מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

בלוג הורים > לכל הכתבות

יום המשפחה שמח? לא עבור כולם

מאת: ליאת ציוני מורד | פורסם: 1/2/2016
יום המשפחה שמח? לא עבור כולם

בתקופה בה זוגות רבים ``מפרקים את החבילה`` במהירות ובטונים צורמים, יום המשפחה והחיים בכלל - הופכים למאוד לא קלים עבור הילדים

יום המשפחה עבר. מסיבה בגן, ויכוחי יום האם לעומת יום המשפחה, נשיקות, אוכל, צילומים של הילדים. כיף. רק לא לכולם...

ביום שבת יצאנו לפיקניק, עם חברים והילדים. זוג עם שלושה ילדים וחבר טוב וגרוש עם שתי בנות מקסימות. לא זוכרת איך השיחה התגלגלה לשם, אבל האמצעי שלי החל לשאול את הבת הגדולה בת התשע עם מי היא תתחתן כשתהיה גדולה. היא הודיעה בנחרצות שלא תתחתן כי "כל ההורים נפרדים בסוף אז בשביל מה?". היא גם הוסיפה ואמרה שכשההורים נפרדים הילדים צריכים לבחור את מי הם אוהבים יותר כי ככה זה.

 
ליבי נחמץ, היא רק בת תשע. אני גם שומעת את בן ה-30 שיושב מולי אומר שהוא לא מאמין שיש סיכוי כמו שלהורים שלו לא היה. ובן ה-40 שנקרע בין הוריו בחגים כי הם לא יכולים לשבת באותו החדר. למה אנחנו כל כך מכאיבים לאלו שאנחנו הכי אוהבים?
 
אני רואה סביבי כל כך הרבה מעשים של הורים שנובעים מהתסכול שלהם, מהכאב, מהמרמור. הבעיה היא שבקצה השני של המשפך נמצא ילד קטן שכתפיו צרות מלהכיל. צרות מלהכיל הצהרות כמו "אם אבא שלך היה משלם היית מקבל נעליים חדשות", או מצבים בלתי נסבלים כמו הכאב שילד חש כשאביו מחזיר אותו הביתה בלילה, בו היה אמור לישון אצלו, רק כי הוא מעצבן אותו נורא בהיותו דומה לאמו. גם אם ה"ילד" בן 20, כשהוא שומע את ימו מתארת בפרטי פרטים איך היא תפסה את אביו עם מישהי, באיזו תנוחה וכמה עזה הפגיעה - אסור לשכוח שגם עבור ילד בן 20 - אבא הוא אבא. עצב הוא עצב. לא ממציאה דבר. הכול מסביבי. תסתכלו סביבכם, תסתכלו מה קורה אצלכם.
 
לא אומרת לא להתגרש, לעיתים אין מוצא אחר. יש פגיעות גדולות, אהבות נגמרות, משברים וסערות. רק בואו לא נשלה את עצמנו, מהרגע שיש לנו ילדים הם משלמים את מחיר הטעויות שלנו ובגדול. אפשר רק לנסות ולצמצם נזקים. לברור כל מילה, לתת להם להישאר ילדים, לא לאלץ אותם לבחור צדדים ובשום פנים ואופן לא לוותר עליהם. אפשר גם לעשות ככל יכולתנו להישאר עם מי שבזמן מסוים קראנו לו אהבת חיינו. לפעמים, וגם בזה נתקלתי, מרימים ידיים מהר מידי, נשבים בקסמו של עתיד אפשרי, של אהבה שסוחפת. נותנים למשבר כלכלי לגרום לנו להאשים ולברוח, להאמין שאם נהיה לבד המרירות תיעלם, הכל יהיה פשוט יותר, נתחיל מחדש.
 
אין נכון ולא נכון, כל משפחה היא עולם בפני עצמו. רק קחו שנייה למחשבה, לא על אם להתגרש או לא, לא על מה הצד השני יכול לעשות - אלא על מה אתם יכולים לעשות כדי שהילד שלכם לא יחייה בעולם טוב יותר, בה הוא לא צריך להסתובב עם מרירות שנובעת  מהכישלון שלכם. 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן