/2014
טיפים לטיסה עם תינוקות לחו''ל

מה כדאי לקחת - עגלה מנשא או סלקל?כיצד שורדים את הטיסה עם ילדים? אילו שירותים עומדים לרשותכם במטוס ומידע חשוב נוסף

בהזמנת טיסה עם תינוק כדאי לבדוק אילו שירותים מיוחדים מציעה לכם חברת התעופה שעימה אתם בוחרים לטוס, מכיוון שלכל חברה שירותים ייחודיים שמיועדים על מנת להקל על ההורים שטסים עם פעוטות. בחלק מהחברות ניתן להזמין מראש עריסה מיוחדת לתינוק. בחברות אחרות טיסה עם תינוקות שגילם פחות משבוע מצריכה הגשת אישור מיוחד מרופא ותיאום מיוחד לקבלת האישור מטעם חברת התעופה. מכיוון שהורים שטסים עם פעוטות נכנסים למטוס ראשונים, כדאי לקחת זאת בחשבון ולהגיע לשער העלייה למטוס לפני פתיחתו.
 
אורך הטיסה
 
לא צריך להיות מומחה לגידול ילדים על מנת להבין שטיסות עם ילדים צריכות להיות קצרות. אבל זה כמובן נכון לגבי טיסות למטרת חופשה. כאשר הטיסה הכרחית ולא מדובר על חופשה, נדרש מההורים לעשות את השיקול ואולי אף לבחור לטוס בטיסת קונקשן על מנת לחסוך את הטיסה הארוכה והמייגעת. טיסות לברצלונה שאורכות כמה שעות בודדות יתאימו לתינוק וזהו אחד היעדים המומלצים להורים הטריים שמעוניינים לצאת לחופשה הראשונה עם התינוק. אם כן, לפני ההחלטה לאן טסים מאוד חשוב לבדוק את האורך של הטיסה וגם לשקול אפשרות של עצירת קונקשן שתסייע לתינוק לעבור את המסע בצורה קלה ורגועה יותר.
 
סיוע שתקבלו במהלך הטיסה
 
השירות שתקבלו בהגעתכם לעליה למטוס הוא סיוע עם קיפול העגלה או עם אחסנת הסלקל וכמו כן תקבלו מצוות השירות גם חגורת בטיחות מיוחדת עבור תינוק. לא תוכלו לבקש לשבת במעבר מכיוון שאלה מושבים ליד דלת חירום ועל פי תקנוני חברות התעופה הורים הטסים עם תינוקות לא רשאים לשבת במושב החירום. במהלך הטיסה תוכלו לבקש מהדיילים לחמם את האוכל של תינוק ותקבלו אספקת מים חמים בכל שלב שיידרש.
 
המראה ונחיתה
 
בעת המראה ונחיתה ישנם הפרשי לחצים שמורגשים בדרך כלל באוזניים. ילדים קטנים עלולים להיות רגישים להפרשי הלחצים הללו וזה מה שבדרך כלל גורם לבכי במהלך המראה או נחיתה. על מנת להימנע מזה, המומחים ממליצים להאכיל את התינוק לפני עליה למטוס ולתת לו למצוץ מוצץ  במשך הטיסה. האוכל יעשה את התינוק עייף יותר ויסייע לו להירדם טרם תחילת ההמראה והמוצץ יעזור לאזן את הלחצים באוזניים על מנת שהילד לא יחוש כאבים ולא יבכה.
 
עגלה מנשא או סלקל
 
רשימת ציוד שחייבים לקחת לטיסה עם תינוק ארוכה היא והיא כוללת מוצרי היגיינה, בגדים, צעצועים, אביזרי שינה ועוד. מסיבה זו, הורה לתינוק רשאי לעלות לטיסה עם תיק במשקל של עד 10 קילו מלבד התיק שנושא ההורה שלו. התיק הזה חייב להכיל את כל האביזרים הדרושים לתינוק אך כאמור, אם מדובר על טיסה שאורכת כמה שעות בודדות כמו טיסות לברצלונה למשל, אפשר להפחית משמעותית בכמות הדברים שלוקחים לטיסה. מה שהכי חשוב הוא להגיע רגועים ושלווים מכיוון שתינוקות רגישים מאוד ללחץ של הורים ומושפעים ממנו בצורה שיכולה לגרום להם להיות לא רגועים בטיסה. 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן